איך לכבס את התחתונים במכונת הכביסה

יש לכבס את התחתונים רק במחזור העדין ביותר
אם הוראות הכביסה מאפשרות זאת, יש לכבס את התחתונים רק במחזור העדין ביותר.

כביסה של תחתונים חייבת להיעשות בזהירות כדי לשמור על יופי. למרבה המזל, שטיפת תחתונים היא משימה קלה כאשר ניתן להשתמש במכונת הכביסה - פשוט תסתכלו כאן!

תחתונים נקיים הם אחד מצרכי החיים – אבל יש הרבה מאיתנו שלא עושים כלום עם הכביסה עד שכל התחתונים הנקיים נגמרים. אבל יש דרך נכונה ושגויה לכבס את התחתונים במכונה. כביסה לא זהירה תשחק את הגמישות, הצבע והעמידות של התחתונים. אבל אם רק תעקבו אחר הטיפים שלנו לכביסת כל סוגי התחתונים, לא תצטרכו עוד לתהות איך לכבס את התחתונים שלכם.

שקיות כביסה יכולות לסייע בהגנה על בגדים עדינים כמו חזיות ותחתונים. פשוט הכניסו אותם לתיק ושטפו אותם כרגיל.

שטיפת תחתונים במכונת כביסה: שלבים בסיסיים

סוגים שונים של תחתונים דורשים תוכניות כביסה שונות, אבל כאן עשינו שיטת ניקוי כללית שתוכל לפעול לפיה, ללא קשר מאיזה בד מורכב התחתונים. בהמשך המאמר, תוכלו למצוא גם הצעות קונקרטיות לכביסה וייבוש של סוגים שונים של תחתונים.

 1. בדוק את התווית כדי לראות כיצד ניתן לכבס את הבגדים. אם אינך מוצא את הוראות הכביסה, מיין את התחתונים שלך לפי הקטגוריות למטה. לרוב תחתונים עדינים צריך לכבס רק ביד, ניתן לראות זאת בהוראות הכביסה.
 1. טפל מראש בכל כתמים בהקדם האפשרי. יש למרוח מסיר כתמים מסחרי או לשפשף חומר ניקוי נוזלי לתוך הכתם. אל תשאירו כתמים עד שהבגדים יכובסו סופית, שכן במועד זה כבר עלול להיות מאוחר מדי להסיר את הכתמים העקשניים. כמו כן, אין לסובב ולסובב את התחתונים מכיוון שהדבר עלול להימתח ולעוות אותם. במקום זאת, סוחטים את עודפי המים.
 2. כשהגיע הזמן למלא את מכונת הכביסה, הפוך את התחתונים החוצה. בגדים עדינים כמו הלבשה תחתונה וחזיות מסוימות יש לשים בשק כביסה להגנה נוספת.
 3. כמו כן, ודא שיש לך את סוג הלבוש הנכון בתוך המכונה יחד עם התחתונים שלך. לא רצוי להוסיף הלבשה עליונה ממש מלוכלכת, בדים מחוספסים כמו ג'ינס או בגדים עם הרבה ניטים ורוכסנים, שכן כל אלו עלולים להזיק לתחתונים במהלך הסיבובים.
 4. הגדר את המכונה לתוכנית הסחיטה והטמפרטורה הנכונות. עקוב אחר הוראות הכביסה על הבגדים וההוראות הספציפיות שלנו למטה.
 5. הוסף את הכמות הנכונה של חומר ניקוי לפי הוראות התווית.
 6. לאחר סיום המכונה, הסר מיד את הבגדים המכובסים כדי למנוע טחב וריחות להתרחש.

איך לכבס תחתונים במכונת הכביסה: הצעות קונקרטיות

ודא שאתה יודע איך לכבס את סוגי התחתונים השונים. לדוגמה, ההצעות שלנו כיצד לכבס תחתוני כותנה יהיו שונות לחלוטין מהטיפים שלנו על שטיפת תחתוני סלסול.

איך לכבס תחתונים במכונת הכביסה: הצעות קונקרטיות
איך לכבס תחתונים במכונת הכביסה: הצעות קונקרטיות.

תחתוני כותנה - נפרדים מבדים כהים מהלבן והבהיר, הנכבסים בנפרד. לשטוף בטמפרטורה חמה, אך לא לשרוף, ולתלות אותם לייבוש. במידת הצורך, ניתן להשתמש במייבש על אש נמוכה.

תחתוני כותנה אלסטית - עקוב אחר ההצעות לעיל עבור 100% כותנה, אך כביסה במכונה במים קרירים עד חמימים.

מיקרופייבר וחומרים סינתטיים אחרים - כל הבדים הסינתטיים של ניילון, פוליאמיד וספנדקס הם אלסטיים ומתייבשים במהירות, אך יכולים גם להימס בחום. לכן, יש לשטוף במים קרים עד חמימים ובמחזור נמוך או לחיצה קבועה. הימנע מהמייבש. יש לייבש את התחתונים רק בצל.

חזיות - קראו את הוראות הכביסה כדי לוודא שניתן לכבס את החזייה במכונה. חזיות רבות יש לכבס רק בכביסה עדינה. תמיד כדאי להגן על חזיות עדינות עם שקית כביסה. מהדקים את הווים לפני הכביסה כדי שלא יתקעו בשום דבר אחר. תמיד יש לתלות חזיות לייבוש, מכיוון שהחום והפיתולים מהמייבש יכולים לעצב מחדש את רוב החזיות לצמיתות

חומרים עדינים: הלבשה תחתונה, תחתונים שקופים או רשת - שוב, אולי עדיף לכבס אותם ביד, במיוחד אם יש לך עסק עם משי או תחרה. אם הוראות הכביסה מאפשרות זאת, יש לכבס את התחתונים רק במחזור העדין ביותר. הכניסו את התחתונים לשק כביסה ושטפו אותם במים קרים עד חמימים. הניחו אותם על משטח לייבוש.

אם תבחרו לכבס תחתונים ביד, זכרו לא לסובב או לסובב אותם יבשים שכן הדבר יפגע בחומר. במקום זאת, סחוט או סחט את המים החוצה.

עם המדריך השימושי הזה, כביסה של תחתונים צריכה להתבצע במהירות. לכן, אין צורך לחשוש מהצעדים הדרושים לקבלת תחתונים נקיים ולא פגומים!

 • פעל לפי הוראות הכביסה
 • לשטוף תחתונים עם חומר ניקוי באיכות טובה, כגון ביו-טקס, ניוטרל או OMO.
 • תן לזה להתייבש באוויר
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לשטוף צמר
 2. המדריך שלך לשטיפת שמיכת פוך וכרית
 3. עצה טובה לשטיפת מצעים
 4. איך לשטוף מגבות
 5. כיצד להסיר כתמים צהובים על בגדים
 6. טיפים להסרת כתמי זיעה צהובים