ניקיון חדר במעונות.

אריחי האמבטיה ולנגב את האבק מהמדפים בחדר
אתה יכול להשתמש בו כדי לנקות את הרצפה, אריחי האמבטיה ולנגב את האבק מהמדפים בחדר.

טיפים מובילים לנקות אותו לפני יציאה לחופשה.

אני אוהב את הקיץ ואני תמיד מצפה לו. כשהייתי בבית הספר ובקולג', ציפיתי לו עוד יותר. לפני תחילת חופשת הקיץ, סטודנטים המתגוררים במסדרונות מגורים צריכים לעשות מאמץ אחרון - לנקות את החדר שלהם. החזרתו כפי שהיה באוקטובר של השנה הקודמת היא בדרך כלל חלק מהתקנות. החזרת הפיקדון תלויה גם בקיום תנאי זה. אז בואו נעשה את זה נכון. אבל איך לנקות את החדר - ולרוב גם את החלק המשותף של המעונות - במהירות ובמסגרת התקציב של הסטודנט?

כדי לא לחרוג מתקציב הסטודנטים שלך, השתמש בנוזל הניקוי האוניברסלי CIF brillance. אתה יכול להשתמש בו כדי לנקות את הרצפה, אריחי האמבטיה ולנגב את האבק מהמדפים בחדר. אפשר גם לשטוף איתו את הכיריים, הכיור והכיור.

קודם כל – ערכו תכנית ניקיון

הפיתוי להתחיל לנקות ולסיים עם זה בהקדם האפשרי יכול להיות מסובך. על ידי ניקוי כאוטי, אתה עלול לבזבז זמן מיותר או לפתע להבין שאתה מפספס את הדברים החיוניים. לכן, לפני שאתם מתחילים לארוז ולסדר, שבו קצת עם עט ביד והכינו תוכנית ניקיון על ידי מענה על השאלות הבאות:

 • יש לך קרטונים ושקיות לארוז את הדברים שלך?
 • יש לכם מוצרי ניקוי: נוזל כביסה, ספריי ניקוי או סודה לשתייה, אבקת כביסה, שקיות אשפה, כפפות מגן?
 • יש לך שואב אבק או מטאטא עובד, מגב רצפה, ספוגים או מברשות קרצוף, מטליות מיקרופייבר ומגבות נייר?
 • האם בנוסף לחדר שלכם, האם עליכם לנקות את החלקים המשותפים בדירת המעונות, ואם כן, האם סיכמתם עם השותפים שלכם מי אחראי על אילו חדרים?
עכשיו אתה יודע איך לפתח תוכנית ניקיון יעילה
עכשיו אתה יודע איך לפתח תוכנית ניקיון יעילה, ואתה יודע גם איך לנקות חדר מעונות בזול.

אם התשובה לאחת מהשאלות הללו היא "לא", גשו לחנות או שאלו וארגנו את הפריטים הדרושים.

שנית - ארזו מזוודות

כל החפצים האישיים שלא תצטרכו בקיץ, מיון וארוז. בשביל זה תצטרכו קופסאות קרטון, סרט דביק רחב ונילון בועות לעטוף פריטים עדינים כמו צלחות. בשום פנים ואופן אסור לארוז בגדים רטובים - זה כמו למחוק אותם! אני יודע מניסיוני שכדאי לחתום על כל קרטון - בזכות זה אפשר לפרוק במהירות וביעילות בסתיו. זכור לקחת את הדברים שלך לא רק מהחדר, אלא גם מחדר האמבטיה והמטבח. אגב, זה זמן מצוין לעבור על הכל ולזרוק את מה שלא צריך. קוסמטיקה ומזון, גם כאלה עם חיי מדף ארוכים, כמו פסטה, קח איתך, אל תשאיר אותם בקרטון במשך שלושה חודשים - לא סביר שהם יהיו שמישים לאחר זמן כה ארוך. בנוסף, מוצרים נוזליים, כגון ג'ל רחצה עלולים להישפך ולפגוע בפריטים אחרים. אחסנו את הארגזים הארוזים במעונות או שמרו אותם אצל חבריכם (זו תמיד הזדמנות טובה לבקר אותם שוב...).

