איך מנקים מוצרי עור?

איך מנקים תיקים וארנקים מעור
איך מנקים תיקים וארנקים מעור?

תיקי עור, ארנקים, כריות או אפילו ריפוד ספות! כל מה שעשוי מעור קל לניקוי בעזרת הטיפים השימושיים שלנו!

איך מנקים תיקים וארנקים מעור?

פריטים יומיומיים כמו תיקי עור וארנקים רגישים מאוד ללכלוך. שימוש בסבון להסרת כתמים לא יהיה רעיון טוב במקרה זה. חלאת הסבון שנותרה על פני העור חוסמת את החומר מלהגיע לאוויר, מה שבתורו גורם לעור להתייבש ולהיסדק. כדי למנוע את זה, פשוט בצע כמה צעדים פשוטים:

 • מערבבים סבון פנים עדין (0.13) עם מים (0.88). עדיף להשתמש במים מזוקקים.
 • יוצקים את הנוזל המוכן לבקבוק ספריי ומרססים אותו על מטלית (רצוי מטלית מיקרופייבר). לעולם אל תרסס את העור ישירות כדי למנוע השארת עודף של המוצר על פני השטח שלו.
 • נגב בעדינות כל לכלוך מהעור לכיוון הגרגר.
 • לאחר הסרת כתמים, הניחו לחומר להתייבש באופן טבעי. יש להקפיד שהעור לא יבוא במגע ישיר עם קרני השמש.
 • לאחר הייבוש, אתה יכול להשתמש במעט קרם לחות מיוחד לעור כדי לתת לו ציפוי מגן.
עור הוא חומר עמיד מאוד ולא תמיד יודעים כיצד לנקות אותו ביעילות, אבל בדיוק כמו בחומרים אחרים, יש צורך להסיר כל לכלוך, למשל כתמי שומן, על בסיס קבוע. על מנת להימנע מגרימת נזק, יש לנקות מוצרי עור באמצעות חומרים המיועדים במיוחד למטרה זו. זכור תמיד לבדוק את חומר הניקוי על אזור קטן של העור לפני כן. להלן תמצאו כמה טיפים כיצד לנקות ביעילות מוצרי עור.

איך לטפל בחומרי עור?

ספות וכריות מעור הופכות פופולריות יותר ויותר. כדאי לדעת לנקות רהיטים וחפצים כאלה כדי לא לפגוע בהם. שימוש בחומרי ניקוי לא מתאימים עלול לפגוע במבנה החומר, לכן נסו לבחור בחומרי הניקוי העדינים ביותר.

איך מנקים ריפודי עור ברכב
איך מנקים ריפודי עור ברכב?

ניקוי העור שלב אחר שלב - צפו בסרטון:

 • צחצחו את האבק ממשטח העור באמצעות מברשת בעלת זיפים רכים.
 • יש להרטיב את המטלית בנוזל כביסה עדין (רצוי כזה המיועד לשימוש על בדים עדינים) ולנגב כל לכלוך וכתמים. כדאי להשתמש בסבון גם לניקוי פריטים עשויים עור. הוא מורכב בעיקר משמנים טבעיים ומשעווה, שבזכותם תעניק לחות למשטח העור ותשמור על הברק שלו.
 • בעת ניקוי עור, נסה תמיד להשתמש במטלית מיקרופייבר, והימנע משימוש במגבות נייר שעלולות להשאיר חלקיקי נייר על פני השטח שלו.
 • חזור על השלבים לעיל לפי הצורך עד שיוסרו כל שאריות הסבון.
 • לבסוף, תן לעור שלך להתייבש באופן טבעי, אל תחשוף אותו לשמש.
 • זכרו – בדקו תמיד את פעולת חומר הניקוי על משטח קטן של החומר לפני שאתם מתחילים למעשה לנקות רהיט או חפץ! אתה לא רוצה להרוס את העור.

איך מנקים ריפודי עור ברכב?

ניקוי ריפודי עור דומה לניקוי רהיטי עור. הבעיה העיקרית במקרה זה תהיה הגישה הקשה לכל פני הריפוד. יש למלא שני בקבוקים עם קצות ריסוס. מלאו בקבוק אחד בנוזל ניקוי (סבון עדין או נוזל כביסה מעורבב במים), ומלאו את הבקבוק השני במים נקיים שישטפו את המקומות המנוקים.

ניקוי העור בקיטור

על ידי ניקוי העור בקיטור, לא תפגע בחומר. שיטה זו לא תאפשר להסיר את הכתמים ביסודיות, אך תהיה אידיאלית להליכי ניקיון שוטפים לשמירה על הרהיטים נקיים ותקינים.

שמור על מוצרי עור במצב טוב עם תרופות טבעיות

רבים מהמוצרים שבהם אתה משתמש בבית מדי יום מושלמים לניקוי העור שלך. זכרו לבדוק את הביצועים של חומרי הניקוי החדשים בשטח קטן מראש. השתמשו במיץ לימון מעורבב עם אבן יין (המכונה גם אשלגן ביטארטרט) - חומץ יין יסיר את כל הלכלוך, ושמנים טבעיים יעניקו לחות יעילה למשטח העור, ויעניקו לו מראה ברק ובריא.

 • שאבו את הספה או הכורסאות כדי להקל על תהליך הניקוי הבא.