כיצד להסיר שומן מבגדים: דעו 12 עצות קלות

כעת ראה כיצד להסיר כתם שומן יבש מבגדים באמצעות קצה ביתי כדי לרכך את הלכלוך
כעת ראה כיצד להסיר כתם שומן יבש מבגדים באמצעות קצה ביתי כדי לרכך את הלכלוך.

למד כיצד להסיר שומנים בבגדים באמצעות פריטים שיש לך בבית, כגון סבון נוזלי, חומר ניקוי ואפילו חמאה. זה פרקטיות וחסכון ביום שלך!

אין הרבה דרך לברוח: זה כמעט בלתי אפשרי להחליף צמיג לרכב או לבצע התאמות לאופניים מבלי לגלות מאוחר יותר כתם שומן על הבגדים שלך. אבל אתה חושב שזה אומר לוותר על הבגדים לאיבוד? שום דבר מזה! עקוב אחר הנושאים הבאים כדי להכיר את הדרכים הפופולריות והמעשיות ביותר עבור אלה שרוצים לדעת איך להוריד שומן מהבגדים שלהם!

ככל שכתם השומן יוסר מוקדם יותר, כך ייטב. הסיבה לכך היא שהרקמה סובלת פחות זמן עם שומן וכימיקלים ופחות ניזוקה, מה שהופך את ההסרה להרבה יותר קלה.

אחרי הכל, איך מורידים את השומן מהבגדים? זה אפשרי?

החדשות הטובות הן שבניגוד למה שרבים חושבים, לבעיה הזו יש פתרון! האידיאל הוא לנסות להסיר את הכתם כשהוא עדיין רטוב, מבלי שהחומר ספוג את סיבי הבד. אז זכרו: ככל שכתם השומן יוסר מוקדם יותר, כך ייטב. אחרי הכל, אם הבד סובל פחות זמן עם שומן וכימיקלים, לא רק שיש לנו פחות נזק, אלא שגם הניקוי קל יותר.

כיצד להסיר כתמי שומן יבשים מבגדים
כיצד להסיר כתמי שומן יבשים מבגדים?

בכל מקרה, גם אם כתם השומן כבר יבש, אתה עדיין יכול להסיר אותו, בסדר? במקרה זה, לעומת זאת, התהליך יהיה קצת יותר קשה וגוזל זמן. לאחר ייבוש, כבר אי אפשר לספוג את השמן. לכן, יהיה צורך לרכך את הכתם לפני הכביסה.

מהי הפעולה הראשונה שיש לנקוט כאשר אתה מבחין בנזק?

כפי שכבר ציינו, הצעד הראשון למי שמחפש לדעת כיצד להסיר שומן מבגדים הוא לנסות להסיר את הכתם שעדיין רטוב, להסיר את העודפים בעזרת 2 גיליונות נייר מגבות. כדי שלכלוך לא יחדור את הבד, לעולם אל תשפשפי את הנייר, בסדר? כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על סדין בכל צד של האזור הפגוע, לתת להם לספוג את השומן.

במידה והתאונה מתרחשת עם שומן במשחה או קרם ונפח הכתם משמעותי יותר, ניתן להשתמש בכף או אפילו בסכין ללא מסור וללא חוד להסרת עודפים. רק היזהרו לא לפזר את הלכלוך הלאה בתהליך. לאחר ניקוי יסודי יותר זה, המשך עם מגבת הנייר.

טיפול בדוק תמיד את סמלי הכביסה על התווית לפני ביצוע ההוראות כיצד להסיר שומן מהבגדים. חלק מהבגדים אינם יכולים לעמוד בטמפרטורות גבוהות ואחרים זקוקים לטיפול של כביסה מיוחדת.

האם יש צורך לכבס את הפריט בכביסה?

למרבה המזל, ישנן דרכים רבות להוריד את השומן מהבגדים בבית, מה שברוב המקרים בדרך כלל פותר את הבעיה. עם זאת, בהתאם לבד, מומלץ להשתמש במוצרים ספציפיים או לקחת אותו לכביסה. אם היצירה עדינה מאוד, למשל, זו יכולה להיות מוצא טוב.

