כיצד להסיר דבק חם מהבד: ראה 4 עצות מעשיות

כיצד להסיר דבק חם מהבד: ראה צעד אחר צעד
כיצד להסיר דבק חם מהבד: ראה צעד אחר צעד.

ראה כיצד להסיר דבק חם מבד באמצעות טכניקות פשוטות שיכולות לעזור לך לשחזר את הבגדים, הרהיטים ועוד.

דבק חם נמצא בשימוש נרחב לפתרון בעיות ביתיות קטנות ומשמש גם לתיקון בדים ורהיטים וחפצים קטנים. אבל פעמים רבות, זה יכול ליפול על הבגדים שאנו משתמשים בו או על בד כלשהו, ואף יכול להזיק לבגד. לכן, בחרנו עצות כיצד להסיר דבק חם מהבד. לבדוק!

טיפ בטיחות לפני שתנסה להסיר את הדבק החם מהבד, וודא שהוא קריר ושאינך בסיכון לפציעה. האידיאל, אפילו, הוא לנסות לתפעל את הדבק עם כף עץ או מקל ארטיק.

כיצד להסיר דבק חם מהבד: ראה צעד אחר צעד

אפשר להסיר דבק חם מבד עם אצטון כי הוא מסוגל להמיס את הדבק
אפשר להסיר דבק חם מבד עם אצטון כי הוא מסוגל להמיס את הדבק.

אמנם אין הוכחה מדעית כיצד להוציא דבק חם מבד, אך ישנם טריקים תוצרת בית שיכולים לעזור להקל על הבעיה ולהאריך את חיי הבגד הפגוע. אך היזהר בעת בדיקת הפתרונות הללו מכיוון שהם יכולים גם לפגוע בבד.

 1. כיצד להסיר דבק חם מבד עם אצטון

  אפשר להסיר דבק חם מבד עם אצטון כי הוא מסוגל להמיס את הדבק. לשם כך, פשוט הרטיבו חתיכת כותנה בחומר ומרחו אותה על החלק המוכתם של הבגד. המתן מספר שניות עד שהדבק יתחיל להתמוסס וחזור על הפעולה במידת הצורך. לאחר מכן, קחו פיסת בד - אותה ניתן לזרוק מאוחר יותר - כדי לשפשף את האזור ולהסיר בהדרגה את הדבק. אם אפשר, בדוק תחילה על פיסת בד קטנה מאוד כדי לוודא שהאצטון לא יכתים בגדים.

 2. מכניסים את הבגד למקפיא

  במקרה זה, יש להמתין עד שהדבק החם יתייבש על הבגדים. השלב הבא הוא להניח את החתיכה בתוך המקפיא כך שהחומר יקפא. תהליך זה אורך בדרך כלל שעה, אך כדאי לבדוק האם ייקח יותר או פחות זמן עד שהדבק יתמצק. לבסוף, פשוט קחו סכין קהה ותתחילו לגרד את הדבק עד שהוא יוצא לגמרי מהבד.

 3. כיצד להסיר דבק חם מבגדים עם מגהץ

  כדי להסיר דבק חם מהבד עם המגהץ, הטיפ הוא לקחת חתיכה מבד לבן נקי אחר ולהניח אותה על החלק של הבגד שעליו מודבק הדבק. לאחר מכן קחו את המגהץ החם והניחו אותו על הבד הנקי למשך מספר שניות, עד שהדבק מתמוסס ומועבר אל הבד הנקי. חזור על הפעולה במידת הצורך. לבסוף, בדוק אם אתה צריך לנקות את המגהץ לפני הנחתו.

מייבש שיער: צעד אחר צעד כדי להסיר דבק חם עם המכשיר

אתה יכול גם להסיר את הדבק החם עם מייבש שיער. כל שעליך לעשות הוא להפעיל את המכשיר ולכוון את הרוח החמה לתוך הדבק עד שהוא נמס. לאחר מכן פשוט הסר את העודפים עם מטלית או מרית. לאחר מכן שטפו את הבגדים כרגיל.

 1. הפעל את המייבש

  לאחר ההפעלה, יש לכוון את הרוח החמה לתוך הדבק עד שהוא נמס.

 2. הסר עודפי דבק חם

  הסר עודפי דבק עם מטלית או מרית.

 3. לכבס בגדים כרגיל

  שטפו את הבגדים כרגיל כך שהדבק יוסר.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?