הסר עובש שחור מסוכן לסביבה פנימית בריאה יותר

אוורור טוב וניקיון קבוע הם הטריקים הבסיסיים כדי למנוע עובש שחור בבית
אפס נזקי מים, אוורור טוב וניקיון קבוע הם הטריקים הבסיסיים כדי למנוע עובש שחור בבית.

קים נילסון מסבירה איך

גיליתי עובש שחור על הקיר. כן, לא ממש אני, אלא האומן ששלף את הטפט. אותו בעל מלאכה שהסיר מאוחר יותר את קיר הבטון, קרע את הרצפה ומצא נזק מים ישן ומרחיק לכת. נקודות שחורות הצטברו במושבות גדולות. בהקשר לנזקי המים שלי קראתי רבות על עובש שחור, רעלים הנישאים באוויר, סיכון לאלרגיות ומחלות קשות. אין קריאה נעימה, בדיוק. אפס נזקי מים, אוורור טוב וניקיון קבוע הם הטריקים הבסיסיים כדי למנוע עובש שחור בבית. קרא את הטיפים שלי והתחל במלחמה נגד הנקודות השחורות.

עובש שחור עלול לגרום לאלרגיות ולבעיות נשימה. אם יש לך בעיות גדולות עם עובש שחור בבית, עליך לפנות לעזרה של מומחה לניקוי. עבור נגיעות עובש קלות, ישנם מוצרים וטריקים רבים לשימוש בעצמך.

1. הסר עובש שחור בחדרי אמבטיה

עובש שחור משגשג היטב בחללים לחים, אבל עם העצות הפשוטות האלה יהיה קשה לנבגי העובש לנבוט בשקט ובשלווה.

  1. ערבבו חלקים שווים של חומץ ומים בבקבוק ספריי, קבעו את הבקבוק בחדר האמבטיה והפכו לשגרה להתיז משטחים לא נקבוביים כמו אריחים וזכוכית. נגב יבש עם מטלית נקייה.
  2. אם גיליתם כתמי עובש גלויים, תוכלו לנסות לערבב מים וחומרי ניקוי נוזליים ולהשתמש בתערובת כדי לקרצף את המשטחים עם מטלית או ספוג.
  3. שטפו את וילון המקלחת שלכם לפי הוראות הכביסה והתיזו במי מלח לאחר הכביסה. מי המלח שומרים על התבנית במרחק.
  4. אם יש לכם רצפות אריחים בחדר האמבטיה, תוכלו לתת לו הרבה חומצת לימון ומים. ערבבו כ-2 ד"ל חומצת לימון עם 15 ליטר מים חמימים, השתמשו במגב ונקו בזהירות יתרה בפינות ובפינות שבהן העובש רוצה להסתתר. כאשר נותנים לחומצת הלימון לפעול לזמן מה, היא מפרקת לכלוך, סיד ועובש שחור. לאחר מכן שטפו את הרצפה היטב, מספר פעמים, כך שתיפטרו גם מהמים המלוכלכים וגם מהחומצה הלימון.

2. מסירים עובש שחור במטבח

סיד ועובש שחור
כאשר נותנים לחומצת הלימון לפעול לזמן מה, היא מפרקת לכלוך, סיד ועובש שחור.

כמובן שטיפים לאמבטיה עובדים גם במטבח, אבל הנה עוד שלושה טריקים למלחמה בעובש:

  1. לתוך המזווה וקדימה עם ביקרבונט. מערבבים שלושה חלקים ביקרבונט עם מעט מים ומורחים את הפסטה על תבניות דביקות. משאירים לזמן מה, משפשפים, שוטפים במים ומייבשים.
  2. אם ביקרבונט לא עוזר, למשל נגד עובש שחור בחיבורי אריחים, אפשר לקנות מי חמצן בבית המרקחת (3%) ולצקת לבקבוק ספריי. מרססים על המפרקים, משאירים למשך רבע שעה ומקרצפים עם מברשת שיניים. לשטוף ולייבש יבש ולהיפרד מנקודות שחורות.
  3. התענגו על אשכולית ושמרו כל גרעין בודד - או קנו תמצית זרעי אשכוליות בחנות הטבע שלכם. מערבבים 20 טיפות תמצית עם כ-2 ד"ל מים ומרססים על משטחים עובשים. נגב יבש עם מטלית רכה.

3. מסירים עובש מטקסטיל

שטיח, בד או וילון עבשים מאוד יכולים להיות קשים לניקוי. עם זאת, עבור טקסטיל עם נגיעות עובש קלה, יש תקווה.

  1. שטיח עובש הכי קל לנקות בחוץ - השמש עושה חצי מהעבודה. הוציאו את השטיח, הניחו אותו הפוך והשתמשו בספריי מי חמצן שלמעלה. השילוב של אור השמש ומי חמצן הורג נבגי עובש שתפסו אחיזה בבד.
  2. מתגעגעים לגינה ולשמש המחממת? אתה לא לבד. פזרו את הטקסטיל העובש שלכם על הרצפה, פזרו הרבה ביקרבונט על נקודות התבנית והניחו לזה לעבוד לפחות 20 דקות, רצוי הרבה יותר. לאחר מכן שאבו ביסודיות, רצוי בעוצמה מקסימלית.