איך ללטש אגט בצורה הנכונה

הדרך הטובה ביותר ללטש אבני טבעות והדרך הטובה ביותר לאחסן את האגט שלך היא להפריד אותה במספר קופסאות או שקיות
הדרך הטובה ביותר ללטש אבני טבעות והדרך הטובה ביותר לאחסן את האגט שלך היא להפריד אותה במספר קופסאות או שקיות אחסון.

טבעת אגת יכולה להיות סימן ההיכר של הסגנון שלך. איך מטפלים בו כך שהוא יזרח בבהירות כמו החיוך שלך? קרא את המאמר הזה.

טבעות אגת נוטות להתלכלך בקלות. אם לובשים אותו מדי יום, אבק מתאסף בנקיקים בין האגת לטבעת. בנוסף לאבק, משקעי זיעה ולחות אוויר משאירים שכבה על האגת כך שהיא תיראה עמומה. איך להבריק אבן טבעת לא ניתן להפריד מתהליך הניקוי והשטיפה שלה בצורה נכונה כדי לא לפגוע במראה האבן.

בניגוד לאבני חן - כמו יהלומים, אבני אודם וספיר - שנוצרות על ידי התגבשות של מינרל בודד, אגת היא בעצם סלע רגיל, לא גביש טהור. על ידי הכרת התהליך בו נוצרות אבנים, תוכלו להבין את טיבם של סלעים אשר חודרים בקלות רבה יותר על ידי מים מאשר גבישים, כך שתוכלו להבין כיצד ללטש את הטבעת שלכם.

אחת הדרכים לטפל באגת כך שהיא תהיה מבריקה היא להבטיח שהאבן לא תהיה שקופה. אגת שקוף נוטה להיות קשיח יותר ולכן בטוח יותר לשטוף בתמיסת סבון כלים נוזלי עדין, כגון Sunlight. בעוד שהאגט אינו שקוף מספיק כדי לנגב אותו עם רקמה רטובה נטולת ריח.
איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?

איך לטפל באגת כך שהיא תהיה מבריקה

הדרך להפוך אגט מבריק היא לדעת שאגת שקוף - כמו קצת באקן, אמטיסט, אודם, טופז, כלקדוני, נהר דארה, לבנדר - בטוח יותר לשטוף במים מכיוון שהוא צפוף יותר. בינתיים, אגת אטומה - כגון אוניקס, קלימאיה (אופל), טורקיז, נמר, ירקן - נקבובי יותר ולכן רגיש יותר למים.

כיצד לנקות אגט שקוף:

 1. אם אתה שוטף את האגת שלך בתוך או ליד כיור, הקפד לכסות או להתקין מסנן ניקוז כדי למנוע את נפילת האגת שלך לתוכו.
 2. סבון כלים יכול לשמש כדרך לנקות אגת. ממיסים כפית של סבון כלים נוזלי עדין , כגון אור השמש, בקערה קטנה של מים רגילים. לא כל אגת עמיד בפני מים חמים, ולכן בטוח יותר להשתמש במים רגילים.
 3. מכניסים את האגת לתמיסה ומשרים לכל היותר 3 דקות.
 4. הישאר בתמיסת הסבון. מברשת שיניים בעלת זיפים רכים יכולה לשמש כדרך לשפשף אגת כך שהיא מבריקה. השתמש במברשת שיניים רכה זו כדי לקרצף את האגת ולהסיר אבק בנקיקים הצרים שמאחוריה.
 5. הסר את האגת ושטוף במים נקיים.
 6. נגב את האגת עם מטלית מיקרופייבר כדי לספוג את כל המים שנותרו. הדרך ליצור אבן טבעת מבריקה היא לאוורר אותה כדי לייבש אותה.

