איך לנקות תכשיטי זהב בבית

למד כיצד לנקות תכשיטי זהב בעזרת הטיפים שלנו
למד כיצד לנקות תכשיטי זהב בעזרת הטיפים שלנו.

למד כיצד לנקות תכשיטי זהב בעזרת הטיפים שלנו. קראו מאמר זה וגלו כיצד לנקות את התכשיטים שלכם בזהב כדי לגרום להם לזרוח!

זהב הוא מתכת יקרה מאוד מבוקשת, במיוחד בתכשיטים, ודורש טיפול מיוחד כדי לשמור על הברק והצבע המקוריים שלו.

טבעות, עגילים, צמידים וחוטים הנלבשים באופן קבוע עלולים בקלות להכהות או להכתים כתוצאה ממגע מתמיד עם העור ועם חומרים אחרים שיכולים לשנות את מראה הזהב.

כיצד לנקות זהב: עצות מועילות
כיצד לנקות זהב: עצות מועילות.

נקה את התכשיטים שלך לזהב עם הטיפים של גוגל!

בעת ניקוי זהב, הימנע משימוש בתמיסות שוחקות שעלולות לגרום נזק למתכת. לפני החלת כל מוצר או טריק תוצרת בית, תחילה בדוק אותו על ידי העברת צמר גפן על חלק נסתר של התכשיט. אם בתכשיט הזהב יש גם פנינים או אבנים, התייעץ עם תכשיטן מומחה לפני ניקויו.

כיצד לנקות זהב: עצות מועילות

  1. השתמש במטלית רכה או בספוג ספוג בפתרון של מים חמימים וחומר ניקוי עדין, או השתמש במוצרי ניקוי זהב, זכור לקרוא תחילה את ההוראות שעל האריזה.
  2. ניתן לשפשף שרשראות או תכשיטים שזורים זה בזה עם מברשת שיניים בעלת זיפים רכים, שעוזרת להסיר טוב יותר לכלוך מחתיכות מובלטות.
  3. לניקוי רצועת נישואין זהב או טבעות אחרות (ללא אבני חן או פנינים) השרו בכוס מים חמימים וחומר ניקוי ניטרלי למשך 5 דקות. לשפשף עם מברשת רכה ולאחר מכן לשטוף במים זורמים.
  4. כדי לנקות זהב עם כתמי שומן או שמן, יש להשרות במים חמים למשך מספר דקות, מכיוון שהשאריות השומניות יישארו על פני השטח.
  5. ניתן לנקות אבני חן בבית, אך בזהירות רבה. השתמש במטלית רכה רטובה במים חמים ובחומר ניקוי עדין ונגב אותם בעדינות. עם זאת, אנו ממליצים להעדיף ניקוי מקצועי עבור סוג זה של תכשיטים.
  6. לאחר הניקוי, יבש את הפריט עם מטלית פלנל או מגבת.

כיצד לשמור על תכשיטי זהב

אם עונדים תכשיטים לעתים קרובות, שימו לב לשגרה היומיומית כמו שטיפת ידיים ורחצה. הימנע גם מכך שתכשיטי הזהב שלך נמצאים במגע ישיר עם מוצרי ניקוי, בשמים, איפור או כלור. במקרה האחרון אתה יכול לקחת את התכשיטים שלך לחנות תכשיטים לליטוש, אך זכור שתהליך זה עלול לשחוק את התכשיט. תכשיטי זהב שאינך עונדת באופן קבוע יש לעטוף בנפרד בפלנל ולאחר מכן להניח אותם.

ללבוש כפפות כדי להגן על העור שלך בזמן הטיפול בחומרי ניקוי זהב.