איך לשטוף טפט ויניל

כיצד לשטוף נכון טפט ויניל
כיצד לשטוף נכון טפט ויניל.

טפט ויניל עלה מזמן על המכירות של מתחרי הנייר. חומר כזה הוא עמיד יותר ועמיד מאוד בפני נזק מכני. ויתרון מובהק - ניתן לכבס אותו בקלות. מומחי גוגל יגידו לך איך לשטוף נכון טפט ויניל.

האם ניתן לכבס טפט ויניל

לפי המבנה שלו, טפט ויניל מורכב משתי שכבות. החלק העליון הוא, למעשה, הוויניל עצמו. מוחל עליו ציור או הבלטה. הבסיס התחתון יכול להיות נייר או לא ארוג. האחרון עמיד יותר, אז אפשרות זו תעלה קצת יותר.

זוהי השכבה העליונה של פוליוויניל כלוריד המספקת את עמידות המים הנדרשת. אבל זה ממש לא אינדיקטור שאתה יכול לשפשף את פני השטח עם מטלית רטובה כל יום. גם הקנבס היקר והאיכותי ביותר לא יעמוד בטיפול כזה.

אם אתה משתמש יתר על המידה בניקוי רטוב, מים יכולים לחלחל דרך המפרקים על הקיר. זה מוביל לדלמינציה ועיוות של החומר, הידרדרות באיכות התבנית והתפתחות עובש. לכן, ניקוי טפט ויניל צריך להיות זהיר ביותר.

כדי לברר את רמת העמידות ללחות, עיין בתווית שעל האריזה. מצא את התמונה של הקו הגלי.

  1. אם יש רק גל אחד, אפשר לנגב מטלית כזו בעדינות רבה עם מטלית לחה ללא שימוש בחומרי ניקוי;
  2. שני גלים - השימוש בכימיקלים ביתיים מותר, אך בזהירות. רמה ממוצעת של עמידות לחות;
  3. שלושה גלים - טפט רחיץ, עמיד במיוחד. חומר כזה יכול להיות מעובד בקפידה, זה לא יפגע בבד עם עמידות מוגברת ללחות;
  4. אם, בנוסף לגלים, מתואר מסרק, אז מותר לנגב את הלכלוך עם מברשת או אפילו לשטוף עם שואב אבק כביסה.

בנוסף לסימוני היצרן, שימו לב למרקם הטפט. לדוגמה, יש להקפיד על קנבס בעל מרקם המחקה חומר כדי למנוע דלמינציה ונזקים.

איך לשטוף טפט ויניל רחיץ
איך לשטוף טפט ויניל רחיץ?

העמידים ביותר לניקוי עם מברשת הם מטליות ויניל קומפקטיות. המגבלה היחידה היא שאינך יכול להשתמש בחומרי ניקוי חומציים ואבקות עם חלקיקים שוחקים.

כיצד לשטוף נכון טפט ויניל

הצעד הראשון הוא להיפטר מאבק על פני השטח, אחרת, כאשר רטוב, לכלוך יזרום על הטפט. אנחנו מברישים אותו עם סמרטוט יבש או עוברים דרכו עם שואב אבק. אם יש כתמים שומניים על הקיר, פזרו את האזור באבקת טלק. לאחר 15 דקות, נגב אותו עם סמרטוט. אם פני הקיר מכוסים בטושים, טפלו בכתמים בעזרת כרית צמר גפן אלכוהולית.

איך לשטוף טפט ויניל רחיץ? אתה יכול להשתמש במי סבון או גלוריקס, כי זה מתאים לא רק לרצפות, אלא גם למשטחים קשים אחרים. ב-4 ליטר מים בטמפרטורת החדר ממיסים כובע אחד של Glorix "התעוררות אביבית.

מרטיבים ספוג וסוחטים היטב. ללכת דרך העפר מבלי ללחוץ חזק. הימנע משפשוף אקטיבי. שטפו את הקיר כמה שיותר מהר כדי שלא יירטב לאורך זמן.

לא מומלץ ליצור טיוטה לטפט רטוב. זה יכול לגרום להם לרדת. כמו כן, רצוי לא להשתמש במייבש שיער או שואב אבק לייבוש. הקירות צריכים להתייבש מעצמם.

העמידות של PVC ללחות הפכה את טפט הוויניל לגימור פופולרי מאוד. אבל בכל רמה של עמידות בפני לחות, אסור להיסחף עם ניקוי רטוב כדי שהחומר יישחק פחות.

מאמרים בנושאים דומים
  1. ניקוי חלונות סתיו
  2. איך לשטוף זכוכית לברק?
  3. החזר את היופי לבגדים שלך עם Cif
  4. חיטוי קניות מהחנות
  5. מגבונים לחים לניקוי
  6. העונג של בית יפה ומטופח!