כיצד לנקות נברשת קריסטל עם תליונים מבלי להסיר

מומחי גוגל יגידו לך כיצד לנקות את נברשת הקריסטל שלך מבלי להסיר אותה מהתקרה
מומחי גוגל יגידו לך כיצד לנקות את נברשת הקריסטל שלך מבלי להסיר אותה מהתקרה.

כמעט כל יום אנחנו עושים ניקיון רטוב בבית: אנחנו מנגבים את האבק ממשטחי הרהיטים, שוטפים את הרצפה, ידיות הדלתות, אבל זה לא כל כך קל להגיע לגופי התאורה התקרה. אם יש תליוני קריסטל על המנורות, אז אולי יש הרבה יותר אבק ממה שזה נראה במבט ראשון. מומחי גוגל יגידו לך כיצד לנקות את נברשת הקריסטל שלך מבלי להסיר אותה מהתקרה.

כללי טיפול בקריסטל

מדוע קונים אוהבים נברשות קריסטל? כמובן, מעבר להיבטים רבים, קרני אור מפזרות להפליא, שבזכותן החדר מתמלא בזוהר מעולה. אבל לעדשות יש חיסרון משמעותי - נראה שהן מושכות לעצמן חלקיקי אבק. כתוצאה מכך, בהירות התאורה פוחתת, והגבישים מפסיקים לפלוט את הזוהר הקודם שלהם. כדי למנוע זאת, יש לנקות את המנורה באופן קבוע.

במקרה זה, יש להקפיד על כללים מסוימים לטיפול בקריסטל:

 1. נקו את המתלים מדי שבוע עם מברשת רכה מיוחדת. יחד עם זאת, וודאו כי בעת הניקוי החלקים לא יצקצו אחד כנגד השני. אחרת, ייווצרו שריטות קטנות רבות על פני השטח. בנוסף, אם מטפלים בהם ברשלנות, אלמנטי הקריסטל יכולים אפילו להישבר.
 2. בצע ניקיון כללי באמצעות תמיסות ניקוי לא יותר מ-3-4 פעמים בשנה.
 3. ניקוי צריך להיעשות רק עם מטליות / ספוגים רכים. חל איסור מוחלט להשתמש בחומרים שוחקים או בדטרגנטים אגרסיביים, כמו גם בתכשירים עם מיקרו גרגירים.
 4. עדיף אם ערכי הטמפרטורה של המים קרובים ל-25-35 מעלות צלזיוס. טמפרטורות מעל 40 מעלות צלזיוס עלולות להוביל להיווצרות סדקים מיקרו בעדשות.
 5. לאחר הכביסה, יבש את כל האלמנטים עם מטלית רכה.

שיטות ניקוי נברשת

איך מנקים נברשת עם תליונים
איך מנקים נברשת עם תליונים?

ישנן שתי שיטות עיקריות: יבש ורטוב. במקרה הראשון, ניתן לנקות את הקולבים עם מברשת / מטלית רכה או מברשת אנטי סטטית. זה נעשה בתנועות החלקה עדינות כדי שהעדשות לא יגעו זו בזו. אם יש חתיכת בד פלנל בבית, אז זה פשוט יהיה שימושי. כמה סוגים יקרים של קריסטל מותר לנקות רק יבש.

ניקוי רטוב בא לעזרה כאשר הניקוי היבש נכשל. לפני תחילת העבודה יש לנתק לחלוטין את החשמל בדירה. אתה צריך לנטרל את כל הבית כדי למנוע התחשמלות.

עדיף לנקות את הנברשת באור יום חזק. זה יאפשר לך לראות את הפסים ולשטוף אותם מיד. וכדי להימנע מטביעות אצבע על התליונים, חמש את עצמך בכפפות דקות רפואיות. מטעמי נוחות, עדיף להסיר את אלמנטי הקריסטל מהבסיס. זכור כי החדר חייב להיות מאוורר היטב במהלך הניקוי.

