דע מדוע עליך לכבס בגדים חדשים לפני השימוש

חשוב מאוד לכבס בגדים חדשים לפני השימוש בהם כדי להסיר עודפי צבעים ושאריות כימיקלים אחרים המוספגים בבד הבגד
לכן, חשוב מאוד לכבס בגדים חדשים לפני השימוש בהם כדי להסיר עודפי צבעים ושאריות כימיקלים אחרים המוספגים בבד הבגד ואשר עלולות להיות להם תופעות לוואי לא רצויות.

כביסה של בגדים חדשים לפני השימוש היא עניין של היגיינה. בעזרת הסבון המתאים תוכלו להסיר את כל שאריות הכימיקלים שעלולות לגרום לאלרגיות.

אתה לא צריך לחשוב פעמיים על להוציא את הרכישות החדשות שלך מהתיק ולהכניס אותן למכונת הכביסה. הרבה יותר מהסרת ריח של בגדים חדשים, כיבוסם לפני השימוש בהם בפעם הראשונה היא עניין של היגיינה. זה אולי אפילו נראה כמו הגזמה, אבל אתה חייב להיות זהיר בשלב זה. למד על כמה מחלות הנגרמות על ידי בגדים חדשים, מדוע זה קורה וכיצד להימנע מאי נוחות זו.

למה לכבס בגדים חדשים לפני השימוש?

בתור התחלה, נסה לדמיין את הדרך שעוברת הבגדים החדשים שלך מרגע תחילת ייצורם ועד שהם מגיעים לביתך. במהלך התהליך - כולל אחסונו, הובלתו והפצתו, בתוספת הזמן שהבגדים נמצאים בחנות ומספר האנשים שמתנסים אותו - הבגד נחשף לחיידקים שונים ולצורות אחרות של זיהום.

בנוסף, כל הבדים מקבלים טיפול כימי כלשהו לאורך תהליך הייצור של הבגדים המשמשים ל:

  • שמרו על החלקים מפני חיידקים, פטריות (עובש), חיידקים ואפילו כינים.

  • הבטחת עמידות היצירה, כמו במקרה של פורמלדהיד, המונע מבדים להתכווץ ויצירת קמטים.

  • שמור על בגדים אטומים ללחות.

  • אפשרו לצבעים להידבק לסיבי הכביסה.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

לכן, חשוב מאוד לכבס בגדים חדשים לפני השימוש בהם כדי להסיר עודפי צבעים ושאריות כימיקלים אחרים הספוגים בבד הבגד ועלולות להיות להם תופעות לוואי לא רצויות.

מחלות הנגרמות על ידי בגדים חדשים

למה לכבס בגדים חדשים לפני השימוש
למה לכבס בגדים חדשים לפני השימוש?

הידעתם שאלרגיה לבגדים חדשים שכיחה יותר ממה שאתם חושבים? לאנשים עם עור רגיש יותר עשויה להיות תגובה אלרגית לרכיב כימי כלשהו הקיים בבגדים או אפילו לסוג הצבע המשמש. גירוי בעור, גירוד וכתמים אדומים הם חלק מהבעיות הנפוצות ביותר, במיוחד באזורים בגוף עם חיכוך מוגבר או הזעה. עם זאת, הרשימה יכולה לכלול גם פטריות, גרדת ואפילו כינים.

החדשות הטובות הן שניתן להימנע מכל הבעיות הללו בקלות: פשוט שטפו את החלקים החדשים לפני שמלבשים אותם. זה הרבה יותר נפוץ עבורך לקבל זיהום ממגע בידית דלת מאשר משימוש בחלקים לא שטופים, אבל עדיף בטוח מאשר מצטער, לא?

איך לכבס בגדים חדשים

לפני שזורקים את כל החלקים למכונה, חשוב לבדוק את תווית הבגדים כדי לדעת את דרך הכביסה הנכונה, במיוחד ביחס לטמפרטורת המים. בדוק כמה פרטים כדי לכבס את הבגדים החדשים שלך ולהשאיר אותם נקיים ומחוטאים.

  1. ממיסים היטב את חומר הניקוי במים לפני השריית הבגדים.

  2. משרים את החתיכות במים - לא יותר משעתיים.

  3. לכבס בגדים בדרך כלל לפי צבע וסוג הבד.

  4. מומלץ להשתמש במחזור שטיפה נוסף כדי לסייע בהסרת כל שאריות הכימיקלים.

  5. יבש בגדים בחוץ או במייבש האוטומטי.

  6. מגהצים בגדים במגהץ חם, תלוי בבד הבגד.

כיצד להסיר את ריח הצבע מבגדים חדשים

בדרך כלל הריח הלא נעים הזה נעלם עם הזמן, אבל כולם רוצים ללבוש את התלבושת החדשה והריחנית הזו בהקדם האפשרי. בנוסף להבטיח שהבגד שלך באמת נקי מכל כימיקלים או שאריות שעלולים לגרום לאלרגיות, שטיפתו עם חומר ניקוי טוב גם עוזרת להסיר את הריח החזק של בגדים חדשים.

קרא בעיון את ההוראות על התווית של כל מוצר. בדוק את הוראות הכביסה על תוויות הבגד לפני השימוש בחומר הניקוי. עקבו בקפדנות אחר מינון חומר הניקוי המצוין על האריזה.