איך לנקות ספה: טיפים וטריקים

ספת עור או בד תהיה קלה לניקוי אם תפעל לפי 5 העצות האלה
ספת עור או בד תהיה קלה לניקוי אם תפעל לפי 5 העצות האלה.

ספת עור או בד תהיה קלה לניקוי אם תפעל לפי 5 העצות האלה. הם שומרים על הספה שלך נקייה ורעננה.

בין אם זה עור או בד, אתה יכול בקלות לנקות את הספה שלך: מאמר זה מספק חמישה טיפים וסודות שימושיים לשמירה על כל סוגי הרהיטים המרופדים נקיים ורעננים.

לפני שתתחיל לנקות את הספה שלך, חשוב לקרוא את הוראות היצרן בהוראות או בתוויות הטיפול. הם מכילים מידע וטיפים חשובים.

1) איך לנקות את הספה מלכלוך: שאבו תחילה

הסר את כל הכיסויים והסר כל חפץ מהספה שאולי היה מוסתר מאחורי המושב: ידיות, מטבעות, לוחות בקרה שנשכחו מזמן - מדהים מה תמצאו שם! כעת השתמשו בשואב אבק כדי להסיר את כל האבק ולכלוך השטח מהספה. השתמש באביזרים מיוחדים עבור שואב האבק כדי לחדור למפרקים. באופן אידיאלי, השתמש במברשת רכה כדי להיות עדין ככל האפשר עם הריפוד.

2) קרא את הוראות הטיפול בספה

רוב הספות מגיעות עם תג טיפול או תעודה עם הוראות ניקוי. קרא אותם בעיון: הם יגידו לך אילו מוצרי ניקוי לקנות וכיצד להשתמש בהם. אם לספה שלך יש כיסויים נשלפים, אתה יכול להסיר אותם ולכבס או לנקות יבש.

3) איך לנקות את הבד של הספה: הגדר את הכתמים לניקוי

אם אתה רק רוצה להסיר את הכתם מהספה המרופדת, ייתכן שלא תצטרך לשטוף אותה היטב. נסה להגביל את עצמך למים פושרים ונוזל כלים (כגון Vim Liquid Lemon) כדי לקרצף כתם קטן. הקפידו לבדוק תחילה את המוצר על אזור לא בולט של הספה כדי לוודא שהוא לא הורס את הבד. יש למרוח בעדינות עם מטלית נקייה ולחה. אין להרטיב את הספה יותר מדי או לשפשף את הכתם - עלול להיות קשה יותר להסיר את הכתם המשופשף. הסר את המוצר עם מטלית נקייה ולחה שניה והניח למטלית להתייבש.

4) טיפים לניקוי ספת בד
4) טיפים לניקוי ספת בד.

השתמש בסודה לשתייה כדי לרענן את הספה שלך, אך הקפד להבריש אותה לאחר מכן.

4) טיפים לניקוי ספת בד

אם לספה שלכם יש כיסויים ארוגים, ישנן מספר דרכים לנקות אותה (רק הקפידו לבדוק תחילה את המלצות היצרן). חומרי ניקוי ריפודים קל לקנות היום - השתמש בהם, תחילה עקוב אחר ההוראות על התווית, נסה על שטח קטן מהבד. במקרים מסוימים, ניקוי הספות בבית יעזור לך - זה נעשה עם שואב קיטור מיוחד. לאחר מכן, הניחו לספה להתייבש היטב לפני שתכסו אותה שוב בשמיכה.

5) איך לנקות ספת עור

ניקוי ספות עור שונה באופן משמעותי מניקוי ספות ארוגות, שכן עור ניזוק בקלות אם אתה משתמש יותר מדי מים או סבון. ראשית, שאבו בעדינות את ספת העור שלכם כולל כל המפרקים. אם יש עובש על הספה, יש לרסס עליה כמות קטנה של חומץ מעורבב במים ולנגב אותה במהירות.

הדבר העיקרי בעת ניקוי ספות עור הוא להשתמש במוצרים המיועדים במיוחד לכך. סבונים מיוחדים או חומרי ניקוי עור על בסיס שעווה לא יזיקו לספה שלך. הקפד לקרוא את ההוראות על התווית ולנסות את המוצר על אזור קטן ולא בולט. לאחר מריחת חומר ניקוי, נגב את השאריות עם מטלית. באופן כללי, במקרה של עור, הכלל הוא "פחות זה יותר".

חמשת העצות הפשוטות שלהלן יעזרו לך לנקות את הספה שלך ללא מאמץ עם כל סוג של ריפוד. עם ניקוי קבוע, הרהיט החיוני הזה יישאר רענן לאורך זמן ויקיריך ייהנו לשבת עליו.

  • שאבו את הספה בקביעות כדי למנוע אבק ולכלוך להצטבר.
  • אין להרטיב את החומר יותר מדי. זה חשוב במיוחד כאשר מטפלים בספת עור.
  • אם הכיסויים אינם ניתנים להסרה מהספה שלך, אתה יכול להשתמש בשירות ניקוי בקיטור. הקפד לבדוק את המלצות היצרן כדי לוודא ששיטה זו מתאימה עבור הבד שלך.