כיצד לנקות אגת אטומה:

 1. הדרך הנכונה לנקות אגט אטום היא לא לשטוף אותו, שלא לדבר על השרייתו. הסיבה לכך היא שמים או סבון מסתכנים בהסתננות דרך הנקבוביות ושינוי צבע מסוג זה של אגט אטום.
 2. ניתן להשתמש במגבונים לחים כדרך להפוך את טבעת האבן למבריקה. השתמש במטלית רטובה ללא ריח או במטלית מיקרופייבר לחה כדי לנגב את האגת.
 3. החריצים מאחורי האגת אוגרים לעתים קרובות אבק. איך לשפשף אגת כדי שיהיה מבריק זה להשתמש במברשת שיניים רכה עם זיפים שהורטבה. נער את מברשת השיניים לפני שתשפשף אותה על האגת.
 4. נגב מחדש את כל פני השטח של האגת כמו השלב השני.
 5. יבש עם מטלית מיקרופייבר יבשה ולאחר מכן יבש באוויר.

איך לשפשף טבעות אבן

הדרך ליצור אבן טבעת מבריקה היא לאוורר אותה כדי לייבש אותה
הדרך ליצור אבן טבעת מבריקה היא לאוורר אותה כדי לייבש אותה.

כשאתה שוטף או מנקה את האגט שלך בשיטות שלמעלה, אתה בעצם מקרצף אותו בו זמנית, דרך לגרום לטבעת להבריקה. אם יש לך יותר זמן להבריק אותו, אחד מהיריעות הבאות יכול לשמש כדרך לקרצוף אבן הטבעת:

 • עלי בננה מיובשים
 • חומרי עור, כגון חגורות עור, נעלי עור ותיקי עור
 • נייר אלומיניום
 • נייר זכוכית החלק ביותר

שימו לב כיצד לשפשף נכון את אבן הטבעת. שפשפו את האגת על הסדין לבחירתכם בתנועה שמאלה-ימינה, לא מעגלית או אקראית. אם אתם בספק ואינכם רוצים לשרוט את האגט שלכם, סמכו על שירותיו של פוליש אגט שיודע יותר כיצד להכין אבן טבעת מבריקה מבלי לשרוט או להפחית את הברק שלה.

כיצד לטפל באגת: הנחיות אחסון ושימוש

בנוסף לאופן להבריק אגט, עליכם לשים לב גם לאופן הטיפול באגט על ידי הקשבה להנחיות האחסון והשימוש הבאות. הנחיות אחסון ושימוש אלו חלות על שתי קבוצות האגת כך שהאגט האהוב עליך לא יישחק ולא יאבד את הברק שלו.

1. טינגקט קשיות סלע

אגת טבעית היא קשה אך רמת הקשיות משתנה. יהלום היא אבן יקרה ברמת הקשיות הגבוהה ביותר. אבני אודם וספיר הן גם אבנים יקרות בעלות רמות קשיות גבוהות, ואחריהן אבני אמרלד, טופז ואקוומרין שהקשיחות נמוכה יותר. עליך לשקול את רמות הקשיות השונות הללו לאחסון האגת שלך. אחסון כל האבנים היקרות באותו מקום יגרום לאבן הקשיות הגבוהה לשרוט את האבן בעלת הקשיות הנמוכה יותר. הדרך הטובה ביותר ללטש אבני טבעות והדרך הטובה ביותר לאחסן את האגט שלך היא להפריד אותה במספר קופסאות או שקיות אחסון. קופסת האחסון או התיק האידיאליים הם כאלה שיש להם ריפוד מבד רך מבפנים, כדי למנוע מהאבן להישרט.

2. חשיפה לחום ואור שמש

כיצד לטפל באגת הוא להימנע מחום קיצוני וחשיפה ישירה לאור השמש. אור שמש ישיר יכול להשפיע על צבע ומצב האגת. צבע האגת יכול לדהות. עדיף לאחסן אגת במקום מוצל. אחסון אגט במקום חם גורם לאגט להתייבש מכיוון שהלחות פוחתת. חום קיצוני יכול אפילו לפצח סוגים מסוימים של אגת.

