איך עליי לכבס את העדינות שלי?: עצות לכביסת בגדים

איך אני שוטף ביד פריטים עדינים
איך אני שוטף ביד פריטים עדינים?

קל לטפל בבגדי הצמר, המשי והפשתן העדינים שלך כשאתה יודע איך. גלה כיצד לכבס ביד ולכבס במכונה עדינות כאן.

אנשים נמנעים לפעמים מקניית פריטי לבוש עדינים כי הם מודאגים מהיכולת לכבס אותם בצורה נכונה. עם זאת, זה למעשה מאוד פשוט לשמור על פריטים שבירים במיטבם, ואתה יכול אפילו להשתמש במכונת כביסה אם אתה רוצה! המשך לקרוא לטיפים נוספים על כיבוס בגדים והתמודדות עם פריטי לבוש עדינים.

אילו פריטים עדינים?

בעוד שמגבות ואפילו כמה חומרי מצעים הם חזקים ויציבים ויכולים להתמודד עם כביסה די נמרצת, יש כמה חומרים שצריך לשים לב אליהם. פריטים עדינים כוללים פשתן, משי, צמר ובגדים רקומים או מעוטרים. כותנה רכה ומצעים דקים עלולים להינזק עקב חום גבוה וסביבון פעיל במכונת כביסה, ומשי וצמר עלולים להתקלקל או להתכווץ אם לא מטפלים בהם כראוי. אם יש לך פריטים רקומים כלשהם, מומלץ גם לשמור אותם בנפרד מהכביסה הראשית, כדי להבטיח שהרקמה לא תתפרק.

האם כדאי לשטוף פריטים עדינים ביד?

איך מכבסים פריטים עדינים במכונה
איך מכבסים פריטים עדינים במכונה?

שטיפת ידיים היא ללא ספק הדרך הטובה ביותר לשמור על מראה של בגדים עדינים או שבירים במיטבם. להיות בשליטה על כל תהליך הכביסה - כולל טמפרטורת המים המדויקת וכמה אתה מטפל בבגד - מועיל מאוד, וכביסת ידיים פירושה שאתה יכול להפסיק בכל שלב. עם זאת, אין צורך לכבס ביד כל הזמן, ומכונות כביסה רבות כוללות מחזור עדין שניתן להשתמש בו לבגדים שבריריים או עדינים שכאלה.

כאשר אתה מכבס בגדים עדינים, עדיף להשתמש בדטרגנט כביסה עדין שתוכנן במיוחד עבור עדינות כגון Persil Silk & Wool. קרא תמיד את התווית לפני שתתחיל.

איך אני שוטף ביד פריטים עדינים?

תמיד עדיף לבדוק את סמלי טיפול הכביסה על כל פריט בודד לפני כביסה של הבגדים שלך כדי לוודא שהם מטופלים בצורה מתאימה. להלן מספר שיקולים כלליים שכדאי לעשות בעת שטיפת פריטים עדינים.

 1. אספו יחד פריטים מאותו חומר

  ראשית, אספו יחד פריטים מאותו חומר זה מקטין את הסיכוי של חומרים שונים להשתחרר ולהסתבך עם הסיבים העדינים.

 2. השתמש בחומר ניקוי עדין, כגון משי פרסיל וצמר.

  מלאו אגן במים פושרים וחומר ניקוי המיועד לפריטים עדינים, כמו משי וצמר פרסיל. חומר ניקוי עדין יהיה עדין על הבגדים שלך כמו גם על העור שלך.

 3. מערבבים את הבגדים באגן.

  מערבבים בעדינות את הבגדים באגן, תוך שימת לב מיוחדת לכל כתמים או כתמים.

 4. השאירו לייבוש באוויר.

  השאירו לייבוש באוויר, תלוי על מסילה, או - עבור פריטים הנוטים להימתח, כגון וולנים - השאירו את הבגד מונח על מגבת.

איך מכבסים פריטים עדינים במכונה?

מכונות כביסה מעולות בכביסת בגדים, אך הגדרות מסוימות עשויות להיות קשות מדי עבור עדינים. השתמש במחזור העדין של המכונה, או, אם למכונה שלך אין אפשרות זו, פעל לפי הכללים הפשוטים הבאים:

 1. אסוף פריטים מאותו חומר.

  כמו בשטיפת ידיים, אסוף פריטים מאותו חומר יחד לכביסה במקום לערבב סיבים שונים.

 2. מלאו את המכונה עד מחצית הדרך.

  מלאו את המכונה רק עד מחצית הדרך - זה יעזור למנוע סיבוכים של סיבים. אם למכונה שלך יש אפשרות לחצי עומס, עדיף להשתמש בה כאן, מכיוון שהיא תפחית את כמות המים בשימוש, תחסוך במים ותחסוך כסף.

 3. השתמש בחומר ניקוי עדין, כגון משי פרסיל וצמר.

  השתמש בחומר ניקוי המיועד לפריטים עדינים, כגון משי וצמר פרסיל. חומר ניקוי עדין יהיה עדין על הבגדים שלך כמו גם על העור שלך.

 4. השתמש בהגדרה מגניבה.

  השתמש בטמפרטורה קרירה או פושרת, ובמחזור סחרור איטי. טמפרטורות גבוהות עלולות לכווץ חומרים מסוימים, בעוד שסיבוב נמרץ עלול לפגוע בחומרים.

 5. השתמש בשטיפה קרה.

  השתמש בשטיפה קרה. יש אנשים שחוששים שכביסה קרה לא תנקה את הבגדים שלהם, אבל כל עוד אתה משתמש בחומר ניקוי באיכות טובה, אין צורך לדאוג.

 6. אפשר לפריטים להתייבש באוויר.

  אם יש לכם מייבש, אל תתפתו לייבש את חלקי הלבוש העדינים שלכם במכונה. במקום זאת, אפשרו לפריטים העדינים להתייבש באופן טבעי, והרחק מאור שמש ישיר כדי למנוע הלבנה.

עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

באופן אידיאלי כדאי לשטוף ביד פריטים עדינים באמצעות מים חמים.

עם זאת, אתה יכול לתת למכונת הכביסה לעשות עבורך את העבודה הקשה, אך הקפד להשתמש במחזור העדין, ובמצב ממוזג קריר או פושר.