עקוב אחר הדרכים הבאות כדי להיפטר מפטריות על תיקי עור

בואו נסתכל על הגורמים לשקיות עובשות כמו גם טיפים כיצד להסיר ביעילות עובש על תיקי עור
בואו נסתכל על הגורמים לשקיות עובשות כמו גם טיפים כיצד להסיר ביעילות עובש על תיקי עור.

תיקי עור הם אחד מפריטי האופנה המבוקשים מאוד, גם אצל גברים וגם אצל נשים. תיקי עור עצמם מתחלקים לשני סוגים, חלקם עשויים מעור אמיתי של בעלי חיים וחלקם סינתטיים.

תיקי עור הם אחד מפריטי האופנה המבוקשים מאוד, גם אצל גברים וגם אצל נשים. תיקי עור עצמם מתחלקים לשני סוגים, חלקם עשויים מעור אמיתי של בעלי חיים וחלקם סינתטיים. מכיוון שהמחיר די יקר, אתה בהחלט תתאכזב מאוד אם תיק העור שלך פגום. למעשה, מצד שני, גם תיקי עור קלים מאוד לעצב. הגורמים לצמיחה של פטריות על תיקי עור הם די מגוונים. בואו נסתכל על הגורמים לשקיות עובשות כמו גם טיפים כיצד להסיר ביעילות עובש על תיקי עור.

גורמים לפטריות על תיקי עור

תנאי לחות הם לרוב הגורם העיקרי לעובש על תיקי עור. כי באופן טבעי יהיה קל יותר לגדל ולהתרבות פטריות במקומות לחים ומלוכלכים. אם לא מסירים אותה מיד, הפטרייה עלולה להתפשט לכל חלקי השקית ולגרום לה להתקלקל או להריח. הכירו את הגורמים השונים להופעת פטריות על תיקי העור הבאים.

1. מצב לח של התיק

תנאי לחות הם אחד הגורמים העיקריים להופעת פטריות על חומר העור. בתנאי לחות קל מאוד לגדל ולהתרבות פטריות. לכן, אם התיק שלך רטוב לאחר שימוש לפעילויות, עליך לייבש את התיק מיד לפני אחסונו. זה חשוב לעשות כדי למנוע צמיחה של פטריות.

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?

2. לא מנקים את השקית לפני האחסון

ניתן להסיר טחב גם על תיקי עור באמצעות סבון מיוחד לתיקים מעוצבים מעור
ניתן להסיר טחב גם על תיקי עור באמצעות סבון מיוחד לתיקים מעוצבים מעור.

גם מצב השקית שלא מנוקה לפני האחסון עלול לגרום לה לעובש ביתר קלות. לכלוך כגון אוכל, משקאות או אשפה אחרת בתיק עור עלולים לגרום לשקית להתלכלך ולעורר צמיחת עובש. כדי למנוע עובש לצמוח, הקפידו תמיד לזרוק אשפה ופריטים שאינם בשימוש בתיק שלכם.

3. מאוחסן במקום מחניק ללא זרימת אוויר

אחסון תיקי עור במקום סגור ללא זרימת אוויר יכול גם להפוך את התיק ליותר רגיש לעובש. הסיבה לכך היא שבמקום יש לחות גבוהה יותר מהשטח הפתוח. אם אתה מאחסן אותו בארון, אתה יכול לעקוף את זה על ידי הוספת סיליקה ג'ל כדי להפחית את הלחות הקיימת.

4. הימנעו מלשטוף את התיק במגבונים לחים

לא מומלץ לשטוף או לנגב שקיות עור באמצעות טישו מכיוון שסיבי טישו יכולים להישאר על משטח העור ולגרום לתיק להיעשות. אתה יכול להחליף את הטישו במטלית רכה. לחילופין, ניתן להשתמש גם ביעל לניקוי פני התיק.

5. אחסון התיק במקום מלוכלך

מיקום האחסון הוא דבר חשוב שיש לקחת בחשבון. אם אתה מאחסן את תיק העור שלך במקום מלוכלך, יהיו הרבה חיידקים ועובש מסביב שיכולים לגרום להתפתח של עובש על תיק העור עצמו. כדי להימנע מכך, ניתן לעטוף את השקית בניילון או בכלי מיוחד.

כיצד לנקות שקיות עובשות ביעילות

אין צורך לדאוג אם תיק העור שלך כבר עובש בגלל שגיאות תחזוקה או אחסון. כי בצורה הנכונה, ניתן לנקות את מצבו העובש של תיק העור ולשחזר אותו כך שיחזור להיות כמו חדש. הנה כמה דרכים לנקות תיקי עור עובש.

