איך לכבס שטיח שאגי?

התחזוקה הן של שטיח השאגי והן של שטיח הצמר היא פשוטה למדי
עם מעט ידע ותחזוקה שיטתית, התחזוקה הן של שטיח השאגי והן של שטיח הצמר היא פשוטה למדי.

מה קל לנקות שטיח שאגי? איך לכבס שטיח צמר? אנו מתארים שיטות מוכחות.

שטיח יכול להיות קישוט מקורי לבית, אבל לא תמיד אנחנו יודעים איך לטפל בו כדי שהוא ישרת אותנו לאורך זמן וישמח את העין. במיוחד כשאנחנו משקיעים הרבה כסף בשטיח באיכות טובה, למשל צמר, אנחנו רוצים שהוא יראה אטרקטיבי כמה שיותר זמן, אנחנו לא רוצים להחליף אותו אחרי שנה.

במאמר זה נראה לכם כיצד לשטוף שטיח צמר וכיצד לנקות שטיח שאגי, דבר שיכול להיות מעט יותר טרחה לשמור במצב טוב מאשר במקרה של שטיחים אחרים.

שואב שטיחים באופן קבוע - לפחות פעם-פעמיים בשבוע, ובאזורים בשימוש כבד - אפילו מדי יום. זה מונע מלכלוך ואבק לשקוע בסיבי השטיח, מה שהופך את תהליך הניקוי לקשה הרבה יותר.

איך לכבס שטיח צמר?

שטיח צמר נעים למגע ובעל מראה אלגנטי – יש לו גם כמה יתרונות נוספים. לשטיחי צמר יש השפעה חיובית על המיקרו אקלים של החדר, מכיוון שהם מווסתים את לחות האוויר. לסיבים הטבעיים של השטיח יש גם יכולת ללכוד אבק על פני השטח שלהם, כך שפחות אבק מתיישב על משטחים ופינות אחרות בחדר. שמירה על שטיח צמר במצב טוב לא קשה כל עוד אתה מקפיד על כמה כללים:

 • שאבו את השטיח באופן קבוע - לפחות פעם בשבוע ולעתים קרובות יותר במידת הצורך.
 • אם יש לכם את התנאים לנענע את השטיח, הקפידו להקיש עליו בעדינות למדי כדי לא לפגוע בסיבים הטבעיים.
 • הזמינו שטיפת שטיחים מקצועית פעם בשנה.

אם מסיבה כלשהי אינכם יכולים להיעזר בשירותיו של איש מקצוע ואתם רוצים לשטוף את השטיח בעצמכם, זכרו להשתמש בכמות מינימלית של מים כדי לא להרטיב את השטיח. השתמש בחומרי ניקוי עדינים עם חומציות שאינה גבוהה מ-pH5, ללא כלור וללא אקונומיקה. קרא בעיון את שיטות תחזוקת השטיח המומלצות על ידי היצרן, אשר נמצאות בדרך כלל על התווית או האריזה. לפני השימוש בכל מוצר ניקוי, קרא את מידע הבטיחות על התווית, זכור ללבוש כפפות הגנה והרחיק את המוצר מהישג ידם של ילדים וחיות מחמד. נסה תמיד את התכשיר במקום לא בולט תחילה כדי לוודא שהוא לא פוגע בשטיח.

כיצד לנקות שטיח שאגי

איך לכבס שטיח צמר
איך לכבס שטיח צמר?

שום דבר לא מוסיף נעימות לדירה כמו שטיח שאגי רך ורך. מכיוון ששיער השטיח ארוך, שאבו את שני צידי השטיח בוואקום - קודם את הצד ה"זיף", אחר כך את הצד התחתון. הקשה מסורתית עובדת טוב מאוד עבור שטיח מסוג זה.

רוב שטיחי השאגי עשויים מפלסטיק, ולכן קל לשטוף אותם עם חומרי ניקוי לשטיחים שניתן לרכוש בסופר. בעת שטיפת השטיח יש להשתמש תמיד בכפפות מגן ולוודא שהחדר מאוורר כראוי. בדקו גם על משטח לא בולט אם הסוכן מתאים לשטיפת השטיח שלכם. קרא את המידע על התג. אחסן הרחק מהישג ידם של ילדים וחיות מחמד.

איך לשטוף כתם על שטיח?

גם אם אתה דואג מאוד לשטיח שלך, תאונה בעבודה עדיין יכולה לקרות. יש סיכוי שבשלב מסוים תאלצו להתמודד עם כתם קפה, יין או מרק תינוק בצנצנת. הנה מה לעשות במצב זה:

 1. כסו את הכתם בחומר סופג, כמו מגבת נייר, מיד כדי לנקז כל לחות.
 2. הרטיבו קלות את הכתם במים וכסו שוב במגבות יבשות כדי לספוג יותר מהנוזל.
 3. לעולם אל תשפשף את הכתם, זה רק יחמיר את המצב.
 4. מפזרים על הכתם שכבה עבה של סודה לשתייה ומשאירים לרבע שעה.
 5. שואב אבק עם שואב אבק.

חלופה לסודה לשתייה היא למרוח על הכתם מעט נוזל כלים מעורבב עם חומץ. לאחר 3 עד 5 דקות, מסננים עם נייר סופג, שוטפים במעט מים ומסננים שוב. אם אתה מגלה את הכתם רק לאחר שהתייבש, האפשרות הבטוחה ביותר היא להשתמש בשירות שטיח שטיחים מקצועי.

שטיחי שאגי שאגי נחשבים לבעייתיים וקשים לניקיון – וזה לא נכון. עם מעט ידע ותחזוקה שיטתית, התחזוקה הן של שטיח השאגי והן של שטיח הצמר היא פשוטה למדי. כעת אינכם צריכים לדאוג עם מה לכבס את השטיח - הודות לטיפים שלנו, יהיה לכם קל לטפל בשטיח שיוסיף חום ואופי לביתכם לאורך זמן.

 • פעל מיד - את הכתם היבש הרבה יותר קשה להסיר.
 • היו עדינים - קרצוף אגרסיבי רק ישפשף את הכתם עמוק יותר לתוך השטיח.
 • פעל בצורה שיטתית - שטיח שאוב באופן קבוע ישמור על מראה רענן ונקי לאורך זמן.
 • היו מקצועיים - לפני השימוש בכל חומר ניקוי שטיחים, ודא שניתן להשתמש בו בבטחה על החומר ממנו עשוי השטיח שלך.