קרצוף רצפות עץ – כך עושים זאת

מאותה סיבה, חשוב להשתמש במים בניקוי רצפות עץ
מאותה סיבה, חשוב להשתמש במים בניקוי רצפות עץ.

שטיפה וניקוי רצפות עץ לא חייבות להיות מסובכות. בעזרת הטיפים והעצות הפשוטות הללו, תקבלו במהירות שוב רצפה נקייה ומבריקה!

ניקוי רצפות עץ בקצרה

  1. שואב אבק או טאטא את הרצפה.
  2. לשפשף את רצפת העץ, להשתמש במשורה במים.
  3. תן להתייבש באופן טבעי.
חשוב לא לשרוט את המשטח בעת ניקוי רצפות עץ. לכן, השתמש במברשת רכה כדי לשטוף את רצפת העץ. כמו כן הקפידו להשתמש בפיית שואב אבק המתאימה לניקוי רצפות עץ. הימנע משימוש בחומרי ניקוי שוחקים, כגון אקונומיקה, מכיוון שהם עלולים לשרוט את הרצפה.

מעטים הדברים שיכולים לתת יותר לבית או לדירה כמו רצפת עץ מרשימה. אבל אם הרצפה לא מטופלת כראוי, רצפת העץ יכולה בקלות לאבד את קסמה. ניקוי רצפות עץ דורש מעט עדינות שכן יש לטפל בהן בזהירות. אבל כל עוד מקפידים, זו לא אומנות לנקות, גם לא אם הולכים לנקות את רצפת הפרקט בבית. הנה כמה טיפים שיעזרו לך להצליח.

חשוב בניקוי רצפות עץ

קודם כל, אתה צריך לברר איזה סוג של פרקט יש לך. אם מדובר ברצפה עם שכבת משטח מגן, ניתן להשתמש ביותר מים בעת הקרצוף, אם היא לא מטופלת או משטח מצופה לכה, כדאי להשתמש במים במשורה רבה יותר. אם אינך בטוח באיזו רצפה יש לך, אתה יכול להשתמש בפחות מים או להתייעץ עם מומחה.

ללא קשר למשטח, נקודת המוצא בעת שטיפת רצפות עץ היא תמיד לטאטא תחילה את הרצפה בעזרת מברשת לא שורטת, שואב אבק או עם מטלית מיקרופייבר. כך נפטרים מאבק ולכלוך שאחרת היו מסוחררים. אז אתה יכול להתחיל עם הקרצוף בפועל.

קרצוף רצפות עץ כל כך קל

למרות שהם חזקים באופן טבעי, רצפות עץ הן גם רגישות ועלולות להינזק בקלות אם הן נתונות לניקוי קשה מדי. הדרך הטובה ביותר לנקות רצפות עץ היא לעשות זאת באופן קבוע. ביצירת שגרה לניקוי רצפת העץ נמנעים מהצטברויות של לכלוך וכתמים שלאורך זמן עלולים להיות קשים להסרה.

חשוב בניקוי רצפות עץ
חשוב בניקוי רצפות עץ.

שאיבת אבק או טאטוא קבוע של הרצפה מונעת הלכלוך מהטבעת העץ והופך את הקרצוף לניקוי עמוק יותר. רק הקפידו להשתמש במברשות ובמכשירים שאינם מסתכנים בשריטות הרצפה – בדקו את התאמתם על ידי קריאת הוראות היצרן.

כששאבת אבק או טאטא לגמרי, פשוט קח דלי מים ושפך פנימה קצת סבון. הרטיבו מגב, ברצונכם להשתמש במים במשורה, וקרצוף את הרצפה. כשתסיים, תן לרצפה להתייבש באופן טבעי. עם זאת, אם מדובר ברצפה מאוד שבירה, כדאי לנגב עם מטלית יבשה מיד לאחר שקרצפתם כדי שהמים לא יפגעו ברצפה.

נקה רצפת פרקט במהירות

  • מערבבים מים עם חומר ניקוי המתאים לרצפות עץ. לעולם אל תשתמש בתכשיר ניקוי המכיל אקונומיקה. כמו כן, אין להשתמש בשעווה או ספריי רהיטים שכן אלו עלולים לשנות את צבע העץ. קרא תמיד את האריזה כדי לוודא שאתה משתמש במוצר הניקוי בצורה בטוחה ונכונה.
  • לנגב את הרצפה עם התמיסה המימית, למשוך את המגב לאורך סיב הרצפה. נסו להשתמש בכמה שפחות מים על ידי טבילת המגב בדלי ואז סיבובו החוצה ביסודיות. לכתמים עקשניים במיוחד, ניתן לטבול מטלית בחומר ניקוי לא מדולל ולעבד את הסוכן לתוך הכתם.
  • לאחר מכן עברו שוב על כל המשטח עם מים נקיים כדי לשטוף ולוודא שלא נשארו עודפי מים או חומר ניקוי.
  • לבסוף, השאר את הרצפה לייבוש עצמי.

ניקוי רצפות עץ שלא עברו טיפול משטח

כיצד עליי לנקות רצפות עץ לכה או ללא טיפול? התשובה הקצרה היא שכדאי להשתמש במים נקיים ללא תוספת מוצרים. איך להישתמש:

  • לנגב את הרצפה עם כמה שפחות מים. ככלל אצבע, המגב צריך להיות לח ולסחוט לחלוטין לפני הנחתו על הרצפה.
  • עדיין ניתן לטפל ברצפות מלוכלכות במיוחד בעזרת חומר ניקוי. אך הוסף רק מעט מאוד מוצר ניטרלי, כגון סבון, לפני שתתחיל לעבוד עם מטלית.
  • לא אמור להיות צורך לייבש את המשטח אם אתה משתמש בכמות נאה של מים, כלומר מעט מאוד. אבל אם אינכם בטוחים אם נטלתם יותר מדי, לא פחות טוב לנגב את הרצפה במטלית יבשה כדי לא להסתכן בכל נזק.

בדוק תחילה רצפות וסוכנים חדשים

האם זו רצפת עץ חדשה? או חומר ניקוי חדש לשימוש? אז אולי יהיה נכון לבדוק את מוצר הניקוי או שיטת הניקוי שלכם על שטח קטן בחלק דיסקרטי של החדר כדי לוודא שהרצפה לא ניזוקה מהטיפול. ניקוי טוב צריך לגרום לרצפה להיראות יפה ולחזק אותה, לא לשנות את המראה שלה.

מאותה סיבה, חשוב להשתמש במים בניקוי רצפות עץ. יותר מדי מים עלולים לגרום לעץ להתכופף.