ניקיון כללי לפני פסחא

אם התנור שלך דורש ניקוי וניקוי יסודיים
לדוגמה, אם התנור שלך דורש ניקוי וניקוי יסודיים, סדר אותו בעזרת הטיפים שלנו לניקוי התנור.

גלה מה לעשות ביום חמישי ראשון וכיצד לנקות לפני חג הפסחא.

ניקיון לפני חג הפסחא הוא אותה מסורת אורתודוקסית בת מאות שנים כמו צביעת ביצים או אפיית עוגות. מאיפה הגיעה המסורת של יום חמישי הראשון ומה אתה צריך לעשות לפני חג הפסחא - תלמד מהמאמר שלנו למטה.

נקה מלמעלה למטה. התחל עם התקרה, המנורות והנברשות והארונות העליונים לפני שתמשיך לניקוי הרצפות. זה מבטל את הצורך לנקות מחדש אבק ולכלוך.

מה זה יום חמישי ראשון?

ניקיון הבית לפני חג הפסחא קשור לאירוע כזה כמו יום חמישי, שהמסורת שלו הגיעה אלינו מאבותינו. אחרי חורף ארוך, הם עשו סדר בבית ודאגו לא רק לטיהור רוחני, אלא גם לגרום לו להיראות נקי ונוצץ לפני החג הנוצרי הגדול ביותר של חג הפסחא.

יום חמישי ראשון: מה לעשות?

על מנת להתכונן לניקיון הכללי לפני חג הפסחא ולהחליט מה לעשות ביום חמישי הבהיר, תחילה תכין תוכנית. זה יקל עליך להחליט היכן להתחיל ואיך לסיים, ולחלוק אחריות עם בני משפחתך אחרים כדי שהניקיון לא יהפוך לפעולה בלתי נגמרת.

ודא שיש לך את כל עוזרי הניקיון תקינים ואת כל חומרי הניקוי בהישג יד. עדיף לעבור על הרשימה של מה שצריך לניקיון שבוע או כמה ימים לפני תחילת הניקיון הכללי של הבית לפני חג הפסחא, כדי שבהמשך בבהלה לא תברח ממחלקה ביתית אחת של החנות. לאחר בחיפוש אחר מה שאתה צריך.

אז תצטרך:

  • סמרטוטים ומטליות מיקרופייבר, מגבות נייר לניקוי זכוכית וחלונות.
  • חומרי ניקוי כגון תרסיס אוניברסלי Cif hygiene, וכן חומרי ניקוי לכיריים ולרצפות.
  • לניקוי מהיר של מקלחונים וחלונות, רכשו מוצרים מיוחדים כמו Cif כדי להיפטר מאבנית ולכלוך בצורה יעילה יותר.
  • שואב אבק (אם יש לכם שואב עם שקיות חלופיות, וודאו שהשקיות תקינות ואין צורך בהחלפה).
  • כפפות גומי - הקפידו להצטייד בכמה זוגות למקרה שאחד נשבר.
  • לנגב.

מה לעשות ביום חמישי הכי: לסדר את הבית

לפני שמחליטים מה לעשות לפני חג הפסחא מבחינת ניקיון, נסו לעשות סדר בדברים ולשים את כל הדברים במקומם. היפטר מחפצים מיותרים - תרמו אותם לצדקה או זרקו את החפצים השחוקים. מיון ופירוק חפצים בקופסאות ובארגזים נפרדים יסייעו לכם לסדר את הבית וליצור מערכת מיון כביכול שבה הדברים מסודרים לפי העיקרון של 3 שלבים:

1. חיוניים לשימוש יומיומי.

2. דברים שמשתמשים בהם מדי שבוע, אבל לא נחוצים כל יום.

3. דברים שאתה ממעט להשתמש בהם ואשר עלולים להפוך למיותר לאחר זמן מה.

ודא שיש לך את כל עוזרי הניקיון תקינים ואת כל חומרי הניקוי בהישג יד
ודא שיש לך את כל עוזרי הניקיון תקינים ואת כל חומרי הניקוי בהישג יד.

אז יהיה לך קל יותר להחליט היכן לשים חפצי בית, וגם לא לאחסן דברים מיותרים בארונות רחוקים בעתיד, ולסתום את כל השטח הפנוי בבית שלך.

ניקיון פסחא: מאיפה להתחיל?

  • בחר אזורים בבית שלך שאתה מנקה רק לעתים רחוקות והתמקד בהם. לדוגמה, אם התנור שלך דורש ניקוי וניקוי יסודיים, סדר אותו בעזרת הטיפים שלנו לניקוי התנור.
  • לאחר מכן, עברו להיפטר מהשומן והאבק על הארונות העליונים במטבח. את הדרכים הטובות ביותר לניקוי המטבח ניתן למצוא בקריאת המאמר שלנו בנושא ניקוי המטבח כאן.
  • לשטוף וילונות ולאוורר את כל החדרים לאחר הניקוי. תתפלאו עד כמה יהיה קל יותר לנשום בבית כשתולים וילונות ווילונות נקיים על החלונות.
  • אחרי שסיימתם לנקות בכל מקום, ולבסוף ירדתם לרצפה, דאגו הפעם לנקות את הרצפה בצורה יסודית יותר: הזיזו רהיטים, שאבו מתחת לספות וכורסאות, הגיעו עם מברשות לפינות קשות גישה, הסירו קורי עכביש בפינות. אם הוא נוצר שם. לניקוי יעיל עוד יותר, מנקה הרצפה של Glorix לא רק יסיר לכלוך גלוי, אלא גם יסיר חיידקים ואלרגנים.

אחרי שכל ה"פינות" בבית נשטפו היטב והבריקשו לברק, תוכלו בהקלה ובשמחה לקראת חג הפסחא לארגן לעצמכם חופשה קטנה עם בני משפחתכם. כל כך נעים להתכנס בבית נעים ומוכן לחג, במיוחד אם כל המשפחה השתתפה בניקיון הבית לפני חג הפסחא.

אנו מקווים שהטיפים שלנו כיצד להתכונן ומה לעשות ביום חמישי הבהיר יהיו שימושיים עבורכם לקראת ניקיון האביב הכללי לפני חג הפסחא.

שלבים מרכזיים:

1. ערכו תוכנית ניקיון כללית לחג הפסחא והחלקו תחומי אחריות בין בני המשפחה

2. הכינו את מכשירי הניקוי ומוצרי הניקוי הדרושים לניקוי - גשו מראש לחנות

3. לעשות סדר בבית: לסדר ולמיין דברים במקומות ובארגזים שלהם לפי עקרון 3 השלבים

4. תמיד לנקות מלמעלה למטה

5. התמקדו באזורים בבית שאינם מנקים מדי שבוע

6) הזיזו את הרהיטים הצידה ונקו בזהירות את הרצפה שמתחתיו.

7 לשטוף את הווילונות ולאוורר את כל החדרים לתוך הבית