איך לכבס נעלי ספורט במכונת כביסה

אם תווית טיפוח נעלי הבד שלך מאפשרת כביסה במכונת כביסה
אם תווית טיפוח נעלי הבד שלך מאפשרת כביסה במכונת כביסה, בצע את השלבים הבאים לכביסת נעליים.

אם תווית הנעל שלך מאפשרת שימוש במכונת כביסה, אל תהססו ליישם אותה. מאמר זה מציג דרך בטוחה לכבס נעליים במכונת כביסה.

נעלי ספורט נראות לרוב מלוכלכות יותר מנעליים אחרות בהתחשב במקום בו הן נועלות או מפעילות ההזעה הנלווית אליהן. תהיה הסיבה אשר תהיה, תחזוקת נעלי ספורט צריכה להיעשות באופן קבוע כדי שהנעליים יישארו נוחות ללבישה ויחזיקו מעמד לאורך זמן. נעלי ספורט ננעלות לרוב כאשר כפות הרגליים מזיעות, כך שהנעליים הופכות ללחות ומתרבות בהן חיידקים גורמי ריח. לכן, מומלץ לתת לנעלי הספורט להתאוורר לאחר כל שימוש כדי לייבש אותן שוב ולכבס אותן אם הן מתלכלכות או מריחות רע. איך לכבס נעליים זה לא כל כך קשה כמו שדמיינו. סוגים מסוימים של נעליים ניתן אפילו לכבס במכונת כביסה.

לטיפים נוספים על שטיפת נעלי ספורט, בדוק כיצד לנקות את נעלי הספורט שלך עם חומר ניקוי בסרטון זה:

מאמר זה מציג דרך בטוחה לכבס נעליים במכונת כביסה
מאמר זה מציג דרך בטוחה לכבס נעליים במכונת כביסה.

חלק מהנעליים ניתנות לכביסה במכונת הכביסה כולה, אחרות רק חלקים. בחרו חומר ניקוי שיכול לעבוד בצורה אופטימלית להעלמת כתמים עיקשים גם במחזור השטיפה במים קרים, כמו נוזל Rinso matic.

טיפים לכביסת נעליים עשויות קנבס

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?

לפני שטיפת הנעליים שלך במכונת הכביסה, עליך לקרוא את תווית הטיפול בנעליים שלך. שימו לב לחומר הנעל, בדרך כלל ניתן לכבס חומרי בד במכונת כביסה. אז איך לכבס נעלי ריצה יהיה זהה איך לכבס נעלי פוטסל, למשל, אם המרכיבים הם אותו בד. איך לכבס נעלי בד מסתבר שמספיק עם חומר ניקוי איכותי ומברשת רכה כדי לקבל תוצאות מקסימליות. אם תווית טיפוח נעלי הבד שלך מאפשרת כביסה במכונת כביסה, בצע את השלבים הבאים לשטיפת נעליים:

 1. הסר את כל החלקים הניתנים להסרה, כלומר שרוכים ומדרסים. משוך את לשון הנעל כך שהיא בולטת החוצה.

 2. הסר מלכלוך עודף שנדבק לנעליים, כגון בוץ יבש, מסטיק וכדומה. השתמש במברשת שיניים ישנה או ספוג שנטבל בתמיסת חומר ניקוי כדי לקרצף את הכתמים מהנעליים שלך. ניתן להשתמש במקל או בקיסם כדי לנקות את החריצים הצרים בנעל.

 3. הכנסת החלק העיקרי של נעל הבד וכל חלק אחר שהוסר לתוך שקית כביסה או רשת למכונת כביסה היא הדרך המומלצת לכבס נעלי בד. השתמש בציפית ישנה אם אין לך שקית כביסה.

 4. שטפו נעליים עם כביסה אחרת העשויה מחומרים קשים כמו ג'ינס, שטיחי רחצה ממגבות וכן הלאה כדי להפחית את השפעת הנעליים על צינור מכונת הכביסה.

 5. הכניסו חומר ניקוי נוזלי איכותי במיוחד למכונות כביסה שיכול לעבוד בצורה מיטבית להסרת לכלוך גם במים קרים כמו רינסו מאטיק נוזלי. הקפידו לבחור מחזור שטיפה במים קרים כדי שהדבק לא יישבר וצבע הנעל לא ידהה. בחר מחזור כביסה קצר כדי שהנעליים שלך לא יהיו ספוגות במים יותר מדי זמן.

 6. לאחר סיום מחזור הכביסה, הסר מיד את הנעליים וייבש אותן באוויר הפתוח מבלי לסחוט אותן. תלו את הנעל על העמוד במצב שכיבה כדי לנקז את המים. לאחר הניקוז, הפכו את הנעל, העבירו אותה למשטח ישר, ומלאו אותה בגוש נייר עד לקצה הנעל כדי לספוג את כל המים שנותרו. החלף את העיתון בעיתון יבש בכל פעם שגושי העיתון מרגישים רטובים. עשה זאת עד שהנעליים יבשות לחלוטין.

 7. החלף את החלקים היבשים של הנעל.

אם תווית טיפוח הנעל שלך אוסרת לכבס את החלק העיקרי של הנעל במכונת הכביסה, שטפו את האזור באופן ידני בעזרת מברשת כביסה או מברשת שיניים ישנה. זכרו, הימנעו מלסובב את הנעל כדי ללחוץ אותה, פשוט עסו אותה!

 • קרא תוויות טיפול בנעליים

 • הפרד את חלקי הנעל

 • בחר מחזור שטיפה במים קרים

 • נעליים יבשות בצל