כיצד להרטיב את האוויר בחדר

כדי להרטיב את האוויר
כדי להרטיב את האוויר, הניחו מספר קערות מים בדירה, או רכשו אקווריום או מזרקה מקורה.

על מנת לנשום בקלות בחורף, וכדי לגרום לעור ולשיער לזרוח, לפעמים מספיק רק לספק רמה מספקת של לחות אוויר בדירה. איך? קרא את המאמר!

עם תחילת מזג האוויר הקר, הגיע הזמן לעונת החימום, כלומר האוויר בדירה הופך חם ויבש. בנוסף ליתרונות הברורים, הדבר עלול לגרום לאי נוחות רבה: מחסור בלחות באוויר עלול לגרום לעור ושיער יבשים, כאבי גרון, נזלת, עיניים דומעות, כאבי ראש והחמרת אסטמה. יתר על כן, אוויר יבש ישפיע לרעה על מצבם של רהיטי עץ ובעיקר על כלי נגינה.

מומלץ לשמור על לחות אוויר בטווח שבין 40 ל-60% (כדי למדוד אותה כדאי לרכוש מכשיר מיוחד - מד לחות). למד כיצד להשיג זאת במאמר זה.

כדי להרטיב את האוויר, הניחו מספר קערות מים בדירה, או רכשו אקווריום או מזרקה מקורה.

דרכים להרטיב את האוויר בדירה:

הדרך הנוחה ביותר לפתור את בעיית האוויר היבש היא רכישת מכשיר אדים מיוחד. בשוק של היום תמצאו מבחר רחב של מכשירי חשמל לכל טעם ותקציב.

דרכים להרטיב את האוויר בדירה
דרכים להרטיב את האוויר בדירה.

עם זאת, ישנן שיטות אחרות של לחות אוויר פנימי. הפשוטה שבהן היא קערת מים רגילה, אותה ניתן להניח על הרצפה, על אדן החלון או ישירות על הרדיאטור. כשהם מתחממים, המים יתאדו בהדרגה, ילטיבו את האוויר בחדר, וכל מה שצריך לעשות הוא לחדש את אספקתם מעת לעת. סוד קטן נוסף הוא להוסיף כמה טיפות שמן ארומטי למים, ומכשיר האדים הביתי שלך ישמש גם כריח.

אם אין לך מקום להציב קערות מים מסביב לדירה שלך, כסה את הסוללה במגבת רטובה. שיטה זו תספק אידוי רב של לחות, אך יש להקפיד לא להשאיר את המגבת ללא השגחה לאורך זמן, שכן היא עלולה להתלקח כשהיא יבשה לחלוטין.

ישנן חלופות פשוטות באופן מפתיע לשיטות הלחות שתוארו לעיל. לדוגמה, קערת מים מכוערת ניתן להחליף באקווריום או במזרקה קטנה מקורה, ובמקום להרטיב מגבת באופן קבוע, אתה יכול לתלות כביסה טרייה בחדר לייבוש.

צמחי בית גם עוזרים להרטיב את האוויר. לדוגמה, סייפרוס מסוגל לשחרר עד שלושה ליטר לחות ביום. ולבסוף, אל תזניחו את האוורור הרגיל - פתחו את החלון למשך 10-15 דקות 2-3 פעמים ביום ואולי בעיית האוויר היבש בבית לא תגע בכם כלל.

  • לשמור על הלחות בדירה בין 40 ל-60%.
  • לאחר הכביסה, תלו את הכביסה בחדר עם אוויר יבש לייבוש.
  • למרות הכפור, אוורר את החדר במשך 10-15 דקות 2-3 פעמים ביום.
מאמרים בנושאים דומים
  1. כיצד להסיר דבק מבגדים
  2. כיצד להסיר אבנית ואבנית
  3. איך מסירים עובש?
  4. כיצד להסיר כתמי זיעה?
  5. כיצד להסיר חלודה במטבח ובאמבטיה?
  6. כיצד להסיר סימני מסטיק מבגדים?