כיצד לנקות מכונת כביסה

כיצד לנקות תוף במכונת כביסה
כיצד לנקות תוף במכונת כביסה.

מכונת הכביסה דואגת לניקיון הבגדים שלנו, אבל היא עצמה מתלכלכת בהכרח. אנו אגיד לך כיצד לנקות את מכונת הכביסה מבפנים ומבחוץ, כך שמכשירי חשמל ביתיים יוכלו להתמודד טוב יותר עם המשימות שהוטלו ולשרת זמן רב יותר.

למה חשוב לשטוף את מכונת הכביסה בזמן

קשה לדמיין חיים מודרניים ללא מכונת כביסה. כל פריט, מגרביים ועד מצעים, היה צריך להישטף ביד. זה לא רק גוזל זמן ומייגע, אלא גם גורם לאי נוחות רבה. בגדים עם לכלוך עיקש יש להשרות באגן או באמבטיה עם תמיסת אבקה. ואז לשפשף זמן רב, לא לחסוך במניקור ולנסות לא לפספס אף נקודה. לבסוף, תצטרך להפעיל כמות נכבדת של כוח שרירים כדי לסחוט את עודפי המים.

כיצד לנקות את מכונת הכביסה מלכלוך
כיצד לנקות את מכונת הכביסה מלכלוך.

מכונת הכביסה דואגת לכל העבודה. מספיק לבחור את המצב, ללחוץ על הכפתור ולאחר שעה וחצי כדי להוציא בגדים נקיים וסחוטים מהתוף. אבל בתהליך הכביסה מצטבר לכלוך בתוך המכונה: סלילים ומוך מהכביסה, חפצים שנשכחו בכיסים, מלח וחלודה ממי ברז, שאריות של חומרי ניקוי. עם הזמן הם מובילים לריחות לא נעימים, עובש, חסימות ופגיעה במנגנון. תיקון מכשירי חשמל קשה ויקר יותר מאשר שטיפת פנים מכונת הכביסה לבד.

שטפו את מכונת הכביסה לפחות פעם בחודש כדי לשמור עליה במצב עבודה מעולה למשך זמן רב יותר.
האם הופיעו סוגים חדשים של לכלוך/כתמים על הבגדים שלך במהלך משטר הבידוד העצמי?

כיצד לנקות את מכונת הכביסה מלכלוך

קודם כל, אתה צריך לנתק מכשירי חשמל ביתיים מהשקע! הקפידו על אמצעי הזהירות: קראו את הוראות חומרי הניקוי, במידת הצורך השתמשו בכפפות גומי ואווררו את החדר. עדיף להתחיל לנקות את מכונת הכביסה מתא האבקה. עם הזמן, שאריות של חומרי ניקוי ומרככי כביסה יוצרים שכבה עבה של משקעים על הרשת.

 1. הסר את הרשת ממכונת הכביסה;
 2. משרים 10-15 דקות במיכל של חומר ניקוי מדולל. נגב עם מברשת שיניים ישנה. לשטוף במים נקיים;
 3. חלק מכלי האבקה ניתנים לניקוי במדיח כלים (זה מצוין בהוראות). מניחים את הרשת בתא העליון של המדיח ומפעילים את השטיפה במים חמים;
 4. הניחו למיכל להתייבש לחלוטין והחליפו אותו במכונת הכביסה.

אנו מנקים את המסננים של מכונת הכביסה

מדי פעם כל אחד מאיתנו שוכח לבדוק את תכולת הכיס לפני הכביסה. מטבעות, צ'קים, מסטיקים, צעצועים ודברים קטנים לא נעלמים בלי להשאיר עקבות. הם נאספים יחד עם מוך, חוטים, שיער ושאר פסולת במסנן מיוחד. זה מגן על המשאבה של המכונה מפני חפצים זרים הנופלים לתוך הטנק.

 1. עיין בהוראות מכונת הכביסה שלך לגבי מיקום המסנן. הוא ממוקם בדרך כלל בתחתית המכונה וניתן להסירו בקלות;
 2. בזמן ניקוי המסנן עלולים להישפך מעט מים - תחילה הנח על הרצפה מגבת או סמרטוט מיותרים;
 3. הסר את מכסה המסנן והסר את הפסולת שהצטברה;
 4. נגב עם ספוג לח וחומר ניקוי אנטיבקטריאלי. סגור את המסנן.

כיצד לנקות תוף במכונת כביסה

תיקון מכשירי חשמל קשה ויקר יותר מאשר שטיפת פנים מכונת הכביסה לבד
תיקון מכשירי חשמל קשה ויקר יותר מאשר שטיפת פנים מכונת הכביסה לבד.

התוף הוא אחד המנגנונים העיקריים של מכונת הכביסה. היא אחראית לעומס העבודה העיקרי ולזיהום המקסימלי. מי ברז מכילים מלחי סידן ומגנזיום, המופקדים על פני השטח בצורה של אבנית. כמו כן, אבק, חול ושומן נכנסים למיכל יחד עם בגדים.

בהדרגה הם יוצרים סרט על פני הטנק - סביבה נוחה לחיידקים ועובש. אם לאחר כביסה

לכביסה יש ריח רקוב לא נעים, ברוב המקרים הוא מגיע מהתוף. לפני ניקוי מכונת הכביסה מפלאק, קרא בעיון את הוראות חומר הניקוי. עדיף לנטוש מיד כימיקלים ביתיים אגרסיביים כדי לא לפגוע במבנה התוף.

 1. פתח את דלת מכונת הכביסה ובאמצעות מטליות ניקוי יסודיות cif. שימו לב למקומות שקשה להגיע אליהם - כופפו את צווארון הגומי מסביב לדלת והסר את הלכלוך שנאסף;
 2. כדי לשמור על דלת הזכוכית נקייה, השתמש בתרסיס לניקוי זכוכית - יש למרוח אותו משני הצדדים;
 3. חבר את הקוצץ לחשמל, בחר את הטמפרטורה הגבוהה ביותר והפעל אותו במצב סרק (ללא כביסה). מים חמים ישטפו ביעילות את כל שאריות הלכלוך;
 4. אתה יכול לנקות את התוף וחלקים פנימיים אחרים עם תרופות עממיות. במצב יבש, הוסף סודה לשתייה למיכל האבקה הראשון ואת החומץ לשני. התגובה הכימית במהלך תהליך הכביסה תעזור להתקלף המשקעים העקשניים. השהה את המכונה למשך שעה ולאחר מכן המשך את הכביסה.

מכונות כביסה עיליות מטופלות בצורה דומה. סיים את טכניקת הניקוי שלך על ידי ניקוי הקירות החיצוניים ולוח הבקרה. השתמש במטלית לחה לניקוי או במטלית עם מעט חומר ניקוי. כאמצעי מניעה יש להשתמש בכמות קטנה של אבקה ולהשאיר את המכונה פתוחה לאחר הכביסה כדי שהתוף יספיק להתייבש.

 • נתק את מכונת הכביסה מהשקע.
 • הסר ושטוף את מיכל חומר הניקוי.
 • נקה את המסנן.
 • נגב את החלק הפנימי של הדלת והתוף.
 • הפעל את החשמל והפעל מחזור כביסה חמה אחד במכונה ריקה.
 • נגב את החלק החיצוני של מכונת הכביסה.