איך לנקות נעלי ספורט

למד כיצד לנקות נעלי פוטסל
למד כיצד לנקות נעלי פוטסל, נעלי כדורסל ונעלי כדורגל מבוץ, אבק ודשא בצורה נכונה ויעילה במאמר זה.

למד כיצד לנקות נעלי פוטסל, נעלי כדורסל ונעלי כדורגל מבוץ, אבק ודשא בצורה נכונה ויעילה במאמר זה.

נעלי ספורט נראות לרוב מלוכלכות מאוד לאחר שנועלים אותן, במיוחד נעליים לספורט על דשא או קרקע כמו כדורגל. זיעה מעורבת באבק, לכלוך, בוץ, דשא ולכלוך אחר כמעט בטוחה שנדבקת לסוליות הנעליים. טיפול בנעלי הספורט שלך בהתאם לסוג שלהן יעזור לגרום לנעלי הספורט שלך להחזיק מעמד זמן רב יותר.

חלק מנעלי הספורט משמשות רק בשטחים נקיים יחסית כך שאין צורך לנקות אותן באופן אינטנסיבי, ניתן לנגב כתמים על פני השטח גם בתמיסת חומר ניקוי, כמו נוזל רינסו נגד כתמים.

כיצד לנקות נעלי פוטסל ונעלי כדורסל

כיצד לנקות נעלי פוטסל ונעלי כדורסל
כיצד לנקות נעלי פוטסל ונעלי כדורסל.

פוטסל וכדורסל משוחקים בדרך כלל על מגרשים קשים שאינם מכוסים דשא ואינם בוציים, הן בפנים והן בחוץ. התנאים למגרשי הפוטסל והכדורסל הם בדרך כלל נקיים יחסית כך שהם לא מזהמים את הנעליים יותר מדי. עם זאת, בגלל הפעילות הגבוהה, הלובש נוטה להזיע רבות, מה שגורם לנעליים להיות לחות וצריך לטפל בהן כראוי. איך לטפל בנעלי פוטסל זהה פחות או יותר איך לטפל בנעלי כדורסל מכיוון ששניהם משמשים במגרש קשיח נקי למדי. להלן השלבים:

 1. לאחר הנעילה, שחרר מיד את שרוכי הנעליים ומשוך את הלשון החוצה כדי להזרים אוויר צח לתוך הנעליים הלחות עקב זיעה וחום גוף. הניחו את הנעליים בצל או מול מאוורר כדי לייבש אותן. הימנע מאור שמש מוגזם כדי שצבע חומר הנעל לא ידהה.

 2. אל תשאיר גרביים מלוכלכים בנעליים שלך.

 3. כדי פשוט להסיר אבק משטח הנעל, השתמש במברשת נעליים כדי לשפשף אותה. כדאי להשתמש במברשת נעליים שמעולם לא עברה ליטוש כדי שהיא לא תשאיר כתמים על נעלי הספורט.

 4. אם גוף הנעל מוכתם, טבלו מטלית נקייה בתמיסת חומר ניקוי עדינה היעילה בהסרת כתמים, כגון Rinso Liquid Stain Resistant, ושפשפו בעדינות על האזור עד שהכתם נמוג. השתמש במברשת שיניים עם זיפים רכים עבור כתמים עיקשים. נגב את האזור הרטוב עם מטלית יבשה ולאחר מכן יבש באוויר הפתוח.

 5. כיצד לנקות נעלי כדורסל ונעלי פוטסל למעלה ניתן לסיים על ידי ניקוי פינות הנעליים שקשה להגיע אליהן, למשל סוליות ועיניים של השרוכים, באמצעות קיסם.

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?

איך לנקות נעלי כדורגל

השלבים הראשוניים לניקוי נעלי כדורגל מעט שונים מכיוון שהתנאים לרוב מלוכלכים מאוד מאדמה ובוץ. בנוסף, ניקוי החלק המשונן של סוליית הנעל דורש לפעמים יותר סבלנות בגלל האדמה והדשא שתקועים בהם. אופי נעלי הכדורגל הנוטות להיות יותר עמידות למים מקל על הניקוי, או אפילו השטיפה שלהן.

הנה איך לטפל בנעלי כדורגל בוציות לאחר שנועלת אותן:

 • עד כמה שניתן נקו את סוליות הנעליים מיד לאחר השימוש לפני שהלכלוך מתייבש על הנעליים וקשה יותר לניקוי. הנח את הנעל מתחת לזרם מים כדי לשחרר את הלכלוך והבוץ על הסוליה תוך כדי סטירה בסוליית הנעל. נסה לא להרטיב מים בחלק העליון והפנימי של הנעל.

 • אם אין לך זמן לנקות מיד את סוליות הנעליים או שזה קשה מדי בגלל שהבוץ הנדבק סמיך מדי, למשל, המתן לייבוש מלא של הבוץ. הקש על סוליות שתי הנעליים כדי להסיר בוץ יבש. בדרך כלל הבוץ ייפול בחתיכות קטנות. שיטה זו אינה משאירה שאריות של בוץ על הסוליה.

 • ברגע שהבוץ על הסוליות נעלם, אתה יכול לכבס את הנעליים. הפרד את המדרסים והשרוכים מגוף הנעל, אם אפשר שטפו את החלקים הללו במכונת הכביסה. שטפו את גוף הנעל תחת מים זורמים תוך כדי קרצוף עם מברשת. אפשר ללשון לבלוט החוצה בעת ייבוש אוויר.

גם לאחר כביסה, נעלי כדורגל שננעלו רטובות על מגרש בוצי עדיין עלולות לגרום לריח לא נעים. כדי למנוע זאת, השתמש בשיטות אלה.

 • נקו נעלי ספורט מיד לאחר הנעילה

 • יבש את הנעליים לחלוטין לאחר הניקוי

 • אל תשאיר גרביים מלוכלכים בנעליים שלך

 • הסר את הבוץ על סוליית נעלי הכדורגל לפני שטיפת גוף הנעל