טיפול בפרקט עם תרופות ביתיות טבעיות

האם אתה מחפש תרופות ביתיות טבעיות אלטרנטיביות שתוכל להשתמש בהן כדי לשמור על רצפת הפרקט שלך
האם אתה מחפש תרופות ביתיות טבעיות אלטרנטיביות שתוכל להשתמש בהן כדי לשמור על רצפת הפרקט שלך?

כך תדאגו לרצפת הפרקט שלכם בצורה טבעית.

רצפת פרקט היא הברק של דירה. הוא משדר נעימות ונוחות בו זמנית, מתאים כמעט לכל רהיט וקל יחסית לטפל בו. אם שואבים אבק באופן קבוע ומנגבים את הרצפה במטלית לחה, הניקוי הבסיסי מתבצע כמעט. אבל מה לגבי מוצרי הטיפוח הנכונים? ניתן להשיג בחנויות חומרי ניקוי מיוחדים, יקרים לרוב, לפרקטים. האם אתה מחפש תרופות ביתיות טבעיות אלטרנטיביות שבהן תוכל להשתמש כדי לשמור על רצפת הפרקט שלך? צוות גוגל הסתכל מסביב וגילה טיפים שהסבתות שלנו (ובתקווה גם הסבים) כבר ידעו על תחזוקת פרקט.

היזהר בעת שימוש במטליות מיקרופייבר. אם אלה לא תוכננו במיוחד לטיפול ברצפות עץ ופרקט, אז עדיף להשתמש בבד כותנה רך. מטליות מיקרופייבר יכולות להשאיר שריטות קלות על הפרקט.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

1. טיפול בפרקט עם תה שחור

תה שחור, כפי שכבר ידעו סבא וסבתא שלנו, לא מתאים רק לניקוי חלונות ללא פסים. תה שחור יכול לשמש גם לטיפול ברצפות עץ - לא משנה אם רצפת הפרקט שלך משומנת, מרופדת בשעווה או לכה. התה מרענן את צבע העץ, מבטיח ברק טבעי ויכול ליצור כתמים קטנים ובהירים, למשל ב'. כתמי מים מפצים. אם תפנקו את רצפת הפרקט שלכם בתרופת תה כל שלושה חודשים, היא תיראה מטופחת ויפה לאורך זמן.

זהירות נדרשת רק עם רצפות פרקט בהירות מאוד: אם אתה משתמש בתה בצורה מרוכזת מאוד, זה יכול להכהות את העץ. לכן תמיד יש לבדוק קודם במקום פחות גלוי.

מה אתה צריך:

- שקיות תה שחורות

- גביע

- דלי לסמרטוט

- מגב עם חיבור כותנה רך

ככה עושים את זה:

לחלוט כוס תה שחור חזק ולשים אותו בדלי המגב. תלוי עד כמה כהה העץ של רצפת הפרקט שלך, כעת עליך לדלל את התה במים חמימים. תחילה בדוק את היישום על שטח קטן גלוי לפני שאתה מנגב את כל הרצפה שלך עם תערובת מי התה. לשם כך, סחט את המגב או המטלית כך שיהיו רק מעט לחים. לפני ניקוי הרצפה יש כמובן לנקות יבש, רצוי עם שואב אבק.

2. טיפול בפרקט עם שמן צמחי טבעי

רצפות עץ אוהבות שמנים צמחיים טבעיים, כגון שמן פשתן או שמן זית. עם עץ כהה, שמן פשתן עדיף, בעוד ששמן זית משתלב היטב עם סוגי עצים בהירים יותר. לניקוי הרצפה בנוסף לתחזוקה, ניתן להוסיף מעט חומץ לתערובת הניקוי. אך שימו לב: חומץ הוא תרופה ביתית מצוינת לניקוי וחיטוי, אך בצורה מרוכזת הוא עלול לתקוף את העץ ואף לגרום לדהייתו. לכן, בשום פנים ואופן אסור להשתמש יותר מדי ממנו.

מה אתה צריך: -

- 1 כוס שמן צמחי (שמן פשתן או שמן זית)

- 0.5 כוס חומץ ביתי (ללא תמצית חומץ)

טיפול בפרקט עם שמן צמחי טבעי
טיפול בפרקט עם שמן צמחי טבעי.

- דלי לסמרטוט

- 10 ליטר מים חמים

- כף גדולה או מקל לערבול

- מגב עם חיבור כותנה

ככה עושים את זה:

ראשית, הכניסו את השמן הצמחי והחומץ לדלי הניקוי וערבבו את הנוזלים יחד. לאחר מכן ממלאים את הדלי במים פושרים ומערבבים היטב. שמן ומים לא יתחברו למעשה והשמן היה צף על גבי המים. עם זאת, החומץ פועל כחומר מתחלב וזה יוצר תערובת שמן-חומץ-מים איתה תוכלו כעת לנגב את הרצפה שלכם עם מגב לח לאחר שניקיתם את הרצפה יבשה עם שואב אבק או מטאטא. גם כאן מומלץ לבדוק תחילה את התרופה הביתית על אזור לא מאוד גלוי.

3. בהחלט כדאי לקחת זאת בחשבון בטיפול בפרקט

- השתמש במטאטא רך או בשואב אבק עם חיבור לפרקט או חיבור זיפים. השתמש בו כדי באופן קבוע (לפחות פעם בשבוע) להסיר אבק ולכלוך רופפים על ידי טאטוא ו/או שאיבת אבק.

- נגב תמיד עם מטלית לחה, כלומר המטלית או המגב עשויים להיות לחים מעט בלבד. בכל מקרה, הימנעו מניגוב רצפת הפרקט שלכם במים. זה עלול לגרום לעץ להתנפח.

- לעולם אל תניח שתייה חמה ישירות על רצפת הפרקט.

- הסר כתמי מים, למשל ב. קצוות זכוכית, מיד. הם יכולים להשאיר כתמים לצמיתות.

- רצפות פרקט משומן ושעווה יש לשמן מחדש באופן קבוע או לשעווה מחדש (בערך כל 6 חודשים).