להבין את המשמעות של מוצרי ניקוי ומרכיביהם

ניתן לקרוא את המרכיבים הללו על התווית של כל מוצר מכיוון שכדאי לדעת אילו מרכיבים מכילים במוצרי ניקוי
ניתן לקרוא את המרכיבים הללו על התווית של כל מוצר מכיוון שכדאי לדעת אילו מרכיבים מכילים במוצרי ניקוי והשימושים בהם כדי שתוכלו להגיע לתוצאות מקסימליות בניקיון הבית.

גלה את תפקידם של החומרים הפעילים במוצרי ניקוי ביתיים במאמר זה כדי שתוכל להפיק את התועלת המרבית.

שמירה על ניקיון הבית מצריכה כמובן מגוון מוצרי ניקוי, החל מחומרי ניקוי, חומרי ניקוי לזכוכית, חומרי ניקוי רצפות, חומרי ניקוי למטבח, חומרי ניקוי לאמבטיה ועד מדיחי כלים. למה אתה צריך מגוון רחב של מוצרים? האם מוצר ניקוי אחד לא יכול לעבוד על מספר משטחים? מוצרי ניקוי מיוצרים עם מרכיבים מסוימים בהתאם לייעודם. ניתן לקרוא את המרכיבים הללו על התווית של כל מוצר מכיוון שכדאי לדעת אילו מרכיבים מכילים במוצרי ניקוי והשימושים בהם כדי שתוכלו להגיע לתוצאות מקסימליות בניקיון הבית. עם זאת, ישנם גם מוצרים שעשויים צדדיים עבור מספר משטחים בבת אחת. כמו כן זכרו לקרוא תמיד את הוראות השימוש של כל מוצר.

הכר את המרכיבים במוצרי הניקוי הביתיים שלך לקבלת התוצאות הטובות ביותר. זכור תמיד לעקוב אחר הוראות השימוש ולשמור אותו הרחק מהישג ידם של ילדים.
איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?

מה זה כלור?

כלור הוא תרכובת כימית שהיא גז ירוק צהבהב בטמפרטורת החדר. כלור מגיב מאוד ובעל כוח חמצון גבוה. כוח חמצון גבוה זה משמש כחומר הלבנה וחיטוי במוצרי ניקוי ביתיים שונים.

הכר את המרכיבים במוצרי הניקוי הביתיים שלך לקבלת התוצאות הטובות ביותר
הכר את המרכיבים במוצרי הניקוי הביתיים שלך לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

למרות שהריח והמרכיבים של הכלור רעילים, אם משתמשים בזהירות, לכלור שימושים רבים הודות ליכולתו להרוג חיידקים וחיידקים. אנו ממליצים ללבוש כפפות גומי ולפתוח חלונות לזרימת אוויר טובה בעת שימוש במוצרי ניקוי המכילים כלור. כלור נמצא בדרך כלל במוצרי ניקוי לאמבטיה, כגון Domestos.

מה זה בורקס?

בורקס הוא השם הנפוץ ל- sodium tetraborate decahydrate שהוא ריכוז גבוה של תרכובת מלח מינרלי טבעי בצורת גבישים לבנים. בצורת אבקה, הבורקס מסיס מאוד במים ונמצא לרוב כמרכיב בדטרגנטים. השימוש בבורקס, בין היתר, כמרכך מים על מנת שחומר הניקוי יוכל להקציף ולפעול בצורה מיטבית להרמת לכלוך על הבגדים.

מה זה אלום?

אלום הוא מלח לחות בצורה של גבישים המסיסים בקלות במים. אלום הוא בצורת גושים כמו אבנים שניתן לכתוש לאבקה. אלום שימושי מאוד לאיסוף לכלוך בתהליך טיהור המים. לכן, לעתים קרובות אתה עשוי לשמוע את המונח אלום לטיהור מים.

מהו חומר פעיל שטח?

חומרים פעילי שטח הם מולקולות מאוד ייחודיות מכיוון שיש להם שני סוגים של קבוצות קוטביות מנוגדות, קבוצה אחת אוהבת מים והקבוצה השנייה אוהבת שמן. לכן, חומרים פעילי שטח שימושיים להמסת שמן במים. בגלל תכונות אלה, בדרך כלל מוסיפים חומרים פעילי שטח כמרכיב בדטרגנטים, מרככי כביסה ונוזלי ניקוי אחרים, כגון Rinso, Molto, Sunlight ו- Cif כדי להסיר כתמים. חומרים פעילי שטח פועלים להמסת לכלוך שומני, כגון כתמי מזון, ולמנוע ממנו להידבק בחזרה לבגדים במהלך תהליך הכביסה. זה גם הודות לחומרי השטח שתמיסת הניקוי יכולה להיספג ביתר קלות בבד ולהרים את הלכלוך על הסיבים.

  • בורקס משמש לריכוך המים כך שחומר הניקוי יכול להקציף
  • לכלור תפקיד בהריגת חיידקים
  • אלום שימושי לטיהור מים
  • חומרים פעילי שטח שימושיים להסרת לכלוך וכתמים