3. שמרו על אגת ממוצרים כימיים

יש להרחיק מוצרים המכילים כימיקלים כגון מוצרי קוסמטיקה, בושם או ספריי לשיער מאגת. תכולת הכימיקלים לאורך זמן עלולה לפגוע במצב האגת. כמו כן, אם אתם רוצים לשחות בבריכה, ודאו שאתם מורידים את האגת שאתם לובשים כי הכלור במי בריכת השחייה עלול לפגוע ביופייה של האגת. הסרת טבעות אגת לפני ביצוע כל עבודה הכוללת כימיקלים ולפני כניסה לסאונה או לחדר אדים - היא גם דרך להפוך את האגט מבריק, לנצח.

אחת הדרכים לטפל באגת כך שהיא תהיה מבריקה היא להבטיח שהאבן לא תהיה שקופה
אחת הדרכים לטפל באגת כך שהיא תהיה מבריקה היא להבטיח שהאבן לא תהיה שקופה.

כיצד לנקות אגת אטומה:

 1. לא מומלץ לשטוף, שלא לדבר על להשרות את סוגי האגט האטום, כי מים או סבון עלולים לחלחל דרך הנקבוביות ולשנות את הצבע.
 2. השתמש במטלית רטובה ללא ריח או במטלית מיקרופייבר לחה כדי לנגב את האגת.
 3. כדי להגיע לאבק בנקיקים שמאחורי האגת, השתמשו במברשת שיניים בעלת זיפים רכים שנרטבה. נער את מברשת השיניים לפני שתשפשף אותה על האגת.
 4. נגב מחדש את כל פני השטח של האגת כמו בשלב 2.
 5. יבש עם מטלית מיקרופייבר יבשה ולאחר מכן יבש באוויר.

בנוסף לאופן ליטוש אגת, צריך לשים לב גם לדברים הבאים החלים על שתי קבוצות האגת כדי שלא יישחק ולא יאבד את הברק שלו:

 • לא מומלץ לייבש אגט תחת השמש החמה כדי לייבש אותו. הרחק ממקורות חום אחרים.
 • הימנע מאגט מבושם, ספריי לשיער, אקונומיקה בד וכימיקלים.
 • הסר את טבעת האגת לפני עבודה על כל עבודה הכוללת כימיקלים ולפני כניסה לסאונה או לחדר האדים.

איך לשפשף טבעות אבן

כשאתה שוטף או מנקה את האגט שלך בשיטות שלמעלה, אתה למעשה מקרצף אותו באותו זמן כדי להחזיר את הברק של האגת. אם יש לך יותר זמן ללטש אותו, השתמש באחד מהגליונות הבאים:

 • עלי בננה מיובשים
 • חומרי עור, כגון חגורות עור, נעלי עור ותיקי עור
 • נייר אלומיניום
 • נייר זכוכית החלק ביותר

שפשפו את האגת על הסדין לבחירתכם בתנועה שמאלה-ימינה, לא מעגלית או אקראית. אם אתם בספק ואינכם רוצים לשרוט את האגט שלכם, סמכו על שירותיו של פוליש אגט.

 • וודאו את סוג האגת שלכם כך ששיטת הניקוי שתבחרו לא תפגע בו
 • משרים את האגת השקוף בתמיסת סבון הכלים הנוזלית למשך שלוש דקות
 • השתמש במברשת שיניים עם זיפים רכים כדי להסיר את האבק, ולאחר מכן לשטוף ולנגב עם מטלית מיקרופייבר
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מנקים זהב
 2. איך להבריק אלומיניום
 3. כיצד לנקות גרניט ושיש
 4. כיצד לנקות שטיחים ושטיחים
 5. כיצד לנקות את הקיר והלוחות בבית שלך
 6. איך לנקות תכשיטי זהב בבית