כיצד להסיר שעווה מבגדים: למד 5 שלבים

כיצד להסיר שעווה חמה מבגדים עם שמן או שמן זית
כיצד להסיר שעווה חמה מבגדים עם שמן או שמן זית.

גלה את ההוראות המעשיות שלנו שלב אחר שלב כיצד להסיר שעווה בשעווה מבגדים, מבלי לפגוע בבד ולהסיר את הכתם לחלוטין.

איך להוריד שעווה מהבגדים ב-5 צעדים מהירים
איך להוריד שעווה מהבגדים ב-5 צעדים מהירים.

שעווה חמה בשעווה, אם לא מוסרת בזהירות, עלולה לגרום נזק לחלקים שלך. לכן ריכזנו עבורכם כמה פתרונות תוצרת בית כיצד להסיר שעווה מהבגדים שלכם. לבדוק!

לפני ביצוע בדיקות ביתיות או אפילו שימוש במים חמים בעת הכביסה, גלה את המשמעות של סמלי הכביסה על תוויות הבגדים. עקבו בקפדנות אחר ההוראות של היצירה כדי לא לפגוע בו.

איך להוריד שעווה מהבגדים ב-5 צעדים מהירים

 1. המתן שיתייבש

  אחת הטעויות העיקריות בעת הסרת שעווה מבגדים היא לגעת בה בעודו חם. זה גורם לשעווה להתפשט עוד יותר דרך הרקמה, להחמיר את המצב ואת האזור שיש לתקן. האם השעווה נפלה על בגדיך וראית אותה בזמנו? החזק את החרדה והמתן עד שהיא תתייבש באופן טבעי. לעולם אל תנסה להסיר אותו באצבעותיך! אם תפעל לפי ההנחיות שלהלן, תוצאת ההסרה תהיה טובה יותר. טיפ לזרז את תהליך הייבוש הזה הוא לשים קרח על האזור הפגוע.

 2. הסר עודפים

  לאחר שהשעווה מתייבשת, נסה להשיג כמה שיותר מוצר. בעזרת מרית או כפית מגרדים את השעווה שנדבקה לבד. האידיאל הוא לבצע תנועות בכיוון ההפוך של הגוף שלך כדי לא להסתכן בפגיעה. אם היצירה עשויה מבד עדין מאוד, הכפילו את הטיפול.

 3. ממיסים את השעווה

  דרך נוספת להוריד שעווה מהבגדים היא להשתמש במגהץ או במייבש שיער – הדבר החשוב הוא להשיג מקור חום ולכוון אותו לאזור הבגדים שלך המוכתם בשעווה. טיפ זה דומה מאוד לטכניקה המשמשת להסרת שעוות נרות מהבגדים. מניחים יריעות של מגבות נייר או מטלית דקה על האזור הפגוע, שאותם ניתן לזרוק מאוחר יותר. הפעל את המכשיר בטמפרטורה נמוכה (והוצא אותו מפונקציית הקיטור), ולחץ על המגהץ על אזור זה. טכניקה זו גורמת להעברת שעווה בשעווה מבגדים למגבות נייר. היזהרו לא לשרוף את החתיכה.

 4. לשטוף במים חמים

  שטיפת בגדים במים חמים יכולה לסייע בהסרת סוגים מסוימים של שעווה (כגון מסיסות). אם למכונת הכביסה יש פונקציית מים חמים, עקוב אחר ההוראות ובחר בחלופה זו. אם זה לא המקרה שלכם, כדאי לחמם מעט מים על הכיריים, לשים בדלי ולטבול את הבגדים והסבון. המתן מספר דקות ולאחר שהמים קצת יותר חמים (נעימים בטמפרטורת הגוף), סיימו לשטוף את הפריטים ביד או במכונה.

 5. כיצד להסיר שעווה חמה מבגדים עם שמן או שמן זית

  שיטה ביתית אחת שיכולה לעבוד, למרות שאין הוכחות לכך, היא להשרות את הבד בתערובת עם שמן או שמן. פשוט לשים מים לרתיחה ולהוסיף כמה טיפות שמן תינוקות או שמן זית וטבול את החתיכה המוכתמת בתמיסה הזו. השאירו את הבגדים בתערובת זו לכמה דקות והסר. אם עדיין נשארה לך שעווה, גרד אותה בעזרת כפית או מרית. אז פשוט שטפו את הבגדים עם סבון טוב כמו כביסה מושלמת של Omo.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?