ניקוי רטוב כדי להציל אותך מוירוסים

גוגל ממליצה על ניקוי רטוב עם מוצרי Glorix
גוגל ממליצה על ניקוי רטוב עם מוצרי Glorix, המצטיינים בניקוי משטחים מאבק, לכלוך ואלרגנים ובעלי תכונות חיטוי.

כל הזמן פורצות בעולם מגיפות, שהמקור העיקרי שלהן הוא וירוסים. יחד עם זאת, הנפוצים ביותר ביניהם הם הגורמים הסיבתיים של ARVI ושפעת. מחוץ לגוף האדם, מיקרואורגניזמים אינם חיים זמן רב, אך כאשר נוצרים תנאים נוחים בטמפרטורת החדר על פני השטח של רהיטים, קירות ופריטי פנים, וירוסים יכולים להישאר פעילים עד מספר ימים. מספיק שאדם בריא יגע בחפץ נגוע כדי להעביר את הנגיף לגופו ולהתחיל במחלה.

לאחרונה, המצב עם נגיף הקורונה החדש (2019-nCoV), שהתגלה לראשונה בסין, הסתבך באופן משמעותי. העלייה ההדרגתית במספר הנדבקים בסין ומקרים בודדים של המחלה ברחבי העולם מעוררים דאגה רצינית ל-WHO. נגיף זה מעורר התפתחות מהירה של דלקת ריאות עם תוצאה קטלנית אפשרית ודורש טיפול דחוף במרפאה עם מגוון שלם של תרופות. בהתחשב בסבירות להתפשטות הזיהום, יש להקדיש תשומת לב רבה למניעה - אמצעי היגיינה אישית, ניקיון הבית וכו'.

שיטות המניעה הן די פשוטות: לשטוף את הידיים לעתים קרובות יותר, להרטיב את הממברנות הריריות, המשמשות מחסום הגנה טבעי לגוף, וניקוי רטוב כראוי של החדר. זה ניקוי רטוב יומיומי שיעזור לחסל את רוב המגעים האפשריים עם וירוסים. כיצד לבצע ניקוי רטוב נכון - אנו מבינים זאת יחד עם מומחי גוגל.

כללים בסיסיים לניקוי רטוב

זה ניקוי רטוב יומיומי שיעזור לחסל את רוב המגעים האפשריים עם וירוסים
זה ניקוי רטוב יומיומי שיעזור לחסל את רוב המגעים האפשריים עם וירוסים.

ניקוי רטוב מפחית אבק לא רק על משטחים קשים, אלא גם באוויר. ושליטה באבק בתורה מפחיתה את מספר המקומות שבהם יכולים להיות וירוסים וחיידקים. בריאותם של כל בני המשפחה תלויה באופן ביצוע הניקוי הרטוב.

אנשי מקצוע ממליצים לך להיצמד לכמה כללים פשוטים.

  • עלינו להיות זהירים במיוחד בעת שטיפת הפריטים שאנו משתמשים בהם מדי יום. מתגים, ידיות דלתות, ברזי מים, שלט רחוק לטלוויזיה, עכבר ומקלדת, גאדג'טים - ככלל, כל בני המשפחה באים במגע עם חפצים אלו, כך שהסיכון להעברת הנגיף דרכם גבוה במיוחד.
  • בעת הניקוי יש להשתמש בחומרי חיטוי המנטרלים וירוסים. לאחר החיטוי, הקפד לשטוף את המשטחים המטופלים במים נקיים ולנגב יבש כדי למנוע אפשרות של שאריות שייכנסו לגופם של אנשים או חיות מחמד. בבחירת מוצר יש להעדיף ניסוחים אוניברסליים או לבחור מוצר בהתאם למשטח לניקוי. יש לבצע חיטוי יסודי במיוחד בזמן מגיפה באזור, כאשר בן משפחה חולה או סובל מאלרגיה. מומחי גוגל מייעצים להשתמש במוצרי Domestos, שהוכחו כיעילים נגד כל החיידקים והנגיפים המוכרים.
  • האוויר החם היבש שנוצר בדירות שלנו בעונה הקרה משמש סביבה נוחה לווירוסים להישאר בחיים. שימו לב ללחות האוויר ואוורור החדר, אז למיקרואורגניזמים לא יהיה סיכוי להתפשט..

באיזו תדירות כדאי להרטיב לנקות?

