טיפים יומיומיים לשמירה על רצפת הלינוליאום במטבח

והחלטתי על רצפת הלינוליאום הכי יקרה בשוק
והחלטתי על רצפת הלינוליאום הכי יקרה בשוק, למרות שלא ידעתי איך להתמודד איתה.

קים נילסון לא מתכוון לחזור על הטעויות שלו

פעם היה מטבח שצריך לשפץ... והחלטתי על רצפת הלינוליאום הכי יקרה בשוק למרות שלא ידעתי איך להתמודד איתה. אני חושד שנפטרתי משניהם עם הרבה מים חמים וחומרי ניקוי חומציים שונים, והתוצאה הייתה רצפה שספגה כליל כתמים וכתמים. לגמרי חסר תועלת להחזיק במטבח, במיוחד כשהיו לי תינוקות חיתולים בבית וזרימה מתמדת של סוגים שונים של פסולת מזון ומשיכות עיפרון במקומות מעניינים יותר או פחות. היום אני יודע יותר טוב. אני יודע שרצפות לינוליאום הן מאוד פרקטיות ונוחות לתחזוקה, אבל צריך לדעת אילו מוצרי ניקוי מתאימים מתי ואיפה ואיך. הקשיבו תמיד להוראות הטיפול של יצרן הרצפה, זה משתלם.

סבון הוא מוצר ניקוי פנטסטי, אך למרבה הצער לא בכל הרצפות. חלק מרצפות לינוליאום יכולות לעמוד במי סבון, אחרות לא. יצרני רצפות שונים ממליצים על שיטות ניקוי שונות - אתם מוזמנים לשאול מומחה לרצפה אם אינכם בטוחים מה הכי מתאים לרצפה שלכם.

1. נקו את רצפת הלינוליאום בשיטות יבשות

רצפת לינוליאום לא מרגישה טוב מניקוי רטוב מדי. יותר מדי מים יכול למעשה לגרום לרצפת המטבח שלך להתחיל להירקב. לטאטא, לשאוב ולייבש במקום זאת - רצוי מדי יום - כדי להסיר לכלוך גלוי. אם אתם מרגישים שיבוש רטוב הוא בלתי נמנע, השתמשו רק במים פושרים והשתמשו בהם במשורה רבה. אין להשתמש בחומרי ניקוי חזקים, אלא לבחור מוצר ניטרלי עם ערך pH של 6-8. חומר ניקוי רגיל לשטיפת כלים ידנית, למשל, עובד טוב מאוד.

2. כיצד להסיר כתמים על רצפת הלינוליאום

הם לא עולים הרבה גרושים / חתיכה והם הדרך הקלה ביותר להימנע משריטות על רצפת הלינוליאום
הם לא עולים הרבה גרושים / חתיכה והם הדרך הקלה ביותר להימנע משריטות על רצפת הלינוליאום.

אם זה איפה שהרצפה יכולה להיות ממש דביקה ומגעילה, זה במטבח. הדבר הטוב ביותר הוא כמובן לנגב כתמים ונשפכים במקום, כדי שהטיוטה לא תקבל הזדמנות להתייבש. יותר קל לומר מאשר לעשות, לפעמים. הנה כמה טיפים להיפטר מהכתמים שפספסתם אתמול (או שזה היה בשבוע שעבר?):

  1. הסר קפה, תה, משקאות קלים, מיץ, מיץ, יין ובירה בעזרת מטלית וחומר ניקוי ניטרלי מדולל במים.
  2. מגרדים בזהירות את השעווה והמסטיק בעזרת סכין (ועכשיו זה לא הזמן לסכין הכי חדה בקופסה). אתם מוזמנים לנסות לשים שקית של קוביות קרח על הכתם לפני שמתחילים לגרד, הקור יכול לגרום לכתם להיעלם ביתר קלות.
  3. שומן, פירות, נשפך שוקולד, גלידה ושמנת נעלמים עם חומר ניקוי ניטרלי ומעט מים.
  4. כתמים של עפרונות צבעוניים, טוש, שפתון, משחת נעליים, פיח, גומי, אספלט ושמן למרבה הצער, צריך לשפשף בשמן כביסה/לבנה. קיים סיכון שרצפת הלינולאום שלכם תאבד את הברק שלה, אבל תמיד תוכלו להבריק את הכתם עם וקס רצפה לאחר מכן.
  5. הסר חלודה עם חומץ (12%). אם הכתם נעשה עמום, ניתן למרוח מעט שעווה לרצפה.
  6. כתמי דם מאוד לא רצויים במטבח, אבל אם מתרחשת התאונה, הכתמים נעלמים במהירות במים קרים.
  7. הקאות (כן, הקאות חורף יכולות להכות כשהכי פחות מצפים לזה), נשיקה וקקי (זה היה הגור?) אתה מנקה עם חומץ (12%). שעווה את הכתם לאחר מכן במידת הצורך.
  8. למרבה הצער, אתה צריך לשייף את סימני הסיגריות עם ניקוי ניילון, סבון או צמר פלדה. אם מבריק הרצפה נעלם במהלך השיוף, ניתן ללטש מחדש את הכתם עם כמה טיפות של פוליש לרצפה.

זכור לשטוף במים נקיים ופושרים לאחר כל סוגי הסרת הכתמים. נגב יבש עם מטלית רכה לפני מריחת וקס לרצפה או פוליש לרצפה.

3. השתמשו בכפות רהיטים

בזבוז כפות רהיטים. הם לא עולים הרבה גרושים / חתיכה והם הדרך הקלה ביותר להימנע משריטות על רצפת הלינוליאום. זכרו שלכפות הרהיטים יש אורך חיים מוגבל והחליפו אותן מדי פעם. כפות ריהוט מלוכלכות ומתפוררות עלולות להשאיר סימנים מכוערים על הרצפה ולגרום יותר נזק מתועלת. שואבים, מקלפים, מחליפים.