תכשיטי זהב נקיים

בשום פנים ואופן אין לנקות תכשיטי זהב באבקות מגרדת או חומרים אגרסיביים אחרים
בשום פנים ואופן אין לנקות תכשיטי זהב באבקות מגרדת או חומרים אגרסיביים אחרים, אלא באמבט מיוחד לניקוי זהב או מטלית לניקוי זהב.

תכשיטי זהב דורשים טיפול מומחה. בשום פנים ואופן אסור לנקות זהב עם חומרים אגרסיביים. כאן תמצאו טיפים כיצד לנקות נכון תכשיטי זהב.

אומרים שלזהב יש ערך אלמותי - לא רק בגלל ערכו הכספי העולמי, אלא גם בגלל התכונות הפיזיקליות של המתכת. שוב ושוב מוצאים ארכיאולוגים חפצי זהב עתיקים שהגיעו אלינו במצב כמעט ללא שינוי במשך מאות שנים. אבל ערכים בלתי מתכלים יכולים גם לאבד את הברק שלהם ויש להוקיר אותם. הנה כמה טיפים כיצד תוכלו לנקות תכשיטי זהב בעצמכם ולהחזיר להם את יופיו המקורי.

זהב הוא מתכת יקרה ודורשת טיפול מומחה. בשום פנים ואופן אין לנקות תכשיטי זהב באבקות מגרדת או חומרים אגרסיביים אחרים, אלא באמבט מיוחד לניקוי זהב או מטלית לניקוי זהב.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

איך מגנים על תכשיטי זהב מפגיעה?

תכשיטי זהב אינם חסרי רגישות. אבל אם תעקבו אחרי הכללים הפשוטים האלה, תכשיטי הזהב שלכם ישמרו על הברק שלהם לאורך זמן. במידת האפשר, הסר תכשיטי זהב במצבים הבאים:

  • בעת ניקיון הבית, כדי שהתכשיט לא יבוא במגע עם חומרי ניקוי.
  • בעת מריחת איפור, הסרת איפור ואמצעים קוסמטיים נוספים.
  • בעת ביקור בסאונה או באמבט האדים או בטיפולי בריאות אחרים הכוללים שינויי טמפרטורה מהירים.
  • במהלך ספורט, במיוחד כאשר שוחים בבריכות שחייה, שכן כלור תוקף את המתכת.
  • במהלך בדיקות רנטגן.

כאשר תכשיטי הזהב שלך לא נראים טוב כמו פעם, הגיע הזמן לחשוב על ניקוי!

שיקולים לפני ניקוי תכשיטי זהב

כאן תמצאו טיפים כיצד לנקות נכון תכשיטי זהב
כאן תמצאו טיפים כיצד לנקות נכון תכשיטי זהב.

אם תכשיט הזהב שלך הוא תכשיט איכותי מאוד או אם יש לו ערך אידיאלי גבוה עבורך, אז הכי הגיוני לקחת את התכשיטים לתכשיטן שינקה אותם בצורה מקצועית. או שאתה יכול לקנות אמבט ניקוי זהב סטנדרטי או מטלית לניקוי זהב.

אם תכשיטי הזהב שלכם מכילים אלמנטים נוספים כמו יהלומים, פנינים, אבני חן אחרות וכו', יש לבצע את הניקוי בצורה כזו שאלמנטים אלו לא ייפגעו. לפנינים, למשל, יש לטפל בזהירות מיוחדת.

נקה בזהירות תכשיטי זהב

ישנן מספר תרופות ביתיות בהן תוכלו להשתמש לניקוי והברקת תכשיטי זהב. אבל היזהר - טכניקת ניקוי שגויה עלולה לפגוע בפריטים יקרי ערך ועדינים. לכן, במידת האפשר, בדוק כל טכניקת ניקוי מראש או העלה את ריכוז תמיסת הניקוי או את זמן הניקוי בהדרגה.

  • כל מה שצריך לניקוי עדין של תכשיטי זהב הוא ציוד פשוט - נוזל כביסה, מים חמימים ומברשת שיניים רכה. מברשת שיניים או מברשת אחרת עם זיפים קשים עלולה לגרום לנזק.
  • ממלאים קערה במים חמימים ומוסיפים מעט נוזלי כביסה. מספיקות כמה טיפות!
  • תן לתכשיטי הזהב שלך לשבת בתמיסה הזו לכמה דקות.
  • לאחר מכן הסר בעדינות כל זיהום עם מברשת השיניים.
  • שטפו את התכשיטים לאחר מכן במים צלולים וייבשו אותם במטלית רכה.

עכשיו אתה מכיר דרך עדינה לנקות תכשיטי זהב. ניתן להשתמש באותה שיטה גם לניקוי תכשיטים אחרים וכן תכשיטים או אלמנטים הידוק - לאחר מכן הכל יבריק שוב כמו חדש!