איך לנקות את השטיחים שלך כמו שצריך

לדעת כיצד לנקות שטיחים דקורטיביים היא חיונית אם אתה רוצה לשמור אותם נקיים ורעננים
לדעת כיצד לנקות שטיחים דקורטיביים היא חיונית אם אתה רוצה לשמור אותם נקיים ורעננים.

שטיחים דקורטיביים הם לרוב דקים יותר משטיחים ודורשים שיטות ניקוי שונות. לחץ כאן כדי ללמוד עוד על איך לנקות שטיחים!

טעות נפוצה שהרבה בעלים עושים היא טיפול בשטיחים ארוגים או בעבודת יד יקרים כמו שטיחים רגילים, כלומר: שאיבת אבק שלהם למעלה ולמטה ושימוש בחומרי ניקוי רגילים בחנויות כדי להתמודד עם כתמים ולכלוך עיקש. בעוד שטיחים קונבנציונליים הם לרוב עמידים יותר ומתוכננים במיוחד כדי לעמוד בפני ההמונים, שטיחים דקורטיביים נוטים להיות הרבה יותר עדינים ומיועדים לשימוש נוי. לדעת כיצד לנקות שטיחים דקורטיביים היא חיונית אם אתה רוצה לשמור אותם נקיים ורעננים.

אם מופיע כתם על השטיח הדקורטיבי שלכם, אל תמהרו לחנות לניקוי שטיחים. במקום זאת, יש ללוש במהירות תרופה ביתית עם מים חמימים, מעט חומץ לבן וקורט אבקת כביסה כדי להסיר את הכתם במהירות האפשרית. אל תשכח לבדוק את המוצר המתקבל על שטח פנים קטן.
לפי איזו תכונה מבדלת אתה מבין שהמשטח במטבח או בחדר האמבטיה עבר חיטוי מספיק יסודי?

האם אתה צריך מנקה שטיחים?

לניקוי ותחזוקה יומיומית של שטיחים דקורטיביים, לא כל כך חשוב להחזיק במוצר מיוחד. עם זאת, כדי להסיר כתמים ולכלוך, ייתכן שתצטרכו לשקול רכישת חומר ניקוי מיוחד או מוצר המתאים לטיפול בבדים עדינים. כמו כן, במאבק נגד כתמים, אתה יכול לפנות למתכונים עממיים. תערובת של מים חמימים, מעט חומץ לבן וקורט חומר ניקוי כביסה היא אידיאלית, אבל השתמש בה כמה שפחות כי אתה לא רוצה שהשטיח הדקורטיבי שלך ירטב.

שהם הרבה יותר פגיעים משטיחים רגילים
כך מנקים שטיחים דקורטיביים, שהם הרבה יותר פגיעים משטיחים רגילים.

כל מה שאתה צריך כדי לנקות את השטיח הדקורטיבי שלך על בסיס יומי הוא שואב אבק איכותי ומברשת זיפים בינוניים. הנה איך לנקות כראוי את השטיח הדקורטיבי שלך:

 1. ראשית, הפוך את דוגמת השטיח כלפי מטה. שואב מבפנים החוצה, פילינג לכלוך תוך כדי תנועה.
 2. הפוך את השטיח לאחור, צד הדוגמה כלפי מעלה ושאב אבק, הימנעות מברשות אם זמינות.
 3. רפרף את המברשות בידיים שלך, מכיוון שהן עלולות להתקמט כאשר נשאבות לתוך השואב.
 4. לאחר שאיבת האבק, אחוז במברשת כדי להסיר שיער ואבק שאולי נשארו על השטיח. זה נכון במיוחד לגבי בתים בהם חיים חתולים וכלבים.

האם מכונות כביסה מתאימות לניקוי שטיחים דקורטיביים?

בדוק תמיד את התווית על השטיח הדקורטיבי שלך לפני הכנסתו למכונת הכביסה. חומרים מסוימים ניתנים לשטיפה בעוד שאחרים לא. באופן כללי, שטיחים ארוגים וארוגים עמידים מספיק כדי לעמוד בכביסה יסודית, בעוד שחומרים אחרים לרוב עדינים מדי. אפילו שטיחים ארוגים מוגנים טוב יותר בעת הכביסה על ידי הנחתם בציפית או שק כביסה מכותנה. כך, חומר השטיח לא יהיה במגע ישיר עם התוף והסיכון לנזק מצטמצם.

איך מתמודדים עם ניקוי שטיחים עדינים ומזרחיים?

כשזה מגיע לניקוי שטיחים מזרחיים וקניית מוצרי ניקוי לחומרים עדינים אחרים, צריך קצת יותר זמן ומאמץ כדי להימנע מפגיעה בבד ובסיבים של היצירה היקרה שלך. הנה איך לנקות שטיחים דקורטיביים, שהם הרבה יותר פגיעים משטיחים רגילים:

 • לטיפול יומיומי, הנח כל בד קל משקל, כגון ציפית כותנה או ניילון, מעל השטיח הדקורטיבי שלך.
 • שאבו את השטיח הדקורטיבי שלך דרך שכבת ההגנה הזו. יש לסנן ולשאוב הלכלוך החוצה דרך הבד, ולערער את סיבי השטיח הדקורטיבי מבלי להיפגע ממגע ישיר עם היניקה.
 • עבור כתמים וכתמים בוהקים, השתמש במוצר עדין, תוצרת בית, טבעי. חומר הניקוי שהוזכר לעיל - חומץ, אבקה ומים חמימים - אידיאלי לניקוי שטיחים מזרחיים.
 • כדי להיפטר מריחות חיית המחמד והריח האובססיבי של הטבק, פזרו על השטיח הדקורטיבי אבקת תינוקות או טלק. השאירו את האבקה למשך הלילה כדי שתספוג ריחות לא נעימים, ובבוקר פשוט שאבו את השטיח.

באיזו תדירות יש לנקות שטיחים דקורטיביים?

ניקוי שטיחים דקורטיביים צריך להיכלל בניקיון הבית השבועי שלך. הדבר נכון במיוחד לגבי בתים בהם מתגוררות חיות מחמד, וכן בשטיחים דקורטיביים, בהם נעשה שימוש לעיתים קרובות ודורשים תשומת לב מדי שבוע. אבל שטיחים דקורטיביים, שבהם נעשה שימוש לעתים רחוקות, ניתן לשאוב פעם בשבועיים. לגבי הכתמים, עדיף לא לדחות את הניקוי שלהם. תמיד קל יותר להסיר כתמים כשהם עדיין טריים מאשר כשהם התייבשו ונאכלו במשטח. זכור לנקות היטב ולהשתמש בשטיחים שלך לסירוגין כל 6 חודשים כדי לשמור על מראה רענן וחדשני.

 • שאבו את השטיחים הדקורטיביים שלכם מדי שבוע.
 • כמה שטיחים דקורטיביים קטנים ניתן לכבס במכונה. בדוק את הוראות הטיפול על השטיח שלך.
 • השתמש בתרופה ביתית עדינה וטבעית לכתמים על שטיחים עדינים או מזרחיים.