כיצד להסיר שעווה מבגדים

אך לא מומלץ להסיר שעווה חמה מהבגדים
האינסטינקט הראשון הוא לנסות להסיר את כתם השעווה מיד, אך לא מומלץ להסיר שעווה חמה מהבגדים!

נרות ברחבי הבית, כן, אבל לא על הבדים. הטריקים האלה מלמדים אותך איך להוציא שעוות נרות מהבגדים שלך.

נכון שנרות מוסיפים נופך מיוחד לבית שלך. אבל, אם מצד אחד הם יוצרים סביבות ריחניות ושלוות, מצד שני הם יכולים להיות מקורות לצרות ביתיות קטנות.

ובגלל שכדי לשמור על אווירה נינוחה בבית, תמיד טוב שיש פתרונות מעשיים לכל אתגר בהישג יד, שימו לב לטיפים שלנו כיצד להוציא שעווה נרות מהבגדים שלכם.

כדי להסיר כל כתם, בדוק תמיד באזור קטן ולא נראה לעין, למשל על ידי הפיכת החלק מבפנים החוצה. לכתמים מסובכים יותר, בחרו בחומרי ניקוי מתאימים, כמו Skip active clean, יעיל על כתמים קשים.

איך משיגים שעוות נרות מבגדים: המתן לייבוש

האינסטינקט הראשון הוא לנסות להסיר את כתם השעווה מיד, אך לא מומלץ להסיר שעווה חמה מהבגדים! זה רק יפיץ את הכתם ויכול לשרוף אותך בהתחשב בכך שנקודת ההיתוך של השעווה היא מעל 40 מעלות צלזיוס.

איך להוריד בגדים בשעווה ב-5 שלבים
איך להוריד בגדים בשעווה ב-5 שלבים.

בניגוד לרוב הכתמים, שחייבים לפעול כמה שיותר מהר, במקרה של שעווה חמה, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא באמת לחכות לייבוש מלא.

איך להוריד בגדים בשעווה ב-5 שלבים

כדי להבטיח שתוכל להסיר שעווה מהבגדים ביעילות, בצע את חמשת השלבים הבאים. ובכן, הראשון כבר יודע, אבל יש לנו טיפים למי שאין לו זמן לבזבז. עכשיו תקרא:

  1. אפשר לשעווה להתמצק. אם אתם לא רוצים לחכות, טיפ טוב הוא לשים את הבד בשקית בתוך המקפיא או למלא שקית ניילון יציבה בקוביות קרח (לבדוק קודם עם מים כדי לוודא שאין חורים) וללחוץ על הכתם כדי "להקפיא" את השעווה. היזהר מאוד לא לתת למים לעבור.
  2. השתמש במרית כדי לגרד עודפי שעווה. היזהר לא להיפצע או לפגוע בבד. אם מדובר בבד עדין כמו משי, השתמשו במקום זאת בכף פלסטיק או במרית.
  3. ממיסים את השעווה עם הברזל. תאמין לנו, זה טריק נהדר! כך השעווה תעבור מהבד שלך לנייר. מניחים מעל הכתם מגבת או נייר סופגים ומגהצים מעליו את המגהץ החם. אם אין לכם מגהץ, אפשר להשתמש במייבש שיער או במחליק שיער, אבל המשיכו לשלוט בטמפרטורה. אל תקרבו את מקור החום לבגד כדי להימנע משריפתו. לפריטים עדינים יותר, השתמש תמיד במגבת עבה יותר.
  4. עבור שעוות נרות צבעוניות, טפל מראש. אם השעווה אינה בצבע הבד שלב זה חשוב. אתה יכול לבחור תמיסה של מסיר מים ומסיר כתמים, להשאיר אותו למשך כמה שעות או למרוח חומר ניקוי ישירות על הכתם. אנו מסתמכים על Skip active clean, עם כוח נוסף לכתמים עקשניים יותר. שים כמות קטנה של חומר ניקוי על הבד, השתמש בכדור מסיר הכתמים כדי לקרצף בעדינות.
  5. יש לשטוף כרגיל במכונת הכביסה, במחזור ובטמפרטורה המצוינים, תמיד לפי ההוראות על התווית. לאחר מכן יבש את היצירה בצל.

אם הבגד עשוי מצמר או משי, השתמש ב-Dilute Skip Active Clean או Skip Active Clean Powder בכביסה. אם לא מומלץ לכבס את הבגד בבית, אנו ממליצים לפנות למומחה. אבל זכרו שלב ראשון: אל תעשו כלום לפני שהשעווה מתייבשת!

כיצד להסיר שעווה אפילציה מבגדים

השתמש באותם טריקים עבור תאונות עם שעווה אפילציה. תרופות ביתיות נפוצות, כגון מריחת אלכוהול או אצטון על הכתם, עלולות להזיק ולשנות את צבע הבדים. בדוק תמיד על אזור נסתר של הבד.