כיצד להסיר כתמי שושן?

חשוב מאוד שלא תרטיב את הבגדים בהתחלה - לרוב כתמי אבקת שושן יתייבשו או יתנערו
כשזה מגיע להסרת כתמי אבקת שושן, חשוב מאוד שלא תרטיב את הבגדים בהתחלה - לרוב כתמי אבקת שושן יתייבשו או יתנערו.

אבקת שושן יכולה להשאיר כתמים מכוערים על הבגדים שלך, אבל קל להסיר אותם עם העצות האלה כיצד להסיר כתמי אבקה!

שלבים מרכזיים:

 • אבקת שושן היא חומר מאובק, כך שלעתים קרובות יכול להיות קל יותר להסיר אותו יבש.
 • הימנע מלגעת בכתם אבקת שושן עם הידיים מכיוון ששמנים מהאצבעות עלולים לגרום לו לשקוע לתוך הסיבים.
 • סרט דביק יכול להיות יעיל בהעלמת כתמי אבקה מבגדים ושטיחים.

חבצלות הן פרחים יפים, אבל אבקת שושן כתומה יכולה להכתים את הבגדים, משטחי הבית והשטיחים שלך בקלות. מדריך זה מסביר כיצד להסיר כתמי אבקה של שושן עם כמה טריקים פשוטים.

אם אתם מרבים להכניס חבצלות לביתכם, שקול להסיר את האנתרים (הקצוות הסגלגלים נושאי האבקה בתוך הפרח) בשלב מוקדם, לפני שהשושן נפתח כמו שצריך. בשלב זה, הם עדיין צריכים להיות גומיים, ולכן קל להסירם בעדינות מבלי לסמן דבר. אם הפרח כבר נפתח, הימנע מכתמי אבקת שושן על ידי שימוש בזהירות בממחטות כדי לעטוף את האפנים בזמן שאתה מושך אותם. השלך אותם בזהירות, שכן אבקת שושן יכולה להיות רעילה להפליא לחתולים.
עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

כיצד להסיר כתמי אבקה

מדריך זה מסביר כיצד להסיר כתמי אבקה של שושן עם כמה טריקים פשוטים
מדריך זה מסביר כיצד להסיר כתמי אבקה של שושן עם כמה טריקים פשוטים.

אבקת שושן יכולה להכתים כל דבר, החל מבגדים ושטיחים ועד למשטחים ביתיים, ולהשאיר סימנים צהובים או חומים שלעתים קרובות מתנגדים לשיטות הניקוי המסורתיות. עם זאת, הסרת כתמי אבקת שושן היא הרבה יותר פשוטה אם לוקחים בחשבון את התכונות הייחודיות והאורגניות של האבקה. אם אתם תוהים כיצד להוציא כתמי אבקת שושן, זכרו את ההבדלים בין אבקת שושן לכתמים אחרים - מכיוון שהוא מאובק בניגוד לנוזל, ואינו סופג, לרוב קל יותר להסיר אבקת שושן יבשה או עם מוצרים ממיסים יבשים מאשר בצורה מסורתית.

כיצד להסיר כתמי אבקה של שושן מבגדים

כשזה מגיע להסרת כתמי אבקת שושן, חשוב מאוד שלא תרטיב את הבגדים בהתחלה - לרוב כתמי אבקת שושן יתייבשו או יתנערו. הימנע גם מלגעת בכתם אבקת השושן - השמנים מהאצבעות עלולים לגרום לו להתקבע או לשקוע בבד. להלן מספר שיטות להסרת כתמי שושן שעשויות להיות מועילות, לפי הסדר שבו כדאי לנסות אותן:

 • השתמש בסרט דביק כדי לנסות להסיר את הכתם. בתנאי שזה לא הוברש כבר לתוך הבד, רוב (אם לא כל) אבקת השושן אמורה להיצמד לסרט ולהיעלם בקלות. שיטות דומות נוספות כוללות שימוש בקלקר או מנקה מקטרות (הסטטיק שנוצר עוזר להרים את האבקה) - רק שימו לב ללחוץ קלות מאוד.
 • הנח את הפריט באור שמש ישיר. לעתים קרובות כתמי אבקה של שושן ידהה ללא כלום באור השמש, במיוחד הזן החיוור והצהוב יותר.
 • אם השיטות שלמעלה לא עובדות, השרו את הפריט במים קרים למשך חצי שעה. לאחר מכן שטפו אותו ביסודיות, וייבשו באור השמש כמו לעיל.
 • מרחי אבקת כביסה נוזלית אנחנו אוהבים את Persil small & mighty) או מסיר כתמים, ושטפי את הבגד שלך בטמפרטורה גבוהה ככל האפשר. כאשר משתמשים במסירי כתמים או חומרי ניקוי מסחריים, חשוב לבדוק היטב את התווית ולפעול לפי ההוראות – כך תוכלו לבדוק שאתם משתמשים במוצר הנכון בצורה הנכונה. בדוק אזור לא בולט של פריט הלבוש שלך לפני הנחתו על הכתם כדי להיות בטוח. אתה יכול ללמוד את הטמפרטורה הגבוהה ביותר שהבגד שלך יכול לעמוד בהסתכלות על סמלי טיפול הכביסה על התווית. יש לשטוף ולחזור במידת הצורך, ולבדוק שלוש פעמים שהכתם הוסר לחלוטין לפני הכנסתו למייבש כביסה.

כיצד להסיר אבקת שושן מסיבי השטיח

 1. השתמש בסרט, כמו לעיל, או אפילו בשואב אבק (בזהירות - השתמש בזרבובית ללא הצמדת הראש, ופתח שסתום כדי לשמור על המשיכה עדינה) כדי להסיר כמה שיותר מאבק אבקה. אין לשפשף כל עוד יש כתם אבקה רופף על סיבי השטיח, מכיוון שאתה מסתכן בהפצת הכתם.
 1. ספוג את הכתם בממס לניקוי יבש, ולאחר מכן ספוג עד שאבקת השושן נעלמת.
 1. השתמש בתכשיר כביסה המכיל אנזימים. אלה יכולים להיות יעילים באופן פעיל נגד אבקת שושן. השתמש בדטרגנט כביסה ביולוגי של Persil, או אם אתה מעדיף מסיר כתמים מעוצב במיוחד , כדי לחתוך את האבקה ולשלוף אותו מהסיבים. כמו קודם, בדוק את התווית על כל מוצר ניקוי שבו אתה משתמש כדי לוודא שאתה מיישם אותו כראוי ובטוח.
 1. לחלופין, ניתן לטפטף את הכתם באלכוהול איזופרופיל. זכרו לבדוק תחילה שיטה זו על אזור קטן ולא בולט ולוודא שהחדר מאוורר היטב. לאחר מכן, ספג את הסימן במגבת נייר נקייה.

הנה לך - נמנע אסון! ברגע שאתה יודע איך להתמודד עם כתמי אבקת שושן, אתה יכול להרגיש רגוע לגבי הכנסת הפרחים המקסימים והריחניים האלה לביתך.