עם זאת, ישנם גופי תאורה עם חלקים שאינם ניתנים להסרה, מה שמקשה על כל התהליך. איך לנקות נברשת עם תליונים מבלי להסיר אותם? זה בהחלט אפשרי לעשות את זה, אבל אתה צריך לעבוד קשה. כדי לעשות זאת, אתה צריך שרפרף או סולם מדרגות. אנחנו לובשים כפפות, שמים קערה של חומר ניקוי בקרבת מקום ומתחילים לנגב בעדינות את כל האלמנטים. עדיף לנגב מיד תוספות מתכת יבשות כדי שלא יתקלפו לאחר מכן או יחלידו ממגע עם לחות.

איך לשטוף נברשת קריסטל: דרכים עממיות

בארסנל של כל עקרת בית יש כמה כלים שבעזרתם אתה יכול לנסות לשטוף את גוף התאורה:

 • אמוניה. אנחנו לוקחים 1 כף. ל. אמוניה, מוסיפים לכוס מים. אל תשכח שטמפרטורת המים לא תעלה על 40 מעלות צלזיוס. עם הפתרון המתקבל, אנו מנגבים את ההשעיות עם מטלית רכה. שיטה זו תסייע לא רק לנקות את התליונים, אלא גם להחזיר אותם לברק המקורי שלהם.
 • תערובת אצטיק ומלח. לבישול תזדקק ליטר מים, 15 מ"ל חומץ 9% ו-10 גרם מלח שולחן דק. אנחנו מערבבים את הרכיבים, מחכים לפירוק מוחלט של גבישי המלח, ואז ממשיכים לטיהור.
 • ג'ל לשטיפת כלים. הוסף כמה טיפות למים, הקצף את הפתרון שהתקבל. אנחנו לוקחים את הקצף עם סמרטוט ומתחילים לשטוף את הגבישים. לבסוף, אנו מנגבים את כל האלמנטים במים נקיים.
 • סבון כביסה וסודה. איך לנקות נברשת עם תליונים? הכל מאוד פשוט. אנחנו משפשפים את הבלוק על פומפיה, מערבבים עם 1 כף. ל. סודה, להוסיף למים חמים. אנחנו מחכים שהחלקיקים יתרככו, והמים יתקררו לטמפרטורה הרצויה. במקרה זה, סודה לשתייה תמנע היווצרות של סרט סבון על העדשות.
איך לנקות נברשת עם תליונים מבלי להסיר אותם
איך לנקות נברשת עם תליונים מבלי להסיר אותם?

כדאי לקחת בחשבון שרצוי לא לרסס את התרכובות המפורטות על הנברשת על מנת למנוע נפילת טיפות על התקרה.

חומרי ניקוי מיוחדים

כמובן, שיטות עממיות יכולות להיות אפשרות ניקוי תקציבית מאוד. עם זאת, לא תמיד זה יהיה יעיל ב-100%. כדי להיות בטוח בתוצאה, עדיף לתת עדיפות לאמצעים מיוחדים. לדוגמה, "אפקט מבריק" ספריי לזכוכית מ-cif יעשה עבודה מצוינת. הודות לנוסחה המשופרת שלו, הוא יכול להסיר בקלות כתמים, פסים ושומן. אתה רק צריך לרסס אותו על הנברשת, להמתין כמה שניות, ולאחר מכן לנגב אותו עם מטלית מיקרופייבר או מגבת נייר. תוצאה מבריקה לא תאחר לבוא.

גם מגבונים לחים של Cif עשויים להיות שימושיים. הם מסירים בצורה מושלמת אבק, כתמים ולכלוך אחר מבלי לשרוט את פני השטח או להשאיר מוך קטן.

כפי שהתברר, לא כל כך קשה לטפל בנברשות קריסטל. הכלל העיקרי הוא לעשות זאת בזהירות ובתדירות רבה. ולעבודה, בחר בחומרי ניקוי יעילים במיוחד. ואז פרצופים ססגוניים רבים ישמחו אותך עם הזוהר שלהם במשך זמן רב.

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לשטוף טפט ויניל
 2. ניקוי חלונות סתיו
 3. איך לשטוף זכוכית לברק?
 4. החזר את היופי לבגדים שלך עם Cif
 5. חיטוי קניות מהחנות
 6. מגבונים לחים לניקוי