באופן כללי, על ידי שילוב של המוצרים הנכונים, כמו סבון נוזלי מרוכז ומסירי כתמים, עם כמה פתרונות תוצרת בית, כמו טלק, חמאה, סודה לשתייה וחומץ, פשוט התאזר בסבלנות וניתן להסיר את הכתם בהצלחה!

בדיוק כדי להסביר איך להסיר כתמי שומן מהבגדים אנחנו כאן. עקבו אחר הפוסט שלנו ולמדו, צעד אחר צעד, כיצד להסיר שומנים מבגדים לבנים, צבעוניים וג'ינס, בדרכים שונות!

אתה תצטרך את זה:

 • מגבת נייר
 • מברשת שנים
 • מרסס
 • בד
 • ספוג
 • סבון נוזלי
 • חומר ניקוי
 • חמאה
 • אבקת תינוק
 • להסיר כתם
 • סודיום ביקרבונט
 • חומץ
 • מרכך

כיצד להסיר שומן מבגדים?

בדיוק כדי להסביר איך להסיר כתמי שומן מהבגדים אנחנו כאן
בדיוק כדי להסביר איך להסיר כתמי שומן מהבגדים אנחנו כאן.

בהתאם לגודל הכתם, סוג הבד או החומר, והאם השומן רטוב או יבש, תמיד יש דרך טובה יותר לנקות אותו. הנה כמה שיטות למי שמחפש ללמוד כיצד להסיר שומן מבגדים לבנים או צבעוניים. לבדוק!

 1. עם סבון נוזלי

  אחד הפתרונות הפשוטים ביותר הוא להשתמש בסבון נוזלי איכותי כדי להסיר אפילו את כתמי השומן הקשים ביותר ללא התעסקות. התהליך במקרה זה לא יכול להיות פשוט יותר:

  1. מרחו את הסבון הנוזלי על הכתם בתנועות סיבוביות והניחו לו לפעול למשך מספר דקות;

  2. אז פשוט המשך בכביסה הרגילה של היצירה;

  3. אם הכתם נמשך לאחר הכביסה הראשונה, חזור על התהליך עוד לפני שמכניסים את הכביסה לייבוש.

 2. עם טלק

  זכור ששומן הוא בעצם שומן. אם הכתם עדיין לא יבש, לכן, אתה יכול גם לנסות את השיטה הבאה:

  1. לאחר לחיצה על מגבת הנייר על הכתם מספר פעמים, ללא שפשוף, מורחים טלק (גם עמילן תירס או מלח יעשו זאת) ומשאירים את האבקה שם סופגת את השומן למשך כחצי שעה;

  2. לאחר זמן זה, צחצחו את האזור בזהירות כדי לא לפזר את הכתם;

  3. לשטוף את הבגדים במים חמים ולמרוח סבון נוזלי במקום שבו הבד מלוכלך;

  4. תנו למוצר לפעול מעט, שפשפו בעדינות ושטפו במים חמים;

  5. חזור על השלב הקודם עד להסרה מלאה של הכתם;

  6. לכבס בגדים בדרך כלל באמצעות מרכך הכביסה לבחירתך ולתת להם להתייבש במקום אוורירי.

  הדרכה זו פועלת גם להסרת שומן מג'ינס וכתמי שומן ישנים מבגדים.

 3. עם סודה לשתייה וחומץ

  אם השומן נמצא על פריט או על נעליים שלא ניתן לכבס או אפילו על רהיט בבית, ניתן לשמן בגדים עם סודה לשתייה וחומץ. פשוט עקוב אחר צעד אחר צעד:

  1. לדלל 100 מיליליטר של חומץ אלכוהול ב-1 ליטר מים חמימים;

  2. מוסיפים לתערובת 2 כפיות סודה לשתייה;

  3. בעזרת בקבוק ספריי מניחים את הנוזל במגע עם הכתם ובעזרת מברשת רכה משפשפים אותו בעדינות;

  4. הניחו לו לפעול מספר דקות והסירו את עודפי התערובת בעזרת מטלית לחה;

  5. לתת לו להתייבש באופן טבעי בצל.

