אתה תאהב את הפריצות הקלות להסרת כתמים אלה

בואו נחזור להסרת כתמים
(בדוק את 10 הפריצות הגאוניות האלה לסודה לשתייה מאוחר יותר, אבל בינתיים, בואו נחזור להסרת כתמים.

מדשא ועד גריז ובוץ ועד דם, התמודד עם כתמים עם הטריקים הקלים והבדוקים הללו.

בין אם שפכת חצי מארוחת הערב שלך על החולצה האהובה עליך, נאבקת עם ערכת כדורגל בוצית או רוצה לדעת כיצד להסיר כתמים ישנים, המדריך הזה הוא בשבילך.

עצות העליונות להסרת כתמים

לפני שניכנס לעניין הענייני של הסרת כתמים מסוימים, בואו נעבור על הגישה של 'גודל אחד מתאים לכולם' כיצד להסיר כתמים.

  • התמודד עם דליפה במהירות האפשרית.
  • תוריד כמה שיותר מהחומר הפוגעני. ברוב המקרים, זה אומר לשטוף אותו במים קרים, אבל אם מים עשויים להפיץ את הכתם (אנחנו מסתכלים עליך בבוץ), נסה להבריש אותו או לשטוף אותו.
  • שפכו קורט מסיר כתמים או נוזל כביסה על הכתם. עסו אותו לתוך בדים עדינים, או הרכיבו אותו עם מברשת רכה על חומרים חזקים יותר.
  • אם מדובר בכתם חדש, הכניסו את הבגד לכביסה בהקדם האפשרי, עם חומר ניקוי כביסה ביולוגי המכיל אנזימים לפירוק הכתם. (אם אתם מתמודדים עם כתם ממש גדול או בגדים בוציים מאוד, שטפו אותם בנפרד לפני שאתם מכבסים עם כביסה אחרת.) עבור כתמים ישנים יותר, נסה קודם כל להשרות את הבגד במים קרים לכמה שעות.
עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

עצות להסרת כתמי דם

דם הוא אחד האשמים הגרועים ביותר בכל הקשור להכתמה, שני רק לבירו לדעתנו. הצעד הראשון שלך הוא לשטוף כמה שיותר מהדם באמצעות מים קרים. (מים חמים יכולים לקבוע את הכתם.) כסו את האזור הפגוע במסיר כתמים והשאירו אותו לעבוד כמה דקות לפני הכביסה. מתלבטים כיצד להסיר כתמים ישנים? מכאן...

פריצות להסרת כתמי דשא

מצאתם מריחה ירוקה על מכנסי ספורט? השרו אותם במים קרים למשך חצי שעה, ואז עסו קורטוב של חומר ניקוי לתוך הכתם לפני הכביסה. אם זה לא עובד, נסה את הפריצות האלה להסרת כתמי דשא.

כיצד להסיר כתמי זיעה ישנים על בגדים לבנים

אם אתם נאבקים להיפטר מכתמי זיעה ישנים עם אבקת כביסה בלבד, נסה לסחוט מעט מיץ לימון על הכתם ולהשאיר אותו לספוג. פריצות כביסה אחרות כוללות השרייתו בחומץ לבן והכנת משחה מאספירין כתוש... למידע נוסף באתר פרסיל.

הסרת כתמי שומן

עבדו אותו לתוך הכתם והשרו למשך חצי שעה לפני הכביסה
לאחר מכן הוסיפו כמות של חומר ניקוי כביסה, עבדו אותו לתוך הכתם והשרו למשך חצי שעה לפני הכביסה.

בין אם זה כף חמאה או נתז שמן, המהירות היא המהות בכל הנוגע לשומן. יש לשטוף או לנגב ככל שתוכל, ולאחר מכן להכניס מעט סודה לשתייה לתוך הכתם לפני שתכניס הכל למכונת הכביסה.

כתמי שתן

ספוג כמה שיותר מהקטנה (אולי כדאי ללבוש כפפות גומי). לאחר מכן מפזרים מעט אבקת כביסה או סודה לשתייה. זה יעזור לספוג יותר שתן ולהפחית כתמים. השאירו אותו לכמה דקות לפני להבריש אותו, ולאחר מכן שפשפו עם חומר ניקוי שטיחים (או חומר ניקוי כביסה מדולל אם הכתם נמצא על מזרון.) פזרו עוד קצת סודה לשתייה או אבקת כביסה על המדבקה הלחה והשאירו אותו לכמה דקות. שעות לפני שאיבת האבק. לכתמים ישנים יותר, טפחו אותם בחומץ לבן לפני הקרצוף.

טריקים להסרת כתמי בוץ

ילדים מושכים בוץ. כמו כלבים, טיפוסים ספורטיביים ואוהבי מגפי וולינגטון. ראשית, צחצחו כמה שיותר מהבוץ. לאחר מכן שטפו היטב את הבגד לפני שתלבשו אותו בכביסה חמה כפי שהתווית מסכימה לה. עקבת אחרי בוץ בכל השטיח? בדוק את הפריצות האלה לניקוי שטיחים.

עצות להסרת כתמי שוקולד

בין אם ישבתם על חפיסת שוקולד מריר פיירטרייד, או יקירי קטן מרח כפתורי שוקולד מעוכים מעל הגג שלכם, אתם תרצו להוריד כמה שיותר מהבלגן הדביק (לא נדע אם חלק זה עושה את דרכו לתוך הפה שלך. לבזבז לא, רוצה לא). לאחר שבחרתם כמה שיותר מהשוקולד, שטפו היטב את הבגדים במים קרים. לאחר מכן הוסיפו כמות של חומר ניקוי כביסה, עבדו אותו לתוך הכתם והשרו למשך חצי שעה לפני הכביסה.

יש לך סוג אחר של כתם להתמודד? נסה את המדריכים הבאים:

הסרת כתמים עם סודה לשתייה

הו סודה לשתייה, איך אנחנו אוהבים אותך? תן לנו לספור את הדרכים... בסדר, אולי אנחנו הולכים קצת OTT כאן, אבל אם אתה מעדיף ניקוי עם מרכיבים טבעיים, קשה שלא לאהוב סודה לשתייה (המכונה גם ביקרבונט של סודה). אתה יכול להשתמש בו לכל דבר, החל מניקוי תנורים ועד לנעלי ספורט לניקוי ריח. (בדוק את 10 הפריצות הגאוניות האלה לסודה לשתייה מאוחר יותר, אבל בינתיים, בואו נחזור להסרת כתמים...)

אתה יכול להכין משחת כתמים על ידי הוספת כמה טיפות מים לכף סודה לשתייה ולמרוח אותה על כתמים עיקשים. Bicarb יכול גם לעשות עבודה קצרה של Tupperware מוכתם - פשוט מלא את האמבטיות שלך במים חמים, הוסף כמה כפות סודה לשתייה והשאיר אותם להשרות למשך הלילה. Bicarb שימושי גם לניקוי וניקוי ריח של מזרונים.

נ.ב. אם אתה אוהב ניקוי טבעי, אתה צריך לבדוק את הפוסט הזה על חומץ לבן.