איך מתמודדים עם שטיפת חלונות בחורף?

כששוטפים חלונות בחורף
ממה להימנע, למה לשים לב במיוחד ובמה להצטייד, כששוטפים חלונות בחורף.

שאלות ותשובות נפוצות.

רובנו מקשרים בין ניקוי חלונות להכנות לחג הפסחא. אולם קורה שאנו נאלצים לעשות זאת גם בחורף. צוות גוגל החליט לבחון מקרוב את הנושא הזה: האם אפשר לנקות את החלונות בכלל כשבחוץ כפור? איך לעשות את זה? ממה להימנע, למה לשים לב במיוחד ובמה להצטייד, כששוטפים חלונות בחורף. להלן השאלות והתשובות הנפוצות ביותר שהוכנו על ידי המומחים שלנו.

השתמש בנייר עיתון ישן או טייץ ניילון מיותר כדי להבריק את החלונות שטופים. הפתרון הזה זול יותר ממגבות נייר, ויעיל לא פחות. גלגלו אותם לכדור והבריקו את החלונות, והחלונות יהיו נקיים, מבריקים וללא פסים.

1. האם כדאי לשטוף חלונות בחורף?

כן... אבל רק אם אתה באמת חייב! כשיש כפור מתפצפץ בחוץ, שטיפת החלונות חושפת את הזכוכית לנזק. הקפאה מיידית של מים עלולה לשבור את הזכוכית ולבטל את האטימה. חוץ מזה, על ידי אוורור של הדירה במשך זמן רב, אתה מקרר אותה הרבה וכמובן - אתה מסתכן בהצטננות. לכן, בעת שטיפת חלונות בחורף, נקוט באמצעי זהירות מיוחדים.

2. באיזה מזג אוויר כדאי לנקות את החלונות?

התנאים הטובים ביותר לניקוי חלונות בחורף הם כאשר הוא מעונן אך יבש וללא כפור. אז - מתי לנקות חלונות בחורף?

 • נקו את החלונות כשיש הפשרה (הטמפרטורה עולה מעל 0 מעלות צלזיוס) - אז הסיכון לפגיעה בזכוכית נמוך בהרבה.
 • נקו את החלונות כשהשמש לא זורחת - המים מתייבשים מהר יותר בהשפעת אור השמש ונשארים פסים על הזכוכית.

3. באילו מים כדאי להשתמש לניקוי חלונות בחורף?

לניקוי חלונות במזג אוויר קר, אל תשתמש במים חמים. למרבה הצער, למרות שבחוץ קר, ניתן להשתמש רק במים קרים או פושרים לניקוי החלונות. ראשית, מים חמים גורמים לשינוי מהיר בטמפרטורת הזכוכית, מה שעלול להוביל לשבירת הזכוכית. שנית, למרות שקשה להאמין, מים חמים קופאים הרבה יותר מהר ממים קרים.

4. האם אני צריך קצת רוח לניקוי חלונות?

האם כדאי לשטוף חלונות בחורף
האם כדאי לשטוף חלונות בחורף?

כן. כדי למנוע מהמים לקפוא, השתמשו בחומרי ניקוי על בסיס אלכוהול לניקוי חלונות בחורף. אם החלטתם להשתמש בשיטות ביתיות של ניקוי חלונות, הוסיפו רוח לתכשיר שאתם מכינים בעצמכם, מה שמאט את תהליך הקפאת המים.

5. מה לנקות חלונות בחורף?

אם מסיבה כלשהי אתם באמת צריכים לנקות את החלונות שלכם בתקופה זו של השנה, היו מוכנים היטב. בבחירת חומר ניקוי מוכן, בחרו כזה המכיל אלכוהול. אם אתם מעדיפים לנקות את החלונות בבית, הכנו מספר רעיונות לניקוי חלונות יעיל, זול וקל בחורף:

 • מיץ לימון מיץ לימון לא רק מנקה, אלא גם גורם לחלונות לזרוח. בחורף, הוסיפו לו קצת רוח כדי למנוע מהחלונות לקפוא. הנה המתכון שלנו לחלונות נקיים: מערבבים 8 כפות מיץ לימון עם 4 כפות אלכוהול סליצילי ו-2 ליטר מים קרים. נקה את החלונות כרגיל.
 • נוזל שטיפה השתמש בנוזל שטיפה חורפי במקום נוזל שטיפת השמשות הרגיל שלך. נוזלים באיכות טובה אינם קופאים אפילו בכפור הקר ביותר. אתה יכול לקנות נוזל שטיפת שמשות בכל תחנת רכב.
 • חומץ הכן תערובת: 2 כפות חומץ, 3 כפות אלכוהול, 1 כפית נוזל כביסה ו-3 כפות נוזל כביסה, למשל חלונות Cif וזכוכית הדרים. נקה את החלונות כרגיל.

6. האם אני צריך לקנות אביזרים מיוחדים?

על מנת למנוע מהמים לקפוא על הזכוכית, כדאי להשקיע בחורף במגב חדש ואיכותי. קצה הגומי יאסוף את המים ביסודיות, ימזער את הסיכון לשבירת זכוכית.

7. איך להתלבש לשטיפת חלונות בחורף?

התשובה פשוטה - לפי הטמפרטורה בחוץ, כלומר פשוט להתלבש כמו כשאתה יוצא החוצה. כובע, ז'קט, צעיף וכפפות הם חובה. שימו לב במיוחד לכפפות - הן צריכות להיות עמידות למים ומבודדות (כמו לספורט חורף).

מאמרים בנושאים דומים
 1. מהו שואב האבק הטוב ביותר: יתרונות וחסרונות
 2. ניקוי רצפות למינציה
 3. שיקום רהיטים: שבע הוראות
 4. ניקוי נברשת הקריסטל כך שאין צורך להסירה מהתקרה
 5. ניקוי זהב בבית
 6. ניקוי מתכות