 4. עם חומר ניקוי

  מכיוון שאתה יכול להסיר שומן בקלות, אתה יכול גם לנסות להשתמש בדטרגנט כדי להסיר כתמי שומן. כן, אותו חומר ניקוי שבו אתה משתמש כדי לשטוף כלים כל יום! אבל כדאי להיזהר, כי למרות שזה יכול לעבוד טוב מאוד, המוצר הזה יכול גם להכתים יותר בגדים. לאחר מכן בדוק באזור קטן וראה כיצד הבד מגיב. באופן כללי, רק:

  1. לשפוך מים חמים על כתם השומן ולאחר מכן לפזר מיד מעט חומר ניקוי במקום;

  2. עם ספוג או מברשת, לשפשף את הכתם בעדינות;

  3. אם השומן לא יורד, אפשר לחזור על התהליך, כל עוד בודקים שהבד לא נשחק או מוכתם.

ללא קשר לשיטת הכביסה שנבחרה, טיפ תמיד תקף: לעולם אל תניח את הבגדים לייבוש מבלי שהכתם הוסר לחלוטין. למרות שלימדו אותנו לרכך שומן, חום מהמייבש או מהשמש עלולים לגרום ללכלוך להיצמד לצמיתות לבד. כדי למנוע את הסיכון הזה, חזור על התהליך עד שלא יישארו שאריות מהכתם, מוסכם?

אזהרת בטיחות פתרונות תוצרת בית אלו אינם מבטיחים שהשומן יוסר ביעילות ובבטחה. שומן מרגרינה או צבע בחומר ניקוי כלים יכול להכתים את הבגדים שלך אפילו יותר.

כיצד להסיר כתמי שומן יבשים מבגדים?

הידעתם שאפשר להשתמש בחמאה כדי להסיר שומן מהבגדים? כעת ראה כיצד להסיר כתם שומן יבש מבגדים באמצעות קצה ביתי כדי לרכך את הלכלוך:

 1. מרחו חמאה על הכתם

  בעזרת מברשת שיניים ישנה ונקייה, מרחו מעט חמאה או מרגרינה על הכתם - לפי זיקה, שומן המרגרינה יידבק לשומן השומן וירטיב את הכתם, ויקל על ההסרה;

 2. לשפשף בעדינות

  שפשפו את הבגד המוכתם באמצעות המברשת, אך שימו לב לא לפגוע בבד. לכן, עצה להשתמש בחומר עם זיפים רכים;

 3. שטפו את הבגדים

  לשטוף במים חמים, להסיר כמה שיותר שומן. חזור על תהליך זה כמה פעמים שצריך כדי לרכך את הכתם;

 4. מרחו סבון נוזלי על הכתם

  כמו בטיפ הקודם, אם עדיין נותרו עקבות של שומן, יש לשטוף במים חמים ולמרוח על הכתם סבון נוזלי, לתת למוצר לפעול לפי ההוראות שעל האריזה;

 5. לשטוף כרגיל

  שפשפו בעדינות את החתיכה ושטפו שוב. לאחר מכן, פשוט שטפו את הבגדים כרגיל והניחו אותם לייבוש במקום אוורירי.

כיצד להסיר כתם שומן?

כפי שאולי כבר שמתם לב, יש היום בשוק כמה אפשרויות ספציפיות למוצר להסרת כתמים. מכיוון שהגריז אינו מחוץ לטווח ההתקפה של לוחמי הניקוי האמיתיים הללו!

 1. בחר מסיר כתמים

  בחרו מוצר שיכול להסיר כתמים תוך שמירה על הבד, בין אם בגדים לבנים או צבעוניים. אפשרות טובה היא מסיר כתמים אקסטרה כוח OMO, שגם מגן על הבד מפני כתמים עתידיים.