שלישית - לנקות את החדר

 • לאחר שהכל ארוז, אתה יכול להתחיל לנקות. חדשות טובות - אם אינכם גרים בחדר בודד, תוכלו לחלוק את משק הבית שלכם עם השותפים שלכם... ואז העבודה תעבור מהר יותר!
 • קירות: צחצחו מסביב לקירות קורי עכביש. אם, למרבה הצער, הקירות מוכתמים, השתמשו בסבון כלים. שפכו אותו על מטלית לחה ושפשפו בזהירות את האזור המלוכלך מלמטה למעלה. שטפו את האזור השטוף במים חמימים והניחו לו להתייבש כשהחלון פתוח. לחלופין, ייבש אותו באוויר החם של מייבש שיער אם אתה יכול לשאול אותו ממישהו אחר.
 • משטחים שטוחים: השתמשו במטלית לחה כדי לאבק את המדפים, פנים הארון, משטח העבודה והמנורות.
 • מיטה: הסירו את המצעים ובדקו את המזרן לאיתור כתמים – עדיף להיפטר מהם מיד במקום להתווכח על החזר הפיקדון. כמה שזה לא קשה בכלל! בשביל זה תצטרכו לימון - סוחטים את מיץ הלימון ומערבבים אותו עם המים. טבלו מטלית בתמיסה זו ושפשפו את הכתם בתנועות סיבוביות. פשוט לא?
 • אשפה: רוקן את פח האשפה ובדוק אם יש פסולת. אם הוא מלוכלך, שטפו אותו במים חמים.
 • רצפה: שאבו או טאטא את הרצפה ואז שטפו אותה. עדיף לעשות זאת עם מגב, אבל אם אין לך, השתמש במברשת ובסמרטוט. זכרו לשטוף את הרצפה מתחת למיטות ולצד הקירות, כי זה המקום שבו אבק אוהב במיוחד להצטבר.

רביעית - נקו את החלקים המשותפים

אם האוניברסיטה שלכם לא מספקת צוות ניקיון והחובה לנקות את השטחים המשותפים מוטלת על הסטודנטים, סכמו עם השותפים לדירה על חלוקת העבודה: מי ישטוף את התנור, מי ישטוף את השירותים ומי ישטוף את השירותים. (אם אין אנשים מוכנים או שקשה לך להגיע להסכמה, הגרלה).

 • חדר אמבטיה: אם הייתם מעורבים בניקיון חדר האמבטיה, נקו את המראה, הכיור ובריכת השכשוך. ודא שהניקוז אינו סתום. השתמשו במטלית לחה כדי לנגב את האריחים ולנקות את הרצפה. מוכן!
 • מטבח: רוקנו ונקו את המקרר - נפטרים מכל פירורים, ואז נגב את הקירות, המדפים והאטמים במטלית לחה. נקו את הכיור והכיריים. עדיף לנקות את האמייל עם מטלית לחה במים חמים וחומץ (יחס 50/50).
 • שירותים: במקום להתבכיין, עדיף להפשיל שרוולים ולהתמודד איתה מהר. השתמש במברשת כדי לנקות את מושב האסלה מבפנים, ובמטלית לחה מבחוץ. שפשפו את הקיר ושטפו את הרצפה. זה הלך די מהר, נכון?

טוב לדעת: ניקיון זול

אבל איך לנקות את החדר - ולרוב גם את החלק המשותף של המעונות - במהירות ובמסגרת התקציב של הסטודנט
אבל איך לנקות את החדר - ולרוב גם את החלק המשותף של המעונות - במהירות ובמסגרת התקציב של הסטודנט?

ניקיון, למרבה הצער, עשוי להיות כרוך בעלויות מסוימות, ועבור כיס סטודנט גם רכישת מוצרי ניקיון מתאימים יכולה להוות נטל לא קטן. למרבה המזל, יש דרכים לנקות בזול, כלומר איך לנקות ביעילות מבלי להוציא הון תועפות! הנה איך לעשות את זה:

 • אתה יכול בהצלחה להחליף תנור יקר או נוזל שטיפה לאמבט בסודה זולה מאוד. סודה היא גם חומר הלבנה ומסיר כתמים נהדר: הוסף סודה לשתייה לאבקת הכביסה כשאתה שוטף את הווילונות ומרחה את הכתם על השטיח עם משחת סודה מהולה במים חמימים. השאירו אותו למשך חצי שעה ולבסוף שאבו את המשטח עם שואב אבק.
 • במקום מנקה חלונות ומראות ניתן להשתמש בחומץ לבן מדולל במים רתוחים ומקוררים (בפרופורציה: 2 חלקי מים לחלק חומץ). יוצקים את התמיסה לבקבוק ספריי, ניתן להשתמש בו גם לשטיפת משטחים, מיקרוגל או אביזרי אמבטיה.

בעת שימוש בחומרי ניקוי, גם טבעיים כמו סודה או חומץ, זכרו ללבוש כפפות מגן ולדאוג שהחדרים מאווררים היטב.

עכשיו אתה יודע איך לפתח תוכנית ניקיון יעילה, ואתה יודע גם איך לנקות חדר מעונות בזול. אין ספק שההזמנה שלך בסוף שנת הלימודים תפעל בצורה חלקה וללא עלויות גדולות. פו, אפשר לנשום עכשיו - החגים התחילו!

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מנקים כסף
 2. ניקוי מתכות
 3. שואבי אבק: מצאו את השואב המתאים ביותר עבורכם
 4. ניקוי התריסים
 5. ניקוי ספות עור לבן
 6. טיפים יומיומיים לשמירה על רצפת הלינוליאום במטבח