איך ומתי כדאי לנקות מטליות, מגבות מטבח וספוגים

מגבות מטבח וספוגים
מיכל מייעץ כיצד לטפל בצורה הטובה ביותר באלמנטים פשוטים אך פונקציונליים של ציוד מטבח - מטליות, מגבות מטבח וספוגים.

מיכל מייעץ כיצד לטפל בצורה הטובה ביותר באלמנטים פשוטים אך פונקציונליים של ציוד מטבח - מטליות, מגבות מטבח וספוגים.

מטליות, מגבות מטבח וספוגים מהווים מרכיב חיוני בכל ציוד מטבח כבר שנים רבות. סמרטוטים ומגבות מושלמים לנשיאת סירים חמים, ניקוי או הכנת ארוחות. הפונקציונליות שלהם משלימה ערכים אסתטיים - יש לי כמה מגבות הנצחה ממדינות שונות שאני מאוד מעריך. עם זאת, כדי שהם יהיו קישוט, ולא אלמנט מעוות או מזיק, צריך לטפל בהם באופן קבוע. למה ואיך? אני מסביר למטה.

אם המטליות ומגבות המטבח שלך מתחילות להריח לא נעים לאחר זמן מה, הן לא מתייבשות כמו שצריך. יש לתלות אותם במקום מאוורר כדי שלא יישארו לחים, כי בתנאים כאלה קל לחיידקים לצמוח.
איך שוטפים את הכלים?

בית גידול לחיידקים?

מטליות, ספוגים ומגבות מטבח הם פונקציונליים, אך צוברים חיידקים וזיהומים אחרים במהלך השימוש. חום ולחות, לרוב דומיננטיים במטבח, יוצרים תנאים אידיאליים להתרבות של חיידקים ומיקרואורגניזמים בלי סוף. ולמרות שחלק גדול מהם אינו מזיק, יש גם כאלה שעדיף לא לבוא איתם במגע, כמו חיידקים שנשארים על הבד לאחר שפשוף הידיים איתם נגענו בבשר נא.

מתי לשטוף מגבות, מטליות וספוגים

בהתאם, יש לשטוף מגבות ומטליות כלים לפחות פעם בשבוע. במקרה של מטליות לניקוי המטבח או ניגוב ירקות, כדאי לעשות זאת אפילו כל יומיים. כדאי להחזיק כמה סטים, כדי שתמיד יהיו עותקים טריים ונקיים מוכנים.

מה עם ספוגים?

כיצד לשטוף ביעילות מגבות ומטליות מטבח
כיצד לשטוף ביעילות מגבות ומטליות מטבח.

יש לזרוק ספוגים. אמנם יש עצות לגבי עיקור וניקוי ספוגים באינטרנט, אבל אני לא ממליץ על זה. ברוב השיטות המוצעות (מדיח כלים, מיקרוגל או אידוי) אנו הורגים רק את החיידקים החלשים ביותר, והחזקים ביותר נשארים עליהם. השיטה המקובלת היחידה לנקותם היא כביסה בטמפרטורה הגבוהה ביותר בתוספת אקונומיקה ואבקת כביסה. ויש להשתמש בספוג שנשטף כך לניקוי לאחר מכן. לכן כדאי להחליף פעם בשבוע ספוגים ומקלפי מטבח.

כיצד לשטוף ביעילות מגבות ומטליות מטבח

עדיף להכניס אותם למכונת הכביסה ולשטוף אותם במחזור שלם ב-60° או 90° עם חומר ניקוי חזק. אלא אם כן אתה חושש שהבדים שלך עלולים להתכווץ או לדהות, השתמש בטמפרטורה הגבוהה יותר הרשומה. אחרת, עדיף לעשות זאת ב-60 מעלות. לרוב, מספיק להשתמש באבקת כביסה או ג'ל לכביסה, למשל Surf Color Gel, למרות שמסירי כתמים בעלי תכונות אנטיבקטריאליות מופיעים יותר ויותר בשוק. כדאי לקרוא את התווית כדי לא לפגוע במטלית או במגבת. כמו כן, זכור לשטוף מטליות המכילות חיידקי מזון בנפרד.

שיטה אקולוגית למגבות ומטליות נקיות

לא אכפת לי מדטרגנטים, אבל אני גם מעריץ גדול של פתרונות טבעיים. אם אתם חולקים את הדעה הזו ואתם רוצים להחזיר את הניקיון למטליות המטבח ולמגבות המטבח שלכם ולהעניק להם ניחוח נעים, השתמשו בשיטה זו:

  • בקערה מערבבים: מים חמימים (כדי לכסות את הבדים); 3 כפות סודה לשתייה; כף בורקס; שטיפת אגוזים.
  • משרים את הבדים בקערה ונותנים להם לנוח 24 שעות.
  • סוחטים את הבדים ומכניסים אותם למכונת הכביסה עם כף סודה לשתייה.
  • הפעל את הכביסה ב-40 מעלות.

מתי להחליף?

בזמן שטיפת המטליות שלך בקביעות וביעילות, הן לא יהרגו את כל הפטריות והחיידקים. לכן, כדאי להחליף אותם פעם או פעמיים בשנה. כך תדאגו לא רק לאסתטיקה של המטבח שלכם, אלא גם להיגיינה.

במטבח אנו מכינים ארוחות ומנקים לאחריהן, ולכן אנו באים לא פעם במגע עם חיידקים ומזהמים שונים. לכן כדאי לדאוג למגבות מטבח, מטליות וכלים נוספים. בדרך זו, אנו מגנים על עצמנו מפני חיידקים שעלולים להזיק, וכן דואגים לערך האסתטי של הדירה שלנו.

מאמרים בנושאים דומים
  1. כיצד לחסל פרעושים
  2. פשפש המיטה - איך לפעול
  3. איך לארגן אחסון במסדרון - 5 טיפים
  4. איך לטפל בנמלים בבית
  5. האם סודה לשתייה מסירה ריחות?
  6. היתרונות של שופל עשבים ומברשת עשבים