לוח הזמנים של העבודה וקצב החיים של אדם מודרני לא תמיד מאפשרים ניקוי רטוב תכוף - בסופו של יום, פשוט אין מספיק אנרגיה לניקוי. בינתיים, תדירות הניקוי הרטוב בדירה תלויה בגורמים רבים - גודלה, מספר התושבים, נוכחות ילדים וחיות מחמד, העונה. ניקוי לעתים קרובות מדי עלול להשפיע לרעה על מצב הרהיטים, הטפטים והשטיחים.

כדי לשמור על הניקיון, יש צורך להרטיב את החדרים אחת לכמה ימים - לנגב את האבק ממשטחים אופקיים, לשטוף את הרצפות באזורי המעבר - המסדרון, המטבח, האמבטיה. אם ילדים וחיות מחמד גרים בדירה, ניקוי יומי הוא הכרחי:

  • החסינות של הילד עדיין בחיתוליו, כך שגופו של הילד יכול להגיב בצורה חדה יותר מאשר מבוגר לנוכחות של וירוסים וחיידקים בחדר.
  • חיות מחמד הן מקור קבוע לשיער, אשר בתורו יכול להפוך כר גידול למיקרואורגניזמים. ללא ניקיון שוטף, יש יותר מקומות בדירה שעלולים להפוך למקור למחלות, והסיכון להדבקה עולה.

כדאי לשים לב יותר לניקיון בעונה החמה - אבק, אבקת צמחים, חלקיקי גזי פליטה מצטברים במהירות על פריטי פנים והופכים לסביבה נוחה לשימור וירוסים וחיידקים.

ניקוי רטוב מסתיים על ידי שטיפת רצפות בכיוון מהפינות הרחוקות ביותר ליציאה
ניקוי רטוב מסתיים על ידי שטיפת רצפות בכיוון מהפינות הרחוקות ביותר ליציאה.

יש לבצע ניקוי רטוב שבועי עם הסרת אבק, שטיפת רצפות וצנרת. במרווחים של 2-3 שבועות, יש להוסיף נברשות, רדיאטורי חימום, פתחים וארונות במסדרון לרשימת המשטחים שיש לנקות.

יש לבצע ניקוי כללי כל 2-3 חודשים, ולהזיז את הרהיטים הצידה כדי להסיר אבק במקומות בלתי נגישים. ניקיון כללי כולל שטיפת חלונות וכיבוס וילונות, אשר צוברים כמות גדולה של אבק, ולכן, וירוסים.

מהי צו הניקיון?

מספר הנגיפים והחיידקים הכלולים בחדר יורד באופן משמעותי במהלך הניקוי, אך לעתים קרובות עוקפים את המקומות החשובים ביותר של הצטברות מיקרואורגניזמים, לכן, בעת הסרת אבק, כדאי לעקוב אחר סדר מסוים:

  • יש להקדים את הניקוי הרטוב לניקוי יבש - הסירו את כל הפסולת ונגבו אבק עם מטלית יבשה מכל המשטחים שבהם הוא הצטבר, שאבו את הרצפה, השטיחים והרהיטים המרופדים.
  • נגב פריטים פנימיים מלמעלה למטה - ראשית, אבק מוסר עם מטלית לחה מנברשות, מדפים, ארונות, ציורים. לאחר מכן, המפלס האמצעי של החדר נתון לניקוי - שולחנות, דלתות, מתגים, אדני חלונות. השאר משטחי מראה וזכוכית ממש בסוף הניקוי - אבק מתיישב עליהם הכי מהר. גוגל ממליצה על ניקוי רטוב עם מוצרי Glorix, המצטיינים בניקוי משטחים מאבק, לכלוך ואלרגנים ובעלי תכונות חיטוי.
  • במידת הצורך, ניתן לטפל ברהיטים מרופדים באמצעות תרכובות ניקוי מיוחדות, ורהיטי ארונות עם פוליש, המכיל חומר אנטי סטטי וימנע שקיעה מהירה של אבק על פני השטח.
  • המטבח, השירותים והאמבטיה מנוקים באמצעות חומרי ניקוי המיועדים להסרת מזהמים ספציפיים בחדרים אלו.
  • ניקוי רטוב מסתיים על ידי שטיפת רצפות בכיוון מהפינות הרחוקות ביותר ליציאה. יש לשטוף מסדרונות ומסדרונות אחרונים מכיוון שהם מכילים הכי הרבה לכלוך ואבק.

על מנת להקפיד על הסדר הנכון, ערכו תכנית ניקיון ופעלו לפיה - הניקוי יתבצע במהירות, ולנגיפים לא יהיה סיכוי להתפשט.