איך אני מנקה את המחשב והמקלדת?

איך אני מנקה את המחשב שלי
איך אני מנקה את המחשב שלי?

כיום, המחשב הוא החלון לעולם. למד כיצד להיפטר מטביעות אצבעות ולכלוך במקלדת ובמסך מבלי לפגוע במכשיר שלך.

עבור רבים מאיתנו, המחשב הוא סוג של בית שני וירטואלי. אנחנו מתקשרים איתו לעתים קרובות יותר מאשר עם חברים, בעולם הוירטואלי אנחנו עובדים, לומדים ונרגעים. כמו בית אמיתי, צריך לשמור עליו נקי ומסודר. לא מדובר על קבצים הממוינים בצורה מסודרת לתיקיות, אלא על צג נקי, מקלדת נטולת אבק ועכבר שעובד בצורה מושלמת.

כמו בניקיון הבית, חשובה כאן סדירות. נסו לנקות את הצג פעם בשבוע, את העכבר והמקלדת כל 3 חודשים ואת יחידת המערכת כל חצי שנה. אז בואו נתחיל!

צמידי אוזניים רגילים מעולים לניקוי הרווחים הצרים בין המקשים במקלדת. הרטיבו קלות ראש צמר גפן באלכוהול מחטא, אך הקפידו לסחוט את הנוזלים העודפים לפני תחילת העבודה. אל תשכח לנתק את המכשיר מהחשמל לפני תחילת הניקוי.

איך אני מנקה את המחשב שלי?

ניקוי המחשב שלך אינו קשה כמו שאתה עשוי לחשוב. נתחיל מהדבר הפשוט ביותר - המסך שלך. אלא אם כן אתה בלש, אתה לא צריך טביעות אצבע על המחשב שלך בכלל. כדי להיפטר מסימנים על המסך, נגבו אותו במגבונים מיוחדים, אותם ניתן למצוא בכל חנות מחשבים. מגבונים אלו ספוגים בתרכובת שלא תפגע במסך שלך. לעולם אל תנגב את הצג במגבוני אלכוהול! לכמה מסכי LCD יש ציפוי שלא יעמוד בהליך זה..

מוכן? כעת ניגש למשימה פשוטה נוספת - ניקוי העכבר.

איך אני מנקה את העכבר?

בניגוד למוניטור, ניגוב עכבר עם אלכוהול הוא לא רק אפשרי, אלא גם הכרחי. אם יש לך עכבר מכני, הקפד לנגב את הכדור והגלגלים בפנים. ניתן לפרק לחלוטין את העכבר האופטי ולנגב את המנגנונים. העיקר לזכור אחר כך איך להחזיר אותו למצבו המקורי. אל תשכח לנקות את המפתחות מאבק ולכלוך. ניתן פשוט לשטוף את משטח העכבר במי סבון ולאחר מכן לייבש.

עכשיו נעבור למשימות קשות יותר...

איך אני מנקה את החלק הפנימי של המחשב שלי?

איך אני מנקה את המקלדת שלי
איך אני מנקה את המקלדת שלי?

השלב הקשה ביותר של ניקוי מחשב קשור לזיהום של החלקים הפנימיים. תהליך הניקוי לא יגרום לבעיות רבות, אך היזהר - פתיחת מארז המחשב בעצמך, אתה מסתכן באובדן תעודת האחריות שלך. אנו ממליצים לקרוא בעיון את תנאי החוזה לפני תחילת ניקוי או תיקון ציוד בבית.

אם תחליט לנקות את החלקים הפנימיים של המחשב שלך בעצמך:

 • השתמש רק בפחית אוויר דחוס כדי להסיר אבק ולכלוך עדין
 • לעולם אל תכוון סילון אוויר דחוס לתוך מייבש שיער, מכיוון שאתה מסתכן בכיפוף הלהבים
 • ודא שהמכשיר שלך מנותק מחשמל לפני תחילת העבודה!

איך אני מנקה את המקלדת שלי?

ניקוי מקלדת המחשב בבית הוא קל, אך שים לב לאמצעי הזהירות בעת שימוש בחומרי ניקוי נוזליים מכיוון שהם עלולים לגרום נזק חמור למכשיר ולבטל את האחריות שלך. לפני הניקוי, הקפד לכבות את המחשב ולנתק את המקלדת.

 1. ראשית, הפוך את המקלדת והקש על החלק התחתון של המקלדת בעדינות אך בחוזקה. זה יעזור להסיר חלקיקים גדולים של לכלוך ופסולת קטנה.
 2. הפעל סילון אוויר דחוס על משטח המקלדת (ניתן לרכוש פחיות אוויר דחוס בכל חנות מיוחדת. זה גם יעזור להיפטר מאבק ולכלוך בין המקשים.
 3. אתה יכול להסיר את הלכלוך שנותר עם שואב אבק.
 4. השתמש בתמיסת מים וסבון עדינה כדי להסיר טביעות אצבע שמנוניות מהמקשים. היזהר, ריכוז גבוה מדי של התמיסה עלול לגרום נזק למכשיר.
 5. טבלו פיסת מטלית רכה בתמיסה שהתקבלה וסחוט אותה ביסודיות כדי לנגב בעדינות את פני המקלדת.
 6. המתן עד לייבוש מלא לפני השימוש במקלדת.

אז, המשימה הושלמה והבית הוירטואלי שלך נקי ומסודר שוב!

 • השתמש במגבונים מיוחדים ובחומרי ניקוי למסכים הזמינים בכל חנות מחשבים
 • מחפשים לנקות את המקלדת? ראשית, הפוך אותו כדי לרוקן פסולת קטנה ופירורים.
 • חשבו היטב וקראו היטב את תנאי החוזה לפני שאתם פותחים את המארז בעצמכם ומתחילים לנקות את החלקים הפנימיים של המחשב - אתם מסתכנים באובדן תעודת האחריות