כיצד לנקות קרמיקה לבנה ומלוכלכת מבלי להכתים

איך מנקים קרמיקה לבנה ומלוכלכת בלי להכתים
אבל יש בעיה גדולה: איך מנקים קרמיקה לבנה ומלוכלכת בלי להכתים?

לפעמים אנחנו מנקים יתר על המידה את הקרמיקה עד כדי כך שהיא דוהה ומכתימה את פני השטח. למד כיצד לנקות כלי חרס לבנים מלוכלכים בדרך הנכונה.

קרמיקה לבנה נפוצה מאוד על הרצפה של כל בית והולכת עם הכל. אבל יש בעיה גדולה: איך מנקים קרמיקה לבנה ומלוכלכת בלי להכתים? לכן, כאשר בוחרים נכון את הטכניקה והמוצר המנקה קרמיקה, חיוני להקפיד לא לפגוע או לדהות את המשטח.

תראה אילו אזורים בקרמיקה הלבנה מלוכלכים ויש לחטא אותם
לאחר ניקוי הרצפה, תראה אילו אזורים בקרמיקה הלבנה מלוכלכים ויש לחטא אותם.

הטיפ שלנו הוא לנקות את הרצפה מדי יום כדי למנוע הצטברות של לכלוך וכתמים. אבל אם הריצוף של הבית שלך כבר מלוכלך, הנה איך לנקות אותו.

לעולם אין למרוח מוצרים חזקים מאוד, כגון פדרקס ומוצרים חומציים אחרים, ישירות על הקרמיקה. הם שוחקים מאוד ויכולים לשתות את הציפוי ולקלף את הרצפה.

כיצד לנקות קרמיקה לבנה מלוכלכת

 1. ראה כיצד לנקות כלי חרס לבנים ומלוכלכים

  ראשית עליך להסיר לכלוך עודף ולראות איזה חלק של הקרמיקה באמת מלוכלך ואילו אזורים מוכתמים קל יותר לניקוי. לשם כך, הרטיבו מטלית נקייה בדלי מים ומנקה רצפות כגון OMO חיטוי.

  לאחר ניקוי הרצפה, תראה אילו אזורים בקרמיקה הלבנה מלוכלכים ויש לחטא אותם. זכרו שלפני ביצוע ניקוי כבד של הריצוף, יש צורך להעריך את סוג הרצפה ואילו מוצרים ניתן ליישם עליה. טיפ חשוב נוסף הוא לקרוא את אריזת מוצרי הניקוי ולפעול לפי הוראות השימוש.

  אם הרצפה לא כהה, אפשר לדלל מעט חומר ניקוי ניטרלי בחצי דלי מים. הרטיבו מטלית נקייה בתמיסה ונגבו את הקרמיקה, ואז הסר את העודפים עם מטלית נקייה אחרת.

 2. כיצד לנקות קרמיקה מלוכלכת מדי

  אם הקרמיקה מלוכלכת יתר על המידה, שפשפו מעט מוצר לכל מטרה על האזורים הפגועים, שהכתמים לא ירדו עם תערובת המים וחומרי הניקוי. ראוי לציין כי מוצר טוב המנקה קרמיקה לא ישתנה או יכתים את פני השטח. מוצרים בעלי חומציות גבוהה כמו פדרקס או סודה קאוסטית עלולים לשתות את הציפוי ולקלוף את הרצפה. הדבר הנכון הוא להשתמש במוצר רב תכליתי כמו CIF קרמי רב תכליתי.

  זכור לא לדלל פריטים רב תכליתיים במים, מכיוון שהם מאבדים חלק מהיעילות שלהם. הטיפ הוא לשים אותם על מטלית או מברשת רכה, זו יכולה להיות אפילו מברשת שיניים ישנה, ולקרצף את כל המשטח או האזורים בכתמים.

  לניקוי קרמיקה לאמבטיה, כדאי עוד טיפ: לאחר ביצוע הניקוי הראשון, בדוק היטב את המקומות שאליהם לא מגיעה מטלית המגב והתלכלכו. ההצעה היא להרטיב מברשת רכה בתמיסה במים ובחומר ניקוי או חיטוי ולהעביר את הפינות הקטנות האלה שלא נוקו.

 3. תערובת תוצרת בית לניקוי קרמיקה לבנה ומלוכלכת

  כמה פתרונות תוצרת בית לניקוי קרמיקה לבנה מלוכלכת עשויים לעבוד, אם כי אין הוכחה מדעית לתערובות הקטנות הללו.

  סודה לשתייה ומים היא פתרון תוצרת בית המנקה קרמיקה. פשוט שמים 0.5 כוס סודה לשתייה בדלי מים חמימים, מערבבים היטב ובעזרת מברשת מקרצפים את כל הרצפה. לאחר מכן מלאו עוד דלי במים קרים, הרטיבו מטלית נקייה ונגבו את כל התוחם כדי להסיר עודפי מוצר. ההצעה לנקות את הלכלוך העמיד ביותר היא לפזר מעט סודה לשתייה על גבי הכתם ולתת לו לפעול למשך 5 דקות לכל היותר. לבסוף, הסר את עודפי המוצר ושטוף.

איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי?

כעת, לאחר שלמדת כיצד לנקות אריחים לבנים מלוכלכים, ראה כיצד לנקות את חדר האמבטיה ולנקות אותו ולחטא אותו.

זהירות: תלוי באיזה מוצר ניקוי קרמי תבחר, לבש כפפות, מסיכה והגן על העיניים. כימיקלים רבים חזקים ויכולים להיות לא בריאים, ולגרום לגירוי בעור ולקשיי נשימה.