1. מסירים עובש על שקיות עור עם סודה לשתייה

הדרך הראשונה להיפטר מעובש על תיק עור שאתה יכול לעשות היא להשתמש בסודה לשתייה. ראשית, נקו תחילה את הפריטים השונים או הלכלוך שבתיק. לאחר מכן, הפוך את התיק כך שחלקו הפנימי של התיק יהיה בחוץ. יבש את השקית עד שהיא יבשה לחלוטין בשמש, ואז הרם את חבל הכביסה לאחר שהוא מתייבש. הכניסו כף סודה לשתייה עם החלק העובש של השקית בפנים. השאר אותו למשך הלילה ולאחר מכן נגב עם מטלית לחה ומשפשפת. לאחר הניקיון מספיק, השליכו כל סודה לשתייה וודאו שהשקית נקייה מסודה לשתייה.

2. הסר טחב על תיקי עור עם אלכוהול דנטורטי

דרך נוספת לנקות שקיות עובשות היא להשתמש באלכוהול דנטורטי. ממיסים את האלכוהול הדנטורטי עם מים עד לערבוב יסודי ביחס של 1:1. לאחר מכן, טובלים את הספוג וסוחטים אותו עד שרק הספוג הלח נשאר. יש לשפשף את השקית באמצעות הספוג עד שהיא נקייה, ולאחר מכן לייבש אותה באוויר. אחסן במקום קריר או בטמפרטורת החדר על ידי עטיפתו כדי למזער עובש.

3. מסירים עובש על שקיות עור עם מי חומץ

ניקוי תיקי עור באמצעות כימיקלים שונים לעיתים קרובות מדי עלול לגרום לירידה באיכות תיקי העור
ניקוי תיקי עור באמצעות כימיקלים שונים לעיתים קרובות מדי עלול לגרום לירידה באיכות תיקי העור.

ניתן לנקות פטריות על שקיות עור גם באמצעות מי חומץ. הטריק, שופכים כמה מיליליטר מי חומץ על מטלית או ספוג ואז משפשפים את הספוג על החלק העובש של השקית. השתמש בכפפות פלסטיק כדי להימנע מכניסת ידיך לתוך החומץ. לאחר שתיק העור נקי, יבשו את התיק לייבוש הפוך במקום חשוף לשמש. הרם את השקית היבשה ולאחר מכן החזר אותה למקומה המקורי.

4. מסירים עובש על תיקי עור עם סבון מיוחד

ניתן להסיר טחב גם על תיקי עור באמצעות סבון מיוחד לתיקים מעוצבים מעור. תחילה הרטיבו מטלית ניקוי או ספוג, ואז שפשפו אותו בסבון עד שהוא מקציף. לאחר מכן משפשפים בד או ספוג קצף לתוך החלק העובש של התיק לאט לאורך החריצים של סיבי תיק העור. לאחר שהשקית נקייה יש לשטוף אותה עם מטלית עד שלא נשאר קצף. יבש את השקית לפני האחסון.

5. ניקוי במי דטרגנט מותזים

בנוסף לשימוש חלק המרכיבים הנ"ל, יעיל באותה מידה דרך שקיות עבשות נקיות הוא להשתמש במים עם דטרגנט כי הוא לשים בבקבוק תרסיס. יש לרסס מי חומר ניקוי על החלק העובש של השקית ולאחר מכן לשפשף עם מטלית או ספוג. ניקוי תיקי עור באמצעות כימיקלים שונים לעיתים קרובות מדי עלול לגרום לירידה באיכות תיקי העור. לשם כך, כדאי להשתמש בחומר ניקוי שנועד להיות קל יותר ובעל pH נמוך כמו Rinso עדין. הסיבה לכך היא שחומר ניקוי עדין של Rinso יכול לנקות ביעילות כתמים או פטריות על תיקי עור אך עדיין שומר על איכות העור הרגיש.

לכן, אין צורך לדאוג אם תיק העור האהוב עליך פתאום מתעובש. פשוט בצע כמה מהדרכים לעיל, ואז מצב התיק יחזור לקדמותו. עם זאת, כדי למנוע הופעת עובש, תמיד כדאי לאחסן תיקי עור במקום הנכון. כיצד להסיר טחב על תיק עור מה לדעתך יותר פרקטי וקל יותר לביצוע?