איך מנקים אגרטלי זכוכית מבפנים ומבחוץ?

כיצד לנקות אגרטלי זכוכית: בפנים
כיצד לנקות אגרטלי זכוכית: בפנים.

בין אם הם מיועדים לפרחים או רק דקורטיביים, אתה לא רוצה שאגרטלי הזכוכית שלך יהיו עכורים! למד כיצד לנקות את המשקפיים שלך הן מבפנים והן מבחוץ בעזרת העצות המועילות האלה.

אגרטלי זכוכית הם תמיד מקסימים עם פרחים טריים שנחתכו בתוכם. עם זאת, לאחר מספר ימים, הפרחים הללו עשויים להשאיר טבעת חלאה בחלק הפנימי של האגרטל שלך, בעוד אגרטלים אחרים הופכים עכורים מהצטברות של משקעי מינרלים במים שלך. ניקוי אגרטלים מזכוכית עשוי להיראות מרתיע, מכיוון שאתה יכול למצוא את עצמך יוצר יותר כתמים ממה שאתה מתקן, אך לעולם אל תפחד: הנה מדריך כיצד לנקות אגרטל מבפנים ומבחוץ.

כשאתה משרים או פשוט מקרצף את האגרטל שלך, הנח אותו בתוך גיגית פלסטיק כדי למנוע שבבים או סדקים מקריים.

אתה תצטרך:

 • מברשת
 • עיתון
 • מנקה זכוכיות
 • מים חמים
 • טבליות לניקוי תותבות תוססות
 • אבקת סודה לשתייה
 • חומץ מזוקק לבן
 • אורז
 • מים חמימים וסבון
 • לימון
 • מלח

כיצד לנקות אגרטלי זכוכית: בפנים

איך מנקים אגרטלי זכוכית: בחוץ
איך מנקים אגרטלי זכוכית: בחוץ.

יש הרבה טריקים כדי להגיע אל פנים האגרטל שלך. הדרך הפשוטה ביותר תהיה להשרות אותו במי סבון חמים ולהשתמש במברשת רכה עם זיפים כדי לקרצף מבפנים. אם הטבעות או מרבצי המינרלים לא יזוזו, אתה יכול לנסות כל אחת מההצעות האלה לניקוי אגרטלים בפנים.

 1. מנקה זכוכית ממוקד

  אם אתה תוהה כיצד לנקות כוס עכורה, מטונפת או כתומה, זו הדרך הקלה ביותר לנקות אותה מבפנים ומבחוץ. בחרו ספריי, כך שתוכלו פשוט לזלף את המוצר ישירות לתחתית. השאירו למשך דקה לערך ואז נגב. לא משנה באיזה מוצר אתה משתמש, הקפד לבדוק תחילה את התווית ולפעול לפי כל ההוראות. למידע נוסף על ניקוי כלי זכוכית כאן.

 2. טבליות לניקוי תותבות תוססות

  אתה יכול לקנות אלה מרוב הכימאים או הסופרמרקטים. מלאו את האגרטל שלכם במים חמימים עד מעבר לטבעות או משקעי אבנית, וצרפו טבלית מבעבעת אחת או שתיים. אלה אמורים לבעבע ולהתרחק בחלק הפנימי של האגרטל שלך, ולהשאיר אותו נקי ונוצץ. השתמש במברשת בקבוקים כדי לקרצף את קירות האגרטל נקי מכל משקעים שנותרו.

 3. סודה לשתייה וחומץ

  זהו עוד פתרון תוסס נהדר. מלאו את האגרטל שלכם במים חמימים, הוסיפו פנימה כף או שתיים של סודה לשתייה (ביקרבונט של סודה), והוסיפו מעט חומץ לבן מזוקק. זה יתחיל לזרז מיד ולאכול את כל מרבצי המינרלים. לשפשף עם מברשת במידת הצורך, אבל אל תישען קרוב מדי אל התוסס - אתה לא רוצה שהחומץ יתיז לתוך העיניים שלך.

 4. משחת מלח וחומץ

  קח 1-2 כף מלח וערבבו פנימה חומץ ליצירת משחה. השתמש במברשת או בכף עץ כדי לפזר את העיסה על כל הטבעות המחלילות או מרבצי המינרלים בתוך האגרטל שלך. תן לזה לשבת במשך 15-30 דקות, ואז לשפשף.

איך מנקים אגרטלי זכוכית: בחוץ

עכשיו כשאתה יודע לנקות אגרטל זכוכית מבפנים, מבחוץ זה אפילו יותר קל. אם כבר הרטבת את האגרטל שלך, גם החלק החיצוני צריך להיות נקי. אבל הנה כמה עצות ספציפיות כדי לגרום לחלק החיצוני של האגרטל שלך להאיר בבהירות.

 1. מנקה זכוכיות

  כמו בעבר, זו הדרך המהירה והקלה ביותר לנקות אגרטלים. פשוט לרסס ולנגב: פשוט! תמצאו את התוצאות הרבה פחות חריפות מאשר אגרטלים מנוקים בחומץ (ראה להלן).

 2. חומץ

  חומץ הוא ממס יעיל מאוד, והוספתו למשטר הניקוי שלך תוסיף ניצוץ לאגרטלים ולכלי הזכוכית שלך. יש לרסס את החלק החיצוני של האגרטל שלך בתמיסה של חומץ ומים חמימים, ולייבש באוויר לפני ההברקה.

 3. לימון

  החומצה במיץ הלימון פועלת גם כדי לאכול כל משקעים. חתכו לימון ושפשפו את הבשר החשוף על החלק החיצוני של האגרטל שלכם. או לערבב משחה של מיץ לימון ומלח, ולשפשף את זה על החלק החיצוני של האגרטל שלך. שטפו היטב במים חמים – שאריות מיץ הלימון יהיו דביקות וימשכו אבק.

 4. מלטף בנייר עיתון מקומט

  לאחר שטיפת האגרטלים, ניתן לנגב אותם עם חבילות של עיתון מקומט. לאחר מכן השתמש בעיתונים טריים מקומטים לליטוש אחרון. לליטוש מהיר, טבלו עיתונים מקומטים בתמיסת חומץ חמים, או שפכו על חומר ניקוי, והשתמשו בנייר על החלק החיצוני של האגרטל שלכם. חזור על הפעולה עם עיתונים יבשים.

עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

עם הטיפים האלה, אתה כבר לא צריך לתהות איך לנקות אגרטל זכוכית מעונן. אגרטלים מעוננים, אגרטלים דלים, אגרטלים הזקוקים לליטוש פשוט ומהיר - ההצעות למעלה ישאירו את כולם נוצצים כמו חדשים.

מאמרים בנושאים דומים
 1. ניקוי פרקט למינציה – כך זה עובד
 2. איך מנקים נירוסטה?
 3. הסרת כתמים מאריחים קלה
 4. ניקוי רצפות אבן: כך עושים זאת
 5. אבן פולנית ונקייה
 6. ויניל נקי