איך להיפטר ממכרסמים

לטיפים נוספים כיצד להיפטר ממכרסמים בדירה בעיר
לטיפים נוספים כיצד להיפטר ממכרסמים בדירה בעיר, עיין במאמר שלנו.

האם אתה חושב שעכברים או חולדות עלולים להיכנס לבית? מאמר זה ידריך אותך כיצד להיפטר ממכרסמים בדרכים יעילות.

מכרסמים יכולים להיראות בלתי מזיקים, אך לעתים קרובות הם מהווים איום בריאותי והיגיינה על ידי הפצת זיהומים. מאמר זה ידריך אתכם כיצד להיפטר מעכברים וחולדות בשיטות היעילות והאנושיות ביותר, בהתאם לסוג הבית ולחומרת הבעיה.

אחת הדרכים הטובות ביותר לשלוט במכרסמים היא לשמור על הבית שלך נקי! כדי להימנע מהם בבית שלך, אתה צריך לנקות באופן קבוע את הרצפות, במיוחד במטבח ובמסדרון. לשם כך, השתמש בכלים יעילים כמו Cif.

הגנה על מכרסמים

שיטות ההגנה מפני עכברים וחולדות הן מגוונות למדי, אך ישנם הבדלים קטנים בין הגנה על דירה בעיר לבין בית כפרי שחשוב לזכור. בשני המקרים, כיוון שמכרסמים נמשכים לפירורים ולשאריות מזון, חשוב לשמור על ניקיון המטבח, במיוחד. לעתים קרובות ניתן להימנע או להפחית את הסיכון להתרחשותם בבית על ידי ביצוע העצות הפשוטות הבאות:

 • אחסן מזון במיכלים אטומים כדי להרחיק מכרסמים.
 • אל תשאיר את פח האשפה שלך פתוח, במיוחד בן לילה.
 • נקה את הבית שלך באופן קבוע כדי להסיר פירורים וריחות מזון.
 • במיוחד בחורף, סגור היטב דלתות וחלונות.
איך להיפטר מעכברים וחולדות
איך להיפטר מעכברים וחולדות.

אם אתה יודע מה מוביל להופעתם בדירה שלך, אז השאלה איך להיפטר מחולדות ועכברים תיפתר מהר מאוד, וסביר להניח שהיא לא תתעורר בכלל.

איך להיפטר מעכברים וחולדות

אם לא הצליח למנוע הופעת מזיקים, כדאי לשקול דרכים אחרות להילחם במכרסמים.

 1. חשוב מאוד להבין דרך אילו פתחים נכנסים לביתכם עכברים או חולדות. אל תתעלם אפילו מהחריצים הקטנים ביותר. חשוב מאוד להזיז הצידה את המקרר, מכונת הכביסה ושאר המכשירים הגדולים, שכן הם יכולים גם להסתיר מאחוריהם חריצים. סגור את כל הרווחים בעזרת רשת מתכת או איטום פוליאוריטן או סיליקון.
 2. במאבק בעכברים בארץ חשוב מאוד לבדוק ולהגן לא רק על הבית עצמו, אלא גם על החלקה כולה. אם אתם בבית פרטי עם שיחים מסביב, נסו לגזום אותם. ענפים ועלים הם כיסוי מצוין למכרסמים, אז הרחיקו אותם מהבית שלכם. גלה מידע נוסף על איך להיפטר מעכברים וחולדות בארץ במאמר שלנו.
 3. בדירה בעיר חשוב לא רק לאבטח את הבית, אלא גם לוודא שלשכנים אין עכברים או חולדות. בנוסף, כולם יודעים שלהחזיק חתול בדירה יכול לעזור במאבק במכרסמים. הפתרון הזה יכול להיות מאוד יעיל, אבל לעתים קרובות אתה צריך לתת לחתול שלך לצאת לרחוב, שם היא מתרגלת לצוד חיות קטנות ויכולה להציל אותך מהבעיה עם עכברים וחולדות בבית לאחר תרגול קטן. לטיפים נוספים כיצד להיפטר ממכרסמים בדירה בעיר, עיין במאמר שלנו.
 4. ישנן שיטות אלטרנטיביות רבות להדברת מכרסמים באמצעות שמן אתרי מנטה, אפר, שום ועוד רבות נוספות שתוכל לבדוק בגוגל. אם הם לא עזרו, שקלו לרכוש מלכודת מכרסמים. ישנן מלכודות עכברים שמחזיקות עכברים בחיים ומשחררות אותם הרחק מהבית. קרא בעיון את ההוראות לשימוש במלכודת כזו. אל תיגע בבעל החיים עצמו כדי למנוע הפצת זיהומים.
 5. אם אינכם יכולים להתמודד לבד עם מכרסמים, כדאי לפנות לאנשי מקצוע לעזרה – הם יעזרו לכם למצוא את המוצרים המתאימים לביתכם.

חשוב! לעולם אל תיגע במכרסם בידיים שלך, מכיוון שהוא עלול להעביר זיהומים!

על מנת למנוע התפשטות מכרסמים בבית, רצוי ליישם את השלבים הנ"ל במהירות האפשרית, שכן הם יכולים להתיישב בבית ולהביא צאצאים אם לא יפריעו להם. אנו מקווים שהטיפים שלנו יכולים לעזור לך למנוע מהם להיכנס לביתך או להיפטר מחולדות ועכברים לתמיד.

נקודות מפתח:

 • קבע באילו חריצים נכנסים עכברים וחולדות לבית ואטום אותם.
 • כדי להגן מפני מכרסמים בארץ, בדקו לא רק את הבית עצמו, אלא גם את האתר.
 • אם אתה גר בעיר, הקפד לוודא שלשכנים שלך אין עכברים או חולדות.
 • שמור על הבית שלך מסודר.
 • במידת האפשר, נסה להתמודד עם מכרסמים באמצעות תרופות עממיות, או שקול להשיג או לשאול חתול מהשכנים שלך.
מאמרים בנושאים דומים
 1. טיפים לניקיון הבית
 2. ניקוי עור
 3. הניחוחות הטובים ביותר לבית
 4. איך מתמודדים עם מעבר לבית חדש?
 5. איך להיפטר מאבק?
 6. 9 דרכים להיפטר מאבק בדירה שלך למשך זמן רב