הסרת עובש - כך ניתן להסיר עובש על הקירות

עיין בסרטון זה למידע נוסף על איך להסיר עובש מהקירות
עיין בסרטון זה למידע נוסף על איך להסיר עובש מהקירות.

הסרת עובש בבית לא חייבת להיות בלתי אפשרית. כאן תמצאו טריקים ושיטות להיפטר מעובש וכן עצות למי כדאי לפנות לתיקון עובש.

תיקון עובש בקצרה

 1. עובש בבית ניתן להסיר בכמה שלבים פשוטים - מלכתחילה צריך אקונומיקה עם כלור ומים.
 2. ישנן דרכים רבות למנוע עובש בבית, הדרך הטובה ביותר היא לוודא שיש אוורור מתאים ולוודא שהבית שלכם מאוורר ומאוורר לעיתים קרובות והרבה.
היזהר תמיד בעת שימוש בחומרים ובנוזלים בעת ניקוי עובש. עקבו אחר ההוראות שעל האריזה בקפידה והשתמשו בכפפות פלסטיק ובמשקפיים כדי להגן על עצמכם ועל עורכם.

זה לא נדיר שיש עובש בבית. הסימפטומים מזוהים כנראה בקלות על ידי הנקודות השחורות הקטנות המופיעות לעתים קרובות דרך עובש. עובש מזיק לבריאות ולכן חשוב לתקן את הבעיה מיד לאחר שגילית אותה. למרבה המזל, יש הרבה טריקים פשוטים לעשות כדי להילחם בעובש. המשך לקרוא כאן לקבלת עצות וטיפים כיצד תוכל לעשות זאת!

איך נוצר עובש בבתים ואיך אני יודע שזה עובש?

 • עובש, או עובש שחור, הוא סוג של פטרייה שנוצרת מנבגים הנישאים באוויר. הם משגשגים במיוחד בסביבות לחות וחמות ללא אוורור מתאים. חדרי אמבטיה, מרתפים ולופטים הם מקומות אידיאליים לנביטת עובש. הבעיה בעובש נגרמת ברוב המקרים מחוסר אוורור, אך היא יכולה לנבוע גם מנזילות מים בנכס למשל. במקרים מסוימים, צינורות מים מבודדים גרוע הם האשמים שכן הם גורמים לרטיבות מאחורי הקירות, מה שמוביל בטווח הארוך לבעיות עובש.
 • אם מצאתם נקודות שחורות קטנות על הקירות בבית, סביר מאוד שמדובר בעובש. אם לא תעשה משהו בנידון, הם יגדלו בקרוב. אם אינכם בטוחים אם מדובר בעובש, תוכלו לשפוך מעט אקונומיקה על מטלית ולנגב על הנקודות השחורות. אם אחרי כמה דקות הם מתחילים לדהות, זה עובש. אם הם לא דוהים, כנראה שזה רק לכלוך רגיל.

עיין בסרטון זה למידע נוסף על איך להסיר עובש מקירות:

הסרת עובש של קירות - צעד אחר צעד

או עובש שחור
עובש, או עובש שחור, הוא סוג של פטרייה שנוצרת מנבגים הנישאים באוויר.

לפני שתתחיל לנקות, וודא שאתה מרכיב משקפי בטיחות וכפפות פלסטיק. זה חשוב כי עובש יכול להזיק. כמו כן וודאו שפתחתם חלונות ודלתות על מנת שתאווררו כמה שיותר מהנבגים, טיפים להיפטר מריח עובש תוכלו למצוא כאן. כלור באקונומיקה הוא חומר חזק מאוד, והקפידו להגן על העור והעיניים שלכם מפניו, כמו גם להרחיק אותו מהישג ידם של ילדים קטנים. ואז, איך נפטרים מעובש? ובכן, ככה:

 1. מערבבים אקונומיקה ומים, בדרך כלל מספיקים אקונומיקה אחת ושלושה חלקים מים. אתה יכול גם להשתמש בחומר ניקוי המכיל אקונומיקה, כגון אקונומיקה הרים טריים של Domestos.
 2. השתמש במברשת קשה ושפשף על כל החלקים המושפעים.
 3. לשטוף עם הרבה מים.

אם שיטה זו לא עוזרת, ישנם אמצעים מיוחדים להתמודדות עם נגיעות עובש קשות. אם אתה משתמש באלה, זכור לא לערבב אותם עם כל חומר אחר מכיוון שהם עלולים לגרום לתגובות כימיות שעלולות להזיק לבריאותך. להלן טיפים נוספים על סילוק עובש מקירות.

מנעו את הבעיה והימנעו מתיקון עובש

לאחר שהסרתם את כל העובש בבית, השלב הבא הוא לוודא שהוא לא יחזור. הנה כמה אפשרויות טובות:

 1. נקה באופן קבוע עם תרסיס אנטיבקטריאלי המסייע במניעת הצמדות מחדש של נבגי עובש.
 2. התקן מסיר לחות, יש גם גרסאות חשמליות קצת יותר יקרות וגם פחות זולות לקנייה.
 3. לפעמים בעיית העובש יכולה להיגרם מבידוד לקוי. אם קירות ותקרות אינם מבודדים כראוי, הדבר גורם לרטיבות אשר בתורה מובילה להיווצרות עובש. אולי כדאי במיוחד לבדוק את הבידוד אם יש לך בעיות חוזרות עם עובש שחור. קורות עץ בקירות ובתקרות עלולות בטווח הארוך להינזק אחרת ואז לאלץ אותך להחליף את כל הקיר או התקרה.
אם מצאתם נקודות שחורות קטנות על הקירות בבית
אם מצאתם נקודות שחורות קטנות על הקירות בבית, סביר מאוד שמדובר בעובש.

עובש אוהב לחות. ללא לחות, ללא עובש. להלן שלושה טיפים לשימוש יומיומי כדי למנוע התקפות עובש קלות יותר על ידי הפחתת הלחות.

 1. אווררו את חדר האמבטיה, המטבח, חדר הכביסה וחללים נוספים בבית הנרטבים בקלות לעיתים קרובות והרבה. טיפ פשוט הוא לפתוח חלון ולאוורר כשניתנת ההזדמנות.
 2. לאחר המקלחת או הרחצה, ודאו שמגבות לחות תלויות בצורה חלקה, משוך את וילון המקלחת ותלו בגדי אימון מיוזעים כדי שכולם יתייבשו כראוי. בדים וחומרים מקומטים נוטים לא להתייבש לחלוטין, ועובש יכול להיווצר בקלות בבד אם לא מאפשרים לו להתייבש כראוי.
 3. טפל בכל נזילות המים מהר ככל האפשר. הקפידו לבדוק תמיד, ובמידת הצורך לתקן, רטיבות שהתפשטה למשל מתחת לרצפה.

זכור כי נגיעות עובש קלות הן נפוצות וכי העובש חוזר לעיתים קרובות. אל תיבהלו, נקו במקום זאת לפי הטיפים לעיל. מאחר שעובש מזיק לבריאות, חשוב שתפנה בהקדם לחברת טיהור אם אתה נתקל בבעיות עובש חוזרות קשות או חושדים בבעיות בריאותיות ביחס לחשד לעובש (במקרים אלו יש לפנות גם ל- רופא לבדיקה). כדי להיפטר מעובש שחור בחדר האמבטיה, המשך לקרוא כאן.

כמו זה! על ידי ביצוע העצות האלה, הבית שלך אמור להיות נטול עובש בקרוב!