הפוך למומחה בשטיפת רימטה - בעצמך ובמכונה

כאן תמצאו טיפים לניקוי ושטיפת שטיחים במכונת הכביסה
כאן תמצאו טיפים לניקוי ושטיפת שטיחים במכונת הכביסה.

שטיפת שטיח ריה לא חייבת להיות קשה. כאן תמצאו טיפים לניקוי ושטיפת שטיחים במכונת הכביסה. לחץ על לעוד!

איך לטפל בשטיח שלך:

 • שטיחים אוספים הרבה לכלוך ואבק. לכן, שאבו אותם באופן קבוע, רצוי מדי שבוע.
 • חלק מהשטיחים ניתנים לכביסה במכונה, אך לפני שתעשה זאת, בדוק היטב את מטלית הכביסה.
 • אם יש לכם כתמים על שטיח עדין או עדין במיוחד, כדאי להיזהר. השתמש בתערובת תוצרת בית עם מרכיבים טבעיים או שלח את השטיח לניקוי יבש.
לרוב זה מצוין לנקות שטיח ריה או לשטוף שטיח פרסי עם טריקים פשוטים ומוכחים של עקרת בית. טריק אחד הוא לערבב מים חמימים, מעט חומץ וכמה טיפות חומר ניקוי. רק זכרו לבדוק את התערובת על חלק בלתי נראה של השטיח לפני שאתם מתחילים לטפל בכתם.

יש שטיחים מכל הסוגים, וחלקם שבירים הרבה יותר מאחרים. אבל כל השטיחים דורשים ניקוי קבוע כדי לשמור אותם טריים ומסודרים. האם אתה צריך לשטוף שטיח ריה, או אולי גרסה פרסית נחמדה? במדריך זה תמצאו טיפים טובים לא משנה איזה סוג שטיח יש לכם בבית.

האם אתה צריך חומרי ניקוי מיוחדים?

עבור כביסה ותחזוקה יומיומית, אין צורך בדרך כלל בחומרי ניקוי מיוחדים. עם זאת, אם יש כתמים קשים יותר או שטיח עדין במיוחד, אולי כדאי לנסות חומר ניקוי המיועד במיוחד לשטיחים. בקר בחנות הניקוי היבש או הצבע הקרובה אלייך בה נמכרים מוצרי ניקוי מיוחדים יותר.

לשטוף רימטה עם חומר ניקוי תוצרת בית

כך מצליחים לכבס שטיחים במכונת הכביסה
כך מצליחים לכבס שטיחים במכונת הכביסה.

עבור שטיחים רגילים רבים, זה עובד נהדר עם חומר ניקוי תוצרת בית. תערובת של מים חמימים, מעט חומץ ומעט חומר ניקוי פועלת היטב ומשחררת בקלות כתמים קשים רבים. רק הקפידו לא להשתמש ביותר חומרים מהנדרש, הכתם לא ייעלם ביתר קלות כי אתם מרטיבים את השטיח.

איך מנקים שטיח ריה לשימוש יומיומי?

כאשר אתה צריך לטפל בשטיח ריה שלך על בסיס יומיומי, שואב אבק טוב הוא לעזר רב. להלן מספר טיפים כיצד לתחזק את השטיח בצורה הטובה ביותר:

 1. התחל בהפיכת השטיח וניעור הלכלוך הגרוע ביותר. לאחר מכן שאבו את החלק האחורי של השטיח.
 2. סובבו את השטיח ימינה שוב ושאבו את החלק העליון, היזהר במיוחד בעת שאיבת אבק לאורך הקצוות אם לשטיח יש ריסים.
 3. בעת שאיבת האבק השתמשו במברשת נוקשה כדי להסיר שיער גלוי שהשואב לא קם, שלב זה חשוב במיוחד לבעלי כלבים או חתולים.
 4. סיים על ידי ריפוף של הריסים כדי שהם ייראו טוב שוב.

