ניקוי בסיסי: ניקוי תריסים אנכיים

עליך לקרוא תחילה את הוראות היצרן על ניקוי
כשאתה מתחיל לנקות את התריסים האנכיים שלך בעצמך, עליך לקרוא תחילה את הוראות היצרן על ניקוי.

וילונות אנכיים הם נחמדים, אבל לא כל כך קל לניקוי. אבל עם כמה טיפים, המאמץ לא כל כך גדול. כך תוכלו לנקות תריסים!

וילונות אנכיים הם נחמדים, אבל לא כל כך קל לניקוי. אנשים רבים אפילו לוקחים אותם לניקוי יבש. אבל אתה יכול גם לנקות תריסים אנכיים בעצמך, ללא קשר אם הם עשויים מעץ, פלסטיק או בד. והמאמץ אפילו לא כזה גדול. הנה הטיפים שלנו:

ניתן לכבס תריסים במכונה במחזור עדין. מגלגלים אותם, שמים בציפית או שק כביסה ומניחים אותם במכונת הכביסה עם כמה מגבות. זה שומר על צורתם ומונע מהם להתקלף.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

היזהר בעת כביסה במכונה של תריסים אנכיים

כשאתה מתחיל לנקות את התריסים האנכיים שלך בעצמך, עליך לקרוא תחילה את הוראות היצרן על ניקוי. אבל יש עוד הרבה שצריך לקחת בחשבון אם אתה רוצה שהתריסים שלך יראו שוב כמו חדשים אחרי שהם נשטפו. על פי הוראות הטיפול, תריסים אנכיים רבים ניתנים לכביסה במכונה ב-40 מעלות. עם זאת, לעיתים קרובות מתברר שהתריסים לעולם לא יהיו זהים לאחר מכן כפי שהיו קודם. וילונות בד נתפסים בקלות או מתפרקים. אז אם בכל זאת החלטתם לכבס במכונה, גלגלו את התריסים, שימו אותם בציפית או שק כביסה, ושטפו אותם על מחזור צמר או עדין.

ניקיון בסיסי: ניקוי התריסים ביד

שטפו תריסים אנכיים במים חמים, לא חמים

אנא אל תניח אוטומטית שמים חמים מנקים טוב יותר. תריסים מקופלים בדרך כלל ויש להם משקולות מחוברות לתחתית כדי לאפשר להם לתלות בצורה חלקה. פעמים רבות הקפל מודבק, לא תפור. אם שוטפים את התריסים במים חמים, הדבק יכול להתמוסס ובכך להרוס את הקיפול. מים חמימים בהחלט עדיף על חמים - הם מסירים מזהמים באותה מידה מבלי לפגוע בקשרים כלשהם. בעת שטיפת תריסים אנכיים באמבטיה או באמבט כביסה, בדקו את טמפרטורת המים בעזרת הידיים. ככלל אצבע, אם תבחרו לכבס את התריסים במכונה, שטפו את התריסים ב-30 מעלות או פחות.

תן לתריסים להתייבש באוויר

היזהר בעת כביסה במכונה של תריסים אנכיים
היזהר בעת כביסה במכונה של תריסים אנכיים.

לא משנה אם כביסה ביד או במכונה - התריסים צריכים להתייבש, בשכיבה שטוחה ובאוויר הפתוח. בשום פנים ואופן אסור לייבש את התריסים במייבש כביסה. החום יגרום להם להתכווץ, ובמקומות שונים, בדרגות שונות, ולא יהיה שימוש אחר כך. תריסים יבשים בשכיבה. אם הייתם תולים אותם, הלמלות היו מתרחבות בדרגות שונות בגלל תכולת הלחות השונה. במקום זאת, כדאי להניח את התריסים האנכיים שטופים על מגבות לייבוש ולתלות אותם רק כשהם יבשים לחלוטין.

האם התריסים האנכיים שלך מושכים אבק ולכלוך בצורה מגנטית? הנה איך להחזיר את התריסים לצורה!

ניקוי התריסים האנכיים: נקו את התריסים ותחזקו אותם באופן קבוע

כדאי לשמור על תריסים אנכיים באופן קבוע, באופן אידיאלי כחלק מניקיון הבית השבועי. כך שהם נראים רעננים ונקיים לאורך זמן ואין צורך לשטוף אותם לעתים קרובות כל כך. אם תשקיעו רק כמה דקות על בסיס קבוע, תוכלו להשיג הרבה.

לנקות את התריסים האנכיים באופן קבוע

לפני ניקוי האבק, ניתן לרסס את התריסים בתרסיס כדי לשחרר אבק ופסולת תקועים. מטהרי אוויר או מטהרי בד מתאימים לתריסי בד (בדיקה ראשונה על שטח קטן ולא בולט!), אבל עבור וילונות אנכיים מעץ כדאי להגביל את עצמך לאוויר דחוס. בשום מקרה זה לא יכול לפגוע בעץ. נגב את הרצועות מלמעלה למטה עם אבק עבה ורך. חומרי אבק דקים או אבק נוצות אינם מתאימים - הם רק דוחפים את חלקיקי האבק והלכלוך במקום למעשה לשחרר אותם מהמשטח.

שאבו בעדינות את התריסים האנכיים

תריסים אנכיים הם הרבה יותר קל לנקות אם אתה לא צריך להסיר אותם. ניקוי שוטף של התריסים התלויים אינו מהווה בעיה עם השואב. עדיף להשתמש בחיבור המברשת - הזיפים משחררים את חלקיקי האבק, בעוד אפקט היניקה נחלש במקצת מהחיבור, מה שמאפשר לנקות את התריסים בעדינות. חשוב תמיד לשאוב אבק מלמעלה למטה. כאשר שואבים אבק מלמטה למעלה, הלוקים יכולים להסתובב.