איך מנקים את איטום הסיליקון?

מומחי גוגל יגידו לך כיצד לנקות את איטום הסיליקון שלך במהירות ובקלות
מומחי גוגל יגידו לך כיצד לנקות את איטום הסיליקון שלך במהירות ובקלות.

חומרי איטום משמשים למילוי חללים קטנים, תפרים וסדקים. הם נבדלים בנוחות ובקלות היישום שלהם, ולאחר ריפוי מפורסמים בעמידותם. עם זאת, זה יכול להיות בעייתי להסיר תרכובת שנרפאה שטפטפה בטעות על האמבטיה. מומחי גוגל יגידו לך כיצד לנקות את איטום הסיליקון שלך במהירות ובקלות.

כיצד להסיר איטום מאריחים

אם, במהלך תהליך היישום, הכתמת את האריחים בהרכב, נסה תחילה להסיר את השאריות באופן מכני. את השכבה העבה ניתן לחתוך בעזרת סכין שימוש או סכין גילוח. את השאריות מוציאים בעזרת מגרד (מטבח המשמש לניקוי מחבתות או כיריים מתאים). לבסוף, שפשפו על האזור עם מחק או הצד הקשיח של ספוג.

אפשרות נוספת היא להשרות את הסיליקון. בין הכלים הפשוטים והזולים הקיימים בבית, מתאימים הבאים:

  • כוהל;

  • חומץ שולחן;

  • אצטון;

  • רוח לבנה.

הרטיבו סמרטוט או סמרטוט פסולת בכל אחד מהנוזלים שלעיל וקרצוף את האזור המזוהם. חזור לפי הצורך. שיטה זו היא הטובה ביותר עבור תרכובת שהושמה לאחרונה.

זכרו, אין ניקוי אחיד שמתאים לכולם. לעתים קרובות יותר יש צורך להסיר תחילה את החומר העודף עם מרית, ולאחר מכן לנסות להמיס את השאריות. כדי למנוע מהאריחים לאבד את הברק שלהם לאחר הסרת מסת הדבק, השתמשו בספריי cif "קלות הניקיון". זה מסיר לכלוך ורובד תוך שניות לאחר היישום.

כיצד לנקות את חומר האיטום מהאמבטיה והכיור

אם הצנרת שלך עשויה מאקריליק, אז בשום מקרה אין להשתמש במגרדי מתכת ולהבים, חומרים שוחקים או אצטון על פני השטח שלה. האמייל יכול להינזק בקלות, מה שיוביל להיווצרות של microcracks. עם הזמן, הם יתמלאו בלכלוך, אבק ושאריות של מוצרי קוסמטיקה. כדי להסיר איטום על בסיס סיליקון ממוצרי ברזל יצוק, מותר להשתמש בחומרים אגרסיביים יותר ובלחץ מכני. אבל אל תשתמש בכוח מופרז - זה טומן בחובו נזק לשכבה העליונה של האמייל.

כיצד לנקות איטום מהעור
כיצד לנקות איטום מהעור.

כמו בניקוי אריחים, ניתן להשתמש בתרופות הביתיות הבאות להסרת כתמי איטום מגופי אינסטלציה:

בנזין ורוח לבן. הוא משמש לציפוי ברזל יצוק ואמייל. כדי לרכך את הסיליקון, זה מספיק כדי ליישם את המוצר במשך 5-10 דקות. אם בחרתם רוח לבן לעבודה, הקפידו לאוורר היטב את החדר;

תערובת של אלכוהול וחומץ (70%). נוזלים נלקחים ביחס של 1: 1 (50 מ"ל כל אחד). מערבבים אותם במיכל ומרססים עם בקבוק ספריי. לאחר חצי שעה, נגב את המשטח המטופל במטלית לחה.

ייתכן שתצטרך לנסות את שתי הדרכים כדי לראות איזו מהן עובדת הכי טוב עבור היישום שלך.

ממיסים לעתים קרובות משאירים סימנים שמנוניים על משטחים. לאחר סיום העבודה, שטפו את האמבטיה או הכיור עם מנקה Cif Power of Nature (מתאים לאמבטיה אקרילית).

כיצד לנקות איטום מהעור

הדרך הקלה ביותר לשטוף את הסיליקון שלך היא לשפשף את הידיים וחלקי גוף מלוכלכים אחרים בשקית ניילון רגילה. חלקיקים יבשים יידבקו לפלסטיק ויישארו עליו. לאחר מכן שטפו את הידיים היטב עם סבון כביסה.

אפשרות נוספת היא אמבטיה חמה ואבן ספוג. לטבול את הידיים בקערת מים (טמפרטורה 40-42 מעלות צלזיוס) לכמה דקות - זה יעזור לרכך מעט את הסיליקון. הסר את שאריות המוצר מהידיים שלך עם אבן ספוג רכה. השתמש בממסים נקיים (אצטון או בנזין) בזהירות בשל השפעתם האגרסיבית על העור. בנוסף, למוצרים אלו יש ריח חזק ורעילות גבוהה. עדיף לעבוד איתם במרפסת מאווררת. אפילו איטום נרפא יכול להיות מטופל על ידי חומץ מדולל במים ביחס של 1: 1. כמו כן, שמן צמחי מחומם מעט יכול לעזור לנגב את המוצר מהידיים.

זכור, קל יותר להסיר את האיטום ממשטחים או עור לפני שהוא מתקשה. השתמש בממיסים ביתיים בזהירות. במידת האפשר, בחר במוצרים מוכחים מקצועיים שתוכננו במיוחד למטרות אלו. לאחר סיום העבודה, הקפידו להשתמש בקרם ידיים מזין כדי להימנע מעור יבש.