שימוש בחומר ניקוי רהיטים: איך מנקים ספות וכיסאות

ספות וכיסאות הם סוגי רהיטים שדי קשה לנקות אותם
בכל הנוגע לניקיון הבית, ספות וכיסאות הם סוגי רהיטים שדי קשה לנקות אותם.

שמירה על ניקיון הספה פירושה לגרום לך ולאורחים שלך להיות נוחים בישיבה ומניעת ריחות לא נעימים. מאמר זה מספק טיפים לניקוי הספה.

בכל הנוגע לניקיון הבית, ספות וכיסאות הם סוגי רהיטים שדי קשה לנקות אותם. ללא קשר לסוג החומר, תצטרך חומר ניקוי מיוחד או מוצר ניקוי ספות עבור שני הרהיטים הללו.

לחלק מסוגי הספות יש כיסויים הניתנים להסרה וניתנים לכביסה במכונה עם הגדרות לחומרים רכים. אם הספה שלך עשויה מחומר מיוחד או שאין לה כיסוי נשלף, ייתכן שתצטרך דרך חלופית לנקות אותה. הנה מידע על איך לשטוף ספה וטיפים כדי שהיא תיראה כמו חדשה.

יש להתאים את אופן הניקוי של הספה לסוג הספה – יש ספות שאפשר פשוט לנקות באמצעות שואב אבק, לאחרים יש כיסויים שקל להחליף ולכבס במכונה. לכן, הקפד לקרוא תמיד את תווית הטיפול על הספה שלך לפני הניקוי שלה.

מדריך מעשי כיצד לכבס ספת בד

להסרת כתמים על ספת בד יש להשתמש בתכשיר ניקוי מיוחד לספות
להסרת כתמים על ספת בד יש להשתמש בתכשיר ניקוי מיוחד לספות.

לא משנה באיזו שיטה תשתמשו לשטוף ספות וכיסאות, בין אם הם עשויים מעור או מבד, דבר אחד שכדאי לזכור הוא תמיד לבדוק קודם את חומר הניקוי או מוצר ניקוי הספות שישמש באזור נסתר קטן. לעולם אל תנסה מוצר לניקוי ספות ישירות על אזור ברור. זה רק למקרה שחומר הניקוי בו אתה משתמש אינו תואם לחומר הספה. הרטבת בד הספה מבלי להסירו אינה הדרך המומלצת לשטוף את הספה מכיוון שהנוזל יכול למעשה לחלחל לחומר כרית הספה ולהיות קשה לייבוש.

איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?

כיצד לנקות ספת בד

כל חומר ספה מגיב אחרת לדטרגנט. אתה בהחלט לא רוצה לפגוע בטעות או לדהות את צבע ספת הבד שלך. השתדלו תמיד לשמור על ניקיון הספות והכסאות המרופדים על ידי שאיבת אבק באופן קבוע וטיפול בכתמים מוקדם ככל האפשר, כלומר על ידי טפיחה בכתמים חדשים כדי למנוע מהם להחמיר! להסרת כתמים על ספת בד יש להשתמש בתכשיר ניקוי מיוחד לספות. התאם את המוצר לסוג חומר הספה.

כיצד לנקות ספת עור

לניקוי ספת עור, ניתן להשתמש בתכשיר לניקוי ספות עור או בתערובת חומרי ניקוי מיוחדת לבגדים עדינים המיועדים לחומרים רכים או לשטוף אותה ביד ובכמות מספקת של מים, ולאחר מכן להרטיב מטלית מיקרופייבר כמטלית ספה. לא משנה באיזה מוצר אתה משתמש, תמיד בדוק אותו באזור נסתר קטן תחילה ופעל לפי הוראות הטיפול בספה.

האם מנקי ספות יכולים להיפטר מריחות רעים?

כמעט כל מוצרי ניקוי הספות יעילים בהסרת אבק, חיידקים וכתמים. עם זאת, לפעמים הריח על הספה כל כך חזק עד שחומרי ניקוי לבדם אינם מספיקים כדי להיפטר ממנו. דרך קלה להיפטר מריחות מרהיטים היא לפזר אבקת סודה לשתייה על הספות והכיסאות לפני השינה בלילה. בבוקר, שאפו את שארית אבקת הסודה לשתייה באמצעות שואב אבק. מרכיב מטבח אחד זה יעיל גם בספיגת ריחות לא נעימים בכל חלקי הבית. כמניעת ריחות, אווררו את הרהיטים על ידי פתיחת החלון מדי פעם כשהאוויר צח או באמצעות מאוורר.

  • כשאתה משתמש במכונת כביסה כדי לשטוף את כיסוי הספה שלך, בחר תמיד את ההגדרה של החומר הרך (עדין)

  • השתמשו בשואב אבק כדי לשאוב את הספה באופן קבוע לפי ההוראות על תווית הטיפול בספה

  • ניתן לרכוש מוצרי ניקוי מיוחדים לספות עור