הסרת צבע אקרילי מבגדים: מדריך איך להוציא צבע מהבגדים

כאשר צבע אקרילי מתייבש
כאשר צבע אקרילי מתייבש, הוא יוצר שכבת פלסטיק אשר הופכת אותו לדומה יותר לצבעים על בסיס שמן מאשר לצבעים על בסיס מים.

ילדים אוהבים לצייר אבל זו יכולה להיות פעילות מבולגנת! המשך לקרוא לקבלת טיפים כיצד להסיר כתמי צבע אקרילי מבגדים - כולל כתמים יבשים ורטובים.

בין אם הילדים שלכם נהנו משיעור אמנות פעיל במיוחד בבית הספר, או שהם חידדו את כישורי היצירתיות שלהם בבית במהלך סוף שבוע גשום, משהו שכל ההורים צריכים להתמודד איתו בשלב מסוים הוא הסרת צבע מהבגדים. כתמי צבע הם די יוצאי דופן בכך שיש להם מוניטין טוב וגם רע.

רוב שיעורי האמנות בבתי הספר ישתמשו בצבעי אקריליק. צבעי אקריליק מגיעים איפשהו באמצע של צבעים על בסיס מים ושמן. בעוד שהם על בסיס מים, כשהם מתייבשים הם יוצרים שכבת פלסטיק (ולכן הם נקראים צבעי 'אקריליק') שהופך כתמים להרבה יותר מסובך להסיר. עבור סוגים אחרים של הסרת צבע, נסה זאת במקום זאת.

טיפול מקדים יכול לעזור לשחרר כתמי צבע. בעזרת חומר ניקוי נוזלי, הניחו לו לעבוד על הכתם לפני הכביסה כרגיל.
עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

כיצד להסיר כתמי צבע אקרילי רטובים מהבגדים

המשך לקרוא לקבלת טיפים כיצד להסיר כתמי צבע אקרילי מבגדים - כולל כתמים יבשים ורטובים
המשך לקרוא לקבלת טיפים כיצד להסיר כתמי צבע אקרילי מבגדים - כולל כתמים יבשים ורטובים.

נסו להתחיל לעבוד על הכתם הזה כמה שיותר מהר, לפני יצירת שכבת הפלסטיק. כשהצבע האקרילי עדיין רטוב, הוא מתנהג מאוד לצבע על בסיס מים, כלומר ניתן להסירו במהירות ובקלות באמצעות טכניקת השטיפה, ובסיבוב מהיר במכונת הכביסה. בצע את השלבים הבאים כדי להסיר צבע אקרילי על בגדים:

  • שטפו כמה שיותר צבע מהבגדים. שטיפה פשוטה - פשוט החזיקו את הכתם מתחת למים קרים וזורמים עד שהצבע נמוג באופן משמעותי. אתה יכול גם להשרות את הבגדים בקערת מים קרים לקבלת אפקט דומה.
  • טפלו מראש בכתם. כשהמים צלולים, אתה יכול להתמודד עם כל שינוי צבע שנשאר באמצעות טיפול מקדים המיועד להסרת כתמים, כגון Persil non bio liquid.
  • כביסה במכונה בטמפרטורה חמה. 30 מעלות או פחות צריך לעשות כדי להימנע מהצבת הכתם בחום גבוה. לשטוף עם חומר ניקוי כביסה באיכות טובה.

כיצד להסיר כתמי צבע אקרילי יבשים מהבגדים

לפעמים לא תמיד אפשר להתמודד עם כתמים מיד. כאשר צבע אקרילי מתייבש, הוא יוצר שכבת פלסטיק אשר הופכת אותו לדומה יותר לצבעים על בסיס שמן מאשר לצבעים על בסיס מים. אל דאגה - הנה טכניקה להסרת צבע מבגדים יעילה מאוד:

  • השתמש במוצר על בסיס אלכוהול כדי לנסות לפרק את הקשרים בשכבת הפלסטיק. אלכוהול לשפשוף, כמה מסירי לכה, ואפילו ספריי שיער על בסיס אלכוהול, כולם עובדים היטב. שפשפו את המוצר על הכתם עד שתתחילו לראות חלק מהצבע עובר מהבד אל הבד. הקפד תמיד לבדוק תחילה על אזור לא בולט.
  • לאחר פגיעה בשכבת הפלסטיק, ניתן להמשיך כמפורט לעיל - באמצעות טיפול מקדים ולאחריו כביסה במכונה עם חומר ניקוי טוב ב-30 מעלות או פחות.

בפעם הבאה שתהיה מתקפת אמנות, רק זכרו את העצות השימושיות הללו והוצאה של צבע אקרילי מהבגדים תהיה מהירה וקלה!