סוגי מזון אלה ניתנים לכביסה במכונה

במקרים רבים ניתן לכבס שטיחים במכונת הכביסה, אך לא כל השטיחים יכולים לעמוד בכך וגם לא כל המכונות מתאימות לכך. הדבר הראשון שאתה צריך לבדוק הוא חוט הכביסה עבור השטיח שלך. ככלל, שטיחים ארוגים וקלועים הם עמידים יותר, בעוד שחומרים וטכניקות אחרים בדרך כלל אינם עומדים בכביסה במכונה.

כך מצליחים לכבס שטיחים במכונת הכביסה

אם יש לך שטיח שאתה מפחד ממנו במיוחד, אתה יכול לשים אותו בכיסוי פוך ישן כדי להגן עליו. המשמעות היא שהשטיח אינו בא במגע ישיר עם תוף הכביסה, מה שמפחית את הסיכון לנזק. לפני שטיפת השטיח שלך, ודא שמכונת הכביסה יכולה גם לבצע שטיפת שטיח. חלק מהשטיחים גדולים מדי או כבדים מדי למכונת הכביסה. קרא את הוראות ההפעלה כדי לראות מה חל על המכשיר שלך.

שטיחים מזרחיים ועדינים במיוחד - איך לכבס שטיח פרסי?

ודאו שמכונת הכביסה יכולה גם לבצע שטיפת שטיח
לפני שטיפת השטיח, ודאו שמכונת הכביסה יכולה גם לבצע שטיפת שטיח.

זה יכול להיראות קצת מפחיד לנקות שטיח פרסי כי לא פעם אמרו לנו כמה הם נחמדים ועדינים. אבל גם שטיחים מזרחיים כאלה ואחרים צריך לנקות. כפי שבטח ניחשתם, יש לטפל בזהירות רבה יותר בשטיחים מסוג זה. שימו לב במיוחד באילו חומרי ניקוי אתם משתמשים, קל להרוס אותם. אם אינך בטוח במה אתה יכול להשתמש עבור כספים על השטיח הספציפי שלך, עליך להתייעץ עם מומחה. להלן טיפים נוספים כיצד לטפל בשטיחים העדינים יותר שלך:

 1. אם אתם מתכוונים לשאוב את השטיח, תוכלו קודם כל להניח בד אוורירי מעל השטיח. למשל, ציפית או סדין.
 2. לאחר מכן משתמשים בשואב האבק ישירות על הסדינים ובדרך זו שואבים לכלוך דרך הבד. השטיח הופך רך יותר בשיטה זו מבלי שייפגע מהשאיבה.
 3. לכתמים קשים על שטיחים עדינים, עדיף להשתמש בחומרים טבעיים. תערובת של מים חמים, חומץ ודטרגנט פועלת כחומר ניקוי טוב.
 4. אם השטיח שלך מריח קצת רע או, למשל, יש לו ריח טבק בולט, אתה יכול לשפוך מעט טלק או אבקת תינוקות. תנו לאבקה לעבוד לילה שלם כדי שתספיק לספוג את הריחות. למחרת בבוקר, פשוט שאבו את האבקה ותיהנו מכך שהריח נעלם.

כל כך הרבה פעמים אתה צריך לשטוף את שטיח הריה

שטיח שמשתמשים בו הרבה, לא משנה מאיזה סוג, יש לנקות בערך פעם בשבוע. שמירה על השטיח לעתים קרובות כל כך חשובה במיוחד אם יש לך חיות מחמד. אם, לעומת זאת, מדובר בשטיח קצת מרוחק ולא חשוף לבלאי רב, מספיק לנקות אותו כל שבועיים.

תמיד יש לטפל בכתמים בהקדם האפשרי כדי שלא ישקעו. אם כתם מתייבש, יכול להיות כמעט בלתי אפשרי להסירו. אז מהרו והתחילו לטפל מיד, במיוחד כשמדובר בשטיחים עדינים שאינם עומדים בשיטות ניקוי קשות. שיטות ניקוי נוספות לשטיחים ניתן למצוא כאן.