 2. החל את המוצר

  בצע את ההנחיות על האריזה, יש למרוח את המוצר ישירות על הכתם.

 3. לשטוף כרגיל

  המשך לכביסה רגילה של בגדים. בהתאם למסיר הכתמים הנבחר, אתה יכול לדלג על הכביסה המוקדמת ולמרוח אותו ישירות במכונה! מעשי, לא?

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

כיצד להסיר כתם שמן דיזל מבגדים

אם החלפת שמן לרכב כשמריחת שומן על הבגדים שלך, ייתכן שנשפך שמן גם על החלק. במקרה זה, אנו ממליצים לך לעקוב אחר מדריך זה שלב אחר שלב כיצד להסיר כתם שמן לרכב מהבגדים שלך! שלא כמו העצות לעיל, תזדקק לקמח לכל מטרה, אבקת טלק או מלח.

באילו אמצעי זהירות יש לנקוט כדי לא לפגוע בבד?

כפי שראיתם עד כה, תוכלו לנסות להסיר עודפי שומן מהשומן בעזרת חומר ניקוי לשטיפת כלים, מים חמים, סודה לשתייה וחומץ. עם זאת, מכיוון שמוצרים אלה אינם מיוצרים למטרה זו, הם עלולים בסופו של דבר להרוס את הבגדים שלך. האם אפשר לעשות משהו כדי למנוע את התוצאה הלא רצויה הזו?

אתה יכול גם לנסות להשתמש בדטרגנט כדי להסיר כתמי שומן
מכיוון שאתה יכול להסיר שומן בקלות, אתה יכול גם לנסות להשתמש בדטרגנט כדי להסיר כתמי שומן.

הקפידו להשתמש בחומר ניקוי חסר צבע כדי לא להכתים בגדים, למשל. לפני השימוש במוצרי כביסה חדשים, מרחו מעט על אזור נסתר של בגדים כדי לראות כיצד הבד יגיב. אם היצירה עשויה מבד עדין יותר, כגון צמר או משי, אל תנסה להשתמש בפתרונות תוצרת בית. במקרה זה, בחר מוצרים המתאימים לסוג הבד או קח אותו ישירות למכבסה מתמחה.

סמלים על התווית

בדוק תמיד את סמלי הכביסה בתג הבגד לפני שתמשיך באסטרטגיה כלשהי. בגדים מסוימים לא ניתנים לקרצוף חזק יותר או שאינם יכולים לעמוד בטמפרטורות גבוהות, למשל, ואין לשטוף אותם במים חמים. בנוסף, חלקם זקוקים לטיפול של מכבסה מיוחדת.

הודעת אבטחה

לבסוף, עלינו להדגיש שהפתרונות הביתיים האלה לא מבטיחים שהשומן יוסר בצורה יעילה ובטוחה, בסדר? שומן במרגרינה וצבע בחומר ניקוי כלים, למשל, יכולים להכתים את הבגדים שלך אפילו יותר. הדבר הבטוח ביותר הוא שיהיו מוצרים ספציפיים, שנועדו בדיוק להתמודדות עם מצב כזה.

כפי שראינו, לא משנה כמה אתה מגושם כשאתה נוגע בשרשרת אופניים או אפילו בשער, כתם שומן הוא לא סיבה להשליך את הבגדים שלך. עם קצת סבלנות והתמדה, בנוסף למוצרים הנכונים, אפשר להסיר את הלכלוך הזה. אם אתה יכול לפעול מהר, הרבה יותר טוב! אפשרות מעניינת נוספת היא לנסות לצבוע את היצירה בבית וכך להעניק חיים חדשים ליצירה.

אנו מקווים שהטיפים שלנו להורדת שומן מהבגדים שלך היו מועילים. אם אהבתם, תהנו ושתפו את הפוסט שלנו ברשתות החברתיות שלכם! הרי אף אחד לא פטור מתקרית גריז, נכון?