כיצד לנקות נעלי קטיפה

מאמר זה דן כיצד לנקות נעלי קטיפה וכיצד לטפל בהן
מאמר זה דן כיצד לנקות נעלי קטיפה וכיצד לטפל בהן.

לקטיפה וזמש יש מאפיינים ודרכי טיפול משלהם. מאמר זה דן כיצד לנקות נעלי קטיפה וכיצד לטפל בהן.

יש אנשים שלא בטוחים לגבי קניית נעלי קטיפה כי הם חוששים שיהיה קשה לטפל בהם. איך לטפל בנעליים עשויות קטיפה זה למעשה לא כל כך קשה כמו שמדמיינים. עם מעט תשומת לב, נעלי קטיפה יכולות להחזיק מעמד זמן רב יותר ולהישאר נקיות יותר. קטיפה אכן קלה יותר ללכלך מחומרים אחרים מכיוון שהיא רגישה למים, אבק ובוץ. לכן, ככל האפשר נעלו נעלי קטיפה רק בתוך הבית והימנעו מכך מגשם ובמקומות בוציים. נעלי קטיפה נוטות יותר להילבש לאירועים רשמיים, כך שסביר יותר שתנעל אותן במקומות נקיים.

אבק, מים ובוץ הם הגורמים העיקריים לבעיות בנעלי קטיפה. כדי לשמור על הניקיון, השתמש ככל האפשר בנעלי קטיפה רק בתוך הבית או כאשר אתה משתמש ברכב פרטי מהבית ליעד.
כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?

הכירו את חומר הנעל: קטיפה לעומת זמש

איך לטפל בנעליים תלוי בחומר. לכן, ודא שאתה יודע את החומר של הנעליים שלך. קטיפה וזמש במבט ראשון נראים דומים. אם אתה עדיין מבולבל לגבי ההבדל בין נעלי זמש לקטיפה, הנה המאפיינים של כל אחת מהן:

 • זמש: חומר העשוי מעור עגל ועובר בדרך כלל תהליך הברשה כך שהעור נראה חוטי כמו בד.
 • קטיפה: חומר בד בצורת חוטים ארוגים הדוקים וסיביים. סיבי זמש הם גסים יותר מסיבי קטיפה.
הנה איך לנקות נעלי קטיפה
הנה איך לנקות נעלי קטיפה.

שני חומרים אלה משמשים לעתים קרובות עבור ביגוד, אביזרים, רהיטים ונעליים. מכיוון שמקור החומר שונה, גם התכונות ושיטות הטיפול שונות.

איך לטפל בנעלי קטיפה

המפתח העיקרי בטיפול בנעלי קטיפה הוא להגן עליהם מפני לכלוך עודף. הנה כמה טריקים:

 1. רססו מוצר מגן קטיפה הזמין בחנות נעליים מוכרת. תפקידו העיקרי של מוצר זה הוא למנוע ללכלוך להידבק למשטח הקטיפה. קרא את תווית הטיפול בנעל לפני השימוש במוצר ופעל לפי הוראות המוצר. יש לרסס את תכשיר המגן כ-10 ס"מ מהנעל כדי שהנעל תהיה מספיק מטלית ולא תירטב. ריסוס קרוב מדי יגרום לנעליים רטובות ולסיבי קטיפה להיצמד זה לזה.
 2. המתן זמן מה לאחר הריסוס לפני צחצוח בעדינות של הנעליים כדי להסיר עודפי מוצר. השתמש במברשת קטיפה מיוחדת או במברשת שיניים בעלת זיפים רכים.
 3. שים את הנעליים בקופסה או בתיק הנעליים שלהן כאשר אינן בשימוש כדי למנוע חיכוך או לכלוך מנעליים אחרות על מתלה הנעליים.

דבר נוסף שחשוב לא פחות הוא ליישם את העצות הנכונות לניקוי נעלי קטיפה, כלומר הדרך הנכונה לחומר הנכון. נסה תמיד להשתמש בחומר ניקוי והשתמש בתנועות עדינות בעת הניקוי. הנה איך לנקות נעלי קטיפה:

 • השתמש במברשת קטיפה מיוחדת או במברשת שיניים עם זיפים רכים כדי להסיר אבק ולכלוך שעלולים לרדת בקלות מהנעליים שלך.
 • טבלו את המברשת בתמיסת סבון הכלים הנוזלית בקערת מים והשתמשו בה כדי להסיר כתמים עיקשים או לכלוך מהנעליים. השתמש בכמה שפחות תמיסת סבון כדי שהנעליים שלך לא יירטבו מדי. אם הנעליים שלך מרגישות רטובות מדי, נגב מיד את עודפי המים עם מטלית נקייה.
 • הניחו לנעליים להתייבש באוויר או הניחו אותן מול מאוורר.
 • גזרו סיבי נעליים יבשות עם מברשת יבשה, ולאחר מכן מרחו תכשיר מגן מקטיפה.

אם אתה מחפש טיפים על נעלי זמש, אנא קרא את המאמר הזה.

 • נעלו נעלי קטיפה במקום נקי, יבש ולא בוצי
 • השתמש במברשת רכה כדי לנקות אותו
 • ללבוש מוצרי קטיפה מגנים