איך מנקים כסף

זוהי תגובה כימית שבה כסף מגיב עם מימן גופרתי באוויר ויוצר שכבה של כסף גופרתי על פני הכסף
זוהי תגובה כימית שבה כסף מגיב עם מימן גופרתי באוויר ויוצר שכבה של כסף גופרתי על פני הכסף.

כסף הוא מתכת עדינה ומתכהה בקלות. אז ניקוי כסף הוא בלתי נמנע אם יש לך כפות כסף, למשל. ההוראות שלנו יעשו את זה מהר.

ניקוי כסף

כסף הוא מתכת יפה אך עדינה ומתכהה במהירות. זוהי תגובה כימית שבה כסף מגיב עם מימן גופרתי באוויר ויוצר שכבה של כסף גופרתי על פני הכסף. סכו"ם כסף כהה לא רוצים להופיע בחגיגה המשפחתית היחידה של השנה, אבל למרבה המזל ניקוי כסף הוא מהיר ויש כמה טיפים לכך.

לפני שמתחילים ללטש, יש לוודא שהחפץ נקי מלכלוך עודף. לדוגמה, שטפו אותו תחת מים זורמים כדי להסיר אבק, או אם יש לו לכלוך אחר, שטפו אותו עם חומר ניקוי לשטיפת כלים. אחרת, סביר להניח שהפריט לא יהיה מלוטש באופן שווה. כמו כן, ודא שהשיטה בה אתה משתמש מתאימה לניקוי הפריט המסוים הזה. בעת זיקוק כסף, זכור שכסף הוא מתכת רכה ואינה עומדת באחיזה קשה. לכן, אין לשפשף אותו חזק מדי או להשתמש בכלים או חומרים שעלולים לשרוט את פני החפץ.

השתמש בכלים רכים כדי לנקות את הכסף, בין אם זה צמר גפן או סמרטוט לייבוש הפריט. המשטח הרך של הכסף עלול להינזק מחומרים גסים.

ליטוש כסף

ישנן מספר דרכים להבריק כסף. ניתן לחלק את אלו לשתי קטגוריות: ליטוש והשרייה.

אם אתה מוצא מחבת נייר אלומיניום בבית, אתה יכול להשתמש בזה. אחרת, דוד עם פרוסת נייר אלומיניום קרועה יספיק. מוסיפים למחבת מים פושרים והרבה מלח ונותנים למלח להתמוסס במים. ניתן להחליף את המלח באבקת אפייה. לטבול את כלי הכסף במיכל ולאפשר לפעול. בהתאם לעוצמת ההתכהות של החפץ הכסוף, ניתן להשאירו במיכל למשך הלילה אם נראה כי אינו מעוניין לנקות אותו במהירות. אם אתם מנקים יותר מפריט אחד בכל פעם, כנראה שתצטרכו להחליף פיסת נייר כסף במחבת. טיהור הכסף על ידי השרייה בנוזל קשור לאלקטרוליזה.

השתמש בכלים רכים כדי לנקות את הכסף
השתמש בכלים רכים כדי לנקות את הכסף, בין אם זה צמר גפן או סמרטוט לייבוש הפריט.

פעולת הלקים מבוססת על שחיקה. כדי להבריק חפצי כסף, אתה יכול להשתמש בלק כסף זמין מסחרית (תמיד לוודא שהחומר מתאים לחפץ!), או להכין משחה סמיכה של סודה לשתייה ומים, למשל. גם משחות שיניים שטוחות עובדות. לא אמורה להיות אי אחידות באלה, שכן גרגירים, למשל, עלולים לשרוט את פני הכסף. שפשפו את החפץ הכסוף קדימה ואחורה עם מטלית רכה לחה בחומר ניקוי. למטרה זו משתמשים גם במקלון צמר גפן באיכות טובה. לאחר ניקוי הפריט כולו, שפשפו אותו בתנועות המהירות והקצרות ביותר כדי להבריק את משטח הכסף. לבסוף יש לשטוף ולייבש במטלית רכה.

ניקוי תכשיטי כסף

אם תכשיטי הכסף נטועים באבני נוי או פרטים אחרים, כדאי לשקול לטבול את הפריט במים. כלומר, מים עלולים להחליש את הדבקים של המטבלים ועם הזמן להסיר את הפרטים מהאובייקט. בחנויות הצורפים מוכרים מטלית להברקת כסף, שאפשר גם לנקות בעזרתה תכשיטים עדינים שכאלה.

כדאי להשאיר את הניקוי של תכשיטים יקרי ערך במיוחד או פריטי כסף אחרים לאיש מקצוע ולקחת אותם לצורף לניקוי. אם החפץ חשוך מאוד, ייתכן שלא ניתן לנקות אותו עם תושבת הבית. גם במקרה זה מתאים ביקור אצל התכשיטן.

כסף יישאר בהיר יותר אם הפריט יהיה בשימוש קבוע ומלוטש לפי הצורך.

  • שטפו את הפריט מלכלוך עודף.
  • נקה על ידי השרייה או הברקה.
  • לשטוף היטב ולייבש במטלית רכה.