איך לטפל בספרייה הביתית שלך?

אתה צריך לדאוג לחברות שלך
ספרים הם החברים שלי, וכפי שאתה יודע, אתה צריך לדאוג לחברות שלך.

שרה חושפת דרכים להתמודד עם אבק על מדפים עם ספרים.

הספרייה הביתית לא רק מעניקה לפנים אופי וחמימות. עבורי, קורא נלהב, נוכחותם של מדפי ספרים חיונית כדי שארגיש בבית. ספרים הם החברים שלי, וכפי שאתה יודע, אתה צריך לדאוג לחברות שלך. לכן אני בטוח שעבור תולעי הספרים הגדולות כמוני, ארגון מדפי ספרים הוא תענוג צרוף. אבל עבור אלה שספריות הבית שלהם יכלו להשתמש בקצת יותר אהבה, יש לי כמה דרכים שימושיות להרחיק אבק, עובש וקרדית מספרים.

אם אתם רוצים להאריך את חיי המדפים שלכם, נקו אותם באופן קבוע עם חומר ריסוס Cif רהיטים פוליש או תכשיר אחר לעץ וחומרים מלאכותיים להספגת הרהיט.
איך שוטפים את הכלים?

ניקוי אבק קבוע של ספרים מונע הצטברות אבק

כל שבוע, שבועיים, או כמוצא אחרון - פעם בחודש, נקרו אבק כוננית. אתה תעשה טובה לא רק לספרים שלך, שניזוקו מאבק, אלא גם לעצמך ולמשפחתך. קרדית האבק עלולה להיות קטלנית לבריאותך, כגון התעטשות, עיניים דומעות, ואפילו להחמיר אקזמה או אסטמה! לכן, חשוב לא לתת סיכוי לאבק. הנה איך לנקות אבק כוננית ספרים:

ניגוב אבק מספרים - יבש או רטוב?

השתמשו במטלית מיקרופייבר או במטאטא מיוחד כדי להסיר אבק מהמדפים והספרים. החיסרון של זה הוא שאבק צף באוויר ואם אתה או מישהו מבני הבית שלך אלרגי לאבק, זה יכול לגרום לתגובות לא רצויות כמו התעטשות ונזלת. עם זאת, שפשוף אבק עם מטלית לחה עלול לגרום לעובש על הספרים בטווח הארוך.

שואב אבק - למשימות מיוחדות

שואב אבק בא להציל. במיוחד אם כוננית הספרים שלכם קצת "מוזנחת" ושדרות הספרים התמלאו בחתולי אבק כבר זמן רב. מצויד בחיבור צר קצה ומברשת עגולה ארוכת שיער, שואב האבק הוא הדרך הטובה ביותר לאסוף במהירות וללא כאב אבק אפילו ממדף הספרים המוזנח ביותר.

ניקוי מתלים גדול שנתי

הספרייה הביתית לא רק מעניקה לפנים אופי וחמימות
הספרייה הביתית לא רק מעניקה לפנים אופי וחמימות.

פעם בשנה אני עושה ניקוי כוננית ספרים גדולה, וזו חגיגה אמיתית עבורי ועבור הספרים שלי. ראשית, אני אוספת מהמדפים את כל החפצים שאינם ספרים ומחזירה אותם למקומם. אחר כך, ספר אחר ספר, אני מושך את כולם למטה ואחד אחד, אני הופכת אותם למטה, מניפה אותם במרץ כדי להיפטר מהאבק. לאחר מכן, עם מטלית רטובה, אני שוטפת את כל המדף, זוכרת לשטוף את הצדדים ולנגב את המדפים התחתונים. לבסוף החזרתי את הספרים המאובקים למדפים. אני פדנטי אמיתי, אז אני שומר את כל הספרים שלי בסדר אלפביתי כדי שתמיד אוכל למצוא את הספר שאני מחפש במהירות. אבל אם אתם רוצים לקשט את החדר עם כוננית הספרים שלכם בצורה יוצאת דופן, אני ממליץ לכם לנסות לסדר את הספרים בצבעים. התוצאה הסופית ממש מרשימה! לאחרונה, זה גם אופנתי לסדר ספרים... להיפך, כלומרעם הקוצים לכיוון הקיר וקצה הכריכות והדפים תחילה.

כמה טיפים נוספים לטיפול בספרים שלך:

1. מה אם הספרים שלך יתחילו "להריח" בצורה מוזרה? הסרת עובש מספרים.

זה יכול להיות שהספרים שלך חשופים לעובש. יוצקים סודה לשתייה בין הדפים, סוגרים ומשאירים על המדף. לאחר מספר ימים מסירים את הסודה לשתייה בשיטת המניפה. הריח העז כבר לא אמור להיות מורגש.

2. איך להגן על ספרים מפני עש וחרקים אחרים שהורסים נייר?

הפעל גרניום מיובש, ורדים או עלי כותרת לבנדר, או עשבי תיבול יבשים, כגון פלפל אנגלי או רוזמרין, בין דפי הספרים שלך. הריח שלהם יבריח מזיקים. סבונים ריחניים עזים החבויים מאחורי ספרים או שקיות עם קליפות לימון ותפוז מיובשות יפעלו בצורה דומה.

3. איך להאריך את חיי הספרים?

כוננית עם דלת זכוכית היא פתרון מבריק. שם, אבק נכנס הרבה יותר לאט. כמו כן, זכור כי הכוננית שלך לא צריכה להיות במקום הכי שטוף שמש בחדר, מכיוון שאור השמש משפיע על ספרים - הם יכולים לדהות מהר יותר, ודבק ההדפסה מתפורר, מה שעלול להוביל לנשירת הסדינים.