כיצד להסיר צבע מבגדים

הדרך הטובה ביותר להסיר את הכתם מהצבע תלויה בסוג הצבע והאם הכתם רטוב או שיש לו זמן להתייבש
הדרך הטובה ביותר להסיר את הכתם מהצבע תלויה בסוג הצבע והאם הכתם רטוב או שיש לו זמן להתייבש.

רוצים לדעת איך להסיר צבע מבגדים? השתמש בעצות במדריך שלנו ויתברר שציור לא חייב בסופו של דבר להרוס את הבגדים שלך.

אם אתה אוהב עשה זאת בעצמך או מאפשר לילדים שלך יצירתיות אמנותית בלתי מוגבלת, אתה צריך להתחשב בעובדה שכתמי צבע יהפכו לחלק בלתי נפרד מהחיים. בנוסף, לא תמיד ברור כיצד להסיר צבע מבגדים. כל סוג של צבע דורש טיפול מתאים, עם זאת, כתמים אלו ניתנים להסרה כמו כל אחד אחר.

כתמי צבע הם כמו כל סוג אחר של לכלוך - ככל שתסירו אותם מוקדם יותר, כך ייטב. כל הצבעים, בין אם על בסיס מים או על בסיס שמן, הופכים קשים יותר להסרה כשהם מתייבשים, אז נסו לשטוף את הכתם ברגע שאתם מזהים אותו על הבגדים שלכם!
באילו חומרי ניקוי אתה משתמש לכביסה?

הסרת כתמי צבע - ממיסים שונים

ישנם שני סוגים עיקריים של צבעים: צבעים על בסיס מים וצבעים על בסיס שמן. הדרך הטובה ביותר להסיר את הכתם מהצבע תלויה בסוג הצבע והאם הכתם רטוב או שיש לו זמן להתייבש. לדוגמה, מולקולות מים טעונות חשמלית הן ממס מצוין עבור רוב החומרים, אך הן לא יעבדו עבור חלקיקי שומן ניטרליים לחלוטין מבחינה חשמלית, כלומר בכל מקום שבו חומרי ניקוי וסבון יהיו שימושיים. עם זאת, עם צבעים זה לעתים קרובות קצת יותר קשה.

הסרת כתמי צבע - צבעים על בסיס מים

רוצים לדעת איך להסיר צבע מבגדים
רוצים לדעת איך להסיר צבע מבגדים?

צבעי אקריליק, על בסיס מים ופוסטרים נפוצים יותר מעמיתיהם על בסיס שמן, וקל יותר להסיר כתמים כאלה על בגדים. בהתאם, נתחיל איתם.

אם הכתם עדיין רטוב:

 1. ראשית, נסו להסיר כמה שיותר צבע מהבד. עדיף להסיר בעדינות את הצבע בעזרת כף או סכין. במקביל, נסו לא להכניס אותו בכוח לתוך הסיבים.
 2. שטפו את הכתם מבפנים. השתדלו להחזיק את הבגד כך שהמים לא ירטיבו אף אזור אחר ונקי של הבד.
 3. לחץ על האזור המוכתם עם מטלית, אך אל תשפשף.
 4. מערבבים ביחס 1:1 של מים וחומרי ניקוי, למשל נוזל כביסה של Omo, ומרחים בעדינות את התערובת על הכתם בעזרת ספוג. חזור על שלב זה מספר פעמים.
 5. אם הכתם נמשך, השתמשי בכמות קטנה של מסיר לק כדי להשרות אותו. (אל תשתמשי בו עם בדים סינטטיים - בדקי תמיד את הרכב הבד על התג).
 6. יש לכבס את הבגד במכונה כרגיל.

אם הצבע יבש:

 1. מגרדים את עודפי הצבע בעזרת סכין מטבח חדה קלות או סכין חמאה.
 2. בעזרת מברשת נוקשה, הסר פיסות צבע שבורות.
 3. השרו אותו בתערובת 1:1 של מים וחומר ניקוי.
 4. בעת שימוש בספוג, נגב בעדינות את הלכלוך.
 5. שטפו את הבגד לפי ההוראות שעל התווית.

הסרת כתמי צבע - צבעים על בסיס שמן

אם הכתם עדיין רטוב:

 1. הסר כמה שיותר צבע בעזרת כפית או סכין.
 2. השרו מטלית בטרפנטין והצמידו אותה על הצד השני של הכתם. צבעי שמן אינם מתמוססים במים, אך טרפנטין יעיל עבורם. כאשר מנקים בגדים, כדי להימנע מהכתמת כל מה שמסביב, שימו מטלית מתחת לכתם. אם לוקח יותר זמן להסיר את הכתם, ייתכן שיהיה צורך להחליף את המטלית באחת נקייה מדי פעם.
 3. לאחר שהכתם הומס עם ממס מינרלי, הגיע הזמן להסיר את הכתם עם מים. מערבבים מים חמים וחומרי ניקוי 1: 1 (שוב אומו הוא הפתרון הטוב ביותר).
 4. השרו והשאירו את הבגד בתמיסה זו למשך מספר שעות.
 5. לשטוף ולכבס את הבגדים (כמו תמיד, לפי ההוראות על תווית הטיפול).

טיפ בטיחותי: שלב שני לא מתאים לבדים סינתטיים - בדקו תמיד את הסוג ונקו רק אם אתם בטוחים שלא תפגעו בבגדים שלכם. קרא בעיון את ההוראות.

אם הצבע יבש:

 1. בעזרת מברשת נוקשה, הסר כמה שיותר צבע.
 2. אם יש לך פחית צבע בהישג יד שהכתימה את הבגדים שלך, בדוק את שיטת ההסרה המומלצת של היצרן. (אם אין ברשותכם את הממס המומלץ, השתמשו במקום זאת בטרפנטין או ברוח לבנה כדי להשרות את הכתם. עם זאת, ייתכן שתגלו שממיסים אלו אינם מתאימים לסיבים סינתטיים).
 3. לאחר שהכתם התרכך, ניתן להמשיך לשלבים המפורטים בהוראות לטיפול בכתמים טריים.
 • זכור: נסה תחילה כל שיטות חדשות להסרת כתמים באזורים פחות נראים לעין, והכי חשוב, עקוב אחר ההוראות שסופקו על ידי יצרן הבגד.