כיצד לטפל בראשי חגורות, כפתורים ורוכסנים

מאמר זה מנחה אותך בשיטה ספציפית לניקוים
בין אם מדובר בכפתורי פליז, כפתורי פנינה אמיתיים, רוכסנים או אבזמי חגורה, מאמר זה מנחה אותך בשיטה ספציפית לניקוים.

כפתורים, רוכסנים ואבזמי חגורה עשויים להיראות טריוויאליים אך עלולים להינזק ולאבד את תפקידם אם לא מטפלים בהם. ראה כיצד לנקות אותו כאן.

מלבד פונקציה משלהם, אבזמי חגורות, כפתורים ורוכסנים מתפקדים גם כאביזרי אופנה. יש לטפל בחפצים אלו כראוי על מנת שלא ייפגעו ויראו מלוכלכים, במיוחד אלו העשויים מחומרים מיוחדים. בין אם מדובר בכפתורי פליז, כפתורי פנינה אמיתיים, רוכסנים או אבזמי חגורה, מאמר זה מנחה אותך בשיטה ספציפית לניקוים.

הכר את החומר של הכפתור לפני ניקויו מכיוון ששיטה לא נכונה תפגע בכפתור.

כיצד לנקות כפתורים

לפני ניקוי כפתורים, תחילה זהה את החומר. חומרים המשמשים לעתים קרובות לייצור כפתורים כוללים פלסטיק, פליז ופנינים. במידת האפשר, בדוק את השיטות הבאות על כפתורי עזר או על כפתורים המוסתרים מעט על הבגדים שלך.

ניקוי כפתורי פלסטיק

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?

את רוב כפתורי הפלסטיק ניתן לנקות עם מטלית לחה במי סבון חמימים. אם הכפתור מלוכלך מאוד, מרחו כמות קטנה של חומר ניקוי המכיל אתרוג על מטלית או צמר גפן כדי לנגב את פני הכפתור.

ניקוי כפתורי פליז

אופן ניקוי הכפתורים תלוי בחומר של הכפתורים המדוברים
אופן ניקוי הכפתורים תלוי בחומר של הכפתורים המדוברים.

ניקוי כפתורי פליז דורש טיפול נוסף כמו ניקוי חפצי פליז אחרים. עדיף לנגב אותו עם צמר גפן שהורטב בחומץ. אם שיטה זו אינה יעילה מספיק כדי להסיר לכלוך עיקש מכפתורי הפליז שלכם, השתמשו בתכשיר לניקוי תכשיטים שתוכלו להשיג בחנות תכשיטים. נגב כל שאריות ממוצר הניקוי מכיוון שתגובה ממושכת בין השניים עלולה לגרום נזק לחומר הכפתור.

ניקוי כפתורי פנינה

מכיוון שמדובר בחומר טבעי, יש לנקות פנינים בזהירות רבה יותר. לטעות קטנה יכולה להיות השפעה קטלנית על המראה והמבנה של הפנינה. השיטה הטובה והבטוחה ביותר לניקוי כפתורי פנינים היא פשוט לנגב אותם עם מטלית רכה. ללכלוך עיקש, השתמש במברשת שיניים ישנה שהורטבה בתמיסת סבון כלים נוזלית. אל תספוג או להבריש את כפתורי הפנינים שלך חזק מדי אם אתה לא רוצה שהם יאבדו את הברק.

כיצד לנקות את ראש החגורה

רוב אבזמי החגורה עשויים ממתכת זולה, כך שקל לנקות אותם רק עם ספוג ספוג במי סבון. ניתן להשתמש בלק מוכן על מגלשת חגורה עשויה פליז. כחלופה, השתמש ברוטב עגבניות. טפחו מעט קטשופ על מטלית רחצה כדי להבריק את ראש החגורה. שיטה זו אולי נשמעת מביכה, אבל קטשופ יכול לעזור להחזיר את הברק המתכתי של האבזם. שטפו את האבזם במי סבון ולאחר מכן במים נקיים כדי להסיר שאריות דביקות.

פליז מצופה לכה אתה יכול פשוט לשפשף עם מטלית נקייה. בינתיים, פליז שאינו מצופה בלכה דורש פוליש פליז מיוחד. פעל לפי כללי השימוש. מוצרי ליטוש פליז צריכים להיות משופשפים על משטח הפליז מספר פעמים עם סמרטוט. במידת הצורך, אז אתה יכול לשפשף אותו עם מטלית יבשה כדי לחזק את הברק.

כיצד לנקות רוכסן

הבעיה הנפוצה ביותר ברוכסנים היא האפשרות שהם נתקעים או מוך. בעיה זו נמנעת בקלות ונפתרת על ידי ניקוי קבוע. השתמש במברשת שיניים ישנה ספוגה בחומץ לבן כדי לקרצף את שיני הרוכסן. עשה זאת משני צידי הרוכסן. החומצה בחומץ תפרק כל לכלוך שחוסם את שביל הרוכסן.

  • אופן ניקוי הכפתורים תלוי בחומר של הכפתורים המדוברים

  • אתה יכול להשתמש במעט חומץ על גבעול כותנה לניקוי כפתורי פליז

  • השתמש במטלית רכה כדי לנקות כפתורי פנינה אמיתיים, אין להשרות או להבריש אותם