כיצד להסיר כתמי סלק?

כיצד להסיר כתמי סלק על בגדים לניקוי יבש בלבד
כיצד להסיר כתמי סלק על בגדים לניקוי יבש בלבד.

סלק טעים, אבל יש לו נטייה לצבוע את כל מה שהוא נוגע בו באדום בוהק! מאמר זה מסביר כיצד להסיר כתמי סלק.

לסלק לא רק טעם נהדר – צבעו הסגול הבוהק גם מצליח לגרום לכל ארוחה להיראות כיפית ומוארת. למרבה הצער, אם אתם מגישים סלק באופן קבוע, סביר מאוד שחלק מהמיץ הסגול יגיע בטעות לבגדים שלכם במוקדם או במאוחר. ולמרות שמעניין לדעת שסלק יכול לשמש כצבע טבעי וקבוע, לא סביר שזה יהיה בין התכונות שאתה מייחל להן בכתם - במיוחד כשכל מה שאתה באמת רוצה זה להיפטר ממנו במהירות.

אם אתה מוצא את עצמך מתמודד עם כתמי סלק על החולצה האהובה עליך, המכנסיים החכמים ביותר או מפה חדשה, אל תדאג. ריכזנו כאן כמה עצות שימושיות המסבירות כיצד להסיר כתם סלק. ואם אתה צריך עזרה בהתמודדות עם כתמי מזון אחרים, למה שלא תקרא את אחד מהמדריכים השימושיים האחרים שלנו, כגון:

כיצד להסיר כתמי פירות

איך להוציא רוטב פסטה מהבגדים

כיצד להסיר כתמי קארי

זכור: כשזה מגיע להסרת כתמים, עדיף לבדוק תחילה כל תמיסת ניקוי על כתם קטן של הבד כדי למנוע נזק. סלק יכול להיות מאוד מסובך לצאת מהבד, במיוחד אם הוא הספיק להתייבש, ולכן ייתכן שהסרה מלאה לא תתאפשר. פנה לכישוריו של מנקה יבש מקצועי אם השיטות שלהלן לא מוצלחות.

בעוד שמייבש הכביסה הוא מכשיר מצוין לחיסכון בזמן רוב הזמן, עדיף לייבש בגדים באופן טבעי לאחר ניסיון הסרת כתמים. החום מהמייבש עלול להגדיר את הכתם אם מכונת הכביסה לא הסירה אותו לגמרי.

אתה תצטרך:

 • מגבת מטבח
 • מכונת כביסה
 • מים קרים
 • מים חמים
 • אבקת כביסה

כיצד להסיר כתמי סלק מהבגדים במהירות

כיצד להסיר כתמי סלק מהבגדים במהירות
כיצד להסיר כתמי סלק מהבגדים במהירות.

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור בעת הסרת כתמי סלק הוא לפעול ברגע שאתה מבחין בכתם הסלק הסגול הידוע לשמצה על הבגדים שלך – רפלקסים מהירים הם הכל בכל הנוגע להסרת כתמים.

 1. משרים ומספיגים את הכתם

  משרים מגבת מטבח במים קרים ומספיגים בסימון, ואז שוטפים את הכתם במים קרים עד שהמים מתבהרים.

 2. הפעילו מים חמים וטפחו עם חומר ניקוי כביסה

  אם עדיין נשאר צבע סגול, חזור על שלב זה מספר פעמים, ובמידת הצורך, המשך למים חמים ולאחר מכן חומר ניקוי נוזלי איכותי. כמה חומרי ניקוי נוזליים יעילים תוכננו במיוחד לעבוד כטיפול מקדים מהיר - משהו כמו נוזל ביו פרסיל (שניתן פשוט לטפטף אותו על הבד) יהיה אידיאלי.

  קרא תמיד את התווית על המוצר שבחרת כדי לקבוע את הגישה הטובה ביותר. בדרך כלל זה אומר לטפוח על הכתם עם חומר הניקוי הנוזלי המסודר, לפני השריית הבגד בתערובת של מים חמים וחומר ניקוי למשך כמה שעות.

 3. לשטוף בטמפרטורה נמוכה

  השתמש במכונת כביסה כדי לכבס את הבגד שלך לפי הוראות תווית הטיפול, אך באופן אידיאלי עם הגדרת טמפרטורה נמוכה כדי להימנע מהתקעת הכתם.

 4. חזור על השלבים אם הכתם לא נעלם

  לאחר שהבגד שלך נקי, בדוק את הכתם לפני תלייתו לייבוש טבעי - אם הסימן לא נעלם, חזור על השלבים הקודמים וכבס שוב.

כיצד להסיר כתמי סלק על בגדים לניקוי יבש בלבד

אם הבגד שלך יקר לך במיוחד, עדיף לקחת אותו לאיש מקצוע, אם כי פעולה מהירה יכולה להקל על הניקוי היבש שלך מאוחר יותר.

 1. ספוג עם מטלית יבשה

  השתמש במטלית יבשה כדי להסיר עודפי נוזל סלק.

 2. החזק ספוג לח כנגד הכתם

  קח ספוג נקי לח והחזק אותו אל הכתם - אל תשפשף אותו מסביב, זה יפזר את הסימן עוד יותר.

 3. ספוג במטלית יבשה, חזור במידת הצורך

  הקפד לסתום את הכתם עם מטלית יבשה לאחר מכן, וחזור על שלב זה.

גם בדים לניקוי יבש בלבד יכולים להפיק תועלת מטכניקת הלחם - השרו את הלחם והניחו אותו בזהירות על הכתם כדי שהצבע הסגול ייספג.

עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

תרופות ביתיות להסרת כתמי סלק

יש לא מעט תרופות ביתיות שיעזרו לך כשאתה מנסה להבין איך להיפטר מכתמי סלק. חלקם עובדים היטב, בעוד שאין לסמוך על אחרים. פתרון פשוט להוצאת סלק מבגדים, שניתן להשתמש בו בנוסף לאמצעי הזהירות לעיל, הוא השריית חתיכת לחם לבן במים והנחתה על הכתם; המרקם של הלחם אמור לספוג חלק מהצבע לפני שתחיל את הטיפול המקדים.

כתמי סלק לא חייבים להיות אסון. נסה את הטיפים האלה, ואולי תראה את הסימן הסגול נעלם לנגד עיניך.