ניקוי רצפות למינציה

ניקוי שוטף של הרצפה על ידי שאיבת אבק שבועית מסיר אבק ופסולת שעלולים לשרוט את הרצפה
ניקוי שוטף של הרצפה על ידי שאיבת אבק שבועית מסיר אבק ופסולת שעלולים לשרוט את הרצפה.

ניקוי רצפת למינציה היא לרוב פעולה די לא מתאמצת. הטיפים שלנו יבטיחו שתעשה זאת ביעילות ללא כל מהומה מסחרית.

פרקט למינציה הפך לנפוץ מאוד כחומר ריצוף והוא אחד החומרים הפופולריים ביותר כיום. זה טבעי, שכן הוא משלב מראה של רצפת פרקט עם מחיר סביר וטיפול קל. הלמינציה היא חומר סיב סינטטי וצפוף ששכבת פניו מעניקה לרצפה את המראה שלה.

ניקוי כראוי, לרבד הוא חומר עמיד למדי, אך עדיין ניתן לשרוט אותו אם לא מנקים אותו באופן קבוע. גם חומרי ניקוי חזקים או שפשוף קשה עלולים לפגוע ברבד. לכן הציוד הנכון והחומרים המתאימים חשובים לתחזוקה של רצפת למינציה. ניקוי שוטף של הרצפה על ידי שאיבת אבק שבועית מסיר אבק ופסולת שעלולים לשרוט את הרצפה. השתמש בזרבובית שואב אבק כדי לשאוב את רצפת הלמינציה.

אין להשתמש ביותר מדי מים בעת ניקוי כתמים אחרים מרצפת הלמינציה ולייבש היטב
כמו כן, אין להשתמש ביותר מדי מים בעת ניקוי כתמים אחרים מרצפת הלמינציה ולייבש היטב.

קל לחשוב על פרקט למינציה כעמיד במים, אבל זה לא. יש לייבש מיד את כל הכתמים הלחים והמים שנשפכו מהלמינציה. הם עלולים לפגוע בפני השטח של הלמינציה ולגרום לשינוי צבע. כמו כן, אין להשתמש ביותר מדי מים בעת ניקוי כתמים אחרים מרצפת הלמינציה ולייבש היטב. כאשר היא נכנסת לשכבות הלמינציה או התפרים שלה, רטיבות תפגע ללמינציה ועלולה לגרום למשל לכפיפות או עיוות.

אם יש כתם על רצפת הלמינציה שלא יורד ללא שפשוף, ערבבו את המשחה עם מים וסודה לשתייה ושפשפו איתה את הרצפה בעדינות.

ניקוי למינציה

למרות שניתן לשמור על ניקיון רצפת למינציה רק באמצעות שאיבת אבק, היא עדיין זקוקה לשטיפה טובה מדי פעם. מרווח הכביסה תלוי במידה רבה בכמה הרצפה מתלכלכת. לדוגמה, במשפחות עם ילדים ובמשקי בית עם חיות מחמד, הצורך גדול הרבה יותר, אך באופן כללי יש לשטוף את הלמינציה פעם בחודש.

לניקוי הרצפה יש צורך בחומר ניקוי לכל מטרה, מגב או מגב, דלי ומים. הוסף את חומר הניקוי למים לפי ההוראות והרטיב את המגב. עם זאת, יש לייבש אותו היטב לפני ניגוב הרצפה: יש לשטוף את הלמינציה עם מגב לח, לא רטוב. תלוי עד כמה הרצפה מלוכלכת, אתה עדיין יכול לחזור על הטיפול ולנגב את הרצפה פעם אחת במים רק אם נראה שיש בה הרבה שאריות חומר ניקוי. יבש במידת הצורך.

בבחירת חומר ניקוי ללמינציה, שימו לב שמוצרים המכילים סבון אינם מתאימים לרצפה, אלא יוצרים סרט אפור על פני הלמינציה שקשה להסירו. אין צורך לבצע שעווה של הלמינציה. אין ללטש או לשייף את הלמינציה, אמצעים אלו רק יפגעו בפני השטח שלו. אם יש כתם על הרצפה שדורש שפשוף, נסו לערבב את המשחה עם סודה לשתייה ומים ולשפשף את הכתם בעדינות.

  • שאבו את הרצפה באופן קבוע.
  • לשטוף עם מגב